Красиві дерев’яні сходи в заміському будинку: різновиди форм та конструкцій
Основне призначення сходів у будинку – це зв’язок між його поверхами. Головним фактором при виборі такої конструкції має стати її безпека та надійність. Естетичні показники у разі будуть другорядними за значенням, але теж важливими.
Різновиди форм та конструкцій
Кожен із варіантів має свої позитивні риси та недоліки. Круті сходи з великим кутом нахилу нагоді, коли простір, відведений їй, обмежена невеликою ділянкою. Для такого дерев’яного виробу обов’язково потрібні зручні поручні. В даному випадку вони будуть носити не тільки декоративний характер, а й забезпечувати безпеку.
Закручені (гвинтові) сходи можуть виступити центральним елементом приміщення. Виготовити її можна з дерева будь-якого відтінку. Головне, щоб така конструкція гармонійно влилася в інтер’єр. Темні кольори зроблять сходи компактнішими на вигляд, що дозволить виключити відчуття захаращеності приміщення.
Якщо дозволить простір, можна зробити сходи з м’яким підйомом, встановлені під невеликим кутом. Така конструкція зручніша для використання і при падінні менш небезпечна.
Існує такий різновид, як криволінійні сходи. Такі вироби найчастіше стають унікальними та використовуються для надання приміщенню оригінальності.
Критерії вибору деревини
Важливо пам’ятати, що якісно виготовлені сходи можуть перетворити будинок. Вибрана для цього деревина має бути ретельно просушена сучасними методами та підготовлена до використання. Цей процес дуже важливий, оскільки від нього залежить тривалість та безпека експлуатації отриманої в результаті конструкції.
Дерево може стати як основою для сходів, так і оздоблювальним матеріалом. Використовувати можна такі різновиди порід:
- м’які;
- напівтверді;
- тверді.
Для ефектного оздоблення підійдуть:
- вишня;
- араукарія;
- горіх;
- магано;
- тик та інші.
Важливо не поєднувати в несучих конструкціях породи дерева, які мають різний коефіцієнт розширення волокна. Цей процес відбувається при підвищенні вологості в приміщенні і може спричинити неприємні зміни в конструкції.
Якщо масивна деревина з якихось причин є недоступним матеріалом, її можна замінити на клеєну в кілька шарів. Найбільш прийнятним такий матеріал буде в конструкції поручнів, косоурів та сходів.
Вибір матеріалу переважно залежить від класифікації, до якої належить майбутнє будова. Сходи поділяються на:
- внутрішні;
- зовнішні.
За методом використання вони поділяються на:
- стаціонарні;
- що трансформуються;
- переносні.
Кріпити сходи можна на:
- косоури;
- тятиви;
- лікарі.
Нюанси оформлення
Багато дизайнерів започатковують розробку моделей дерев’яних сходів на поєднанні деревини з іншими матеріалами. Найчастіше з інших матеріалів виконуються перила. Найбільш популярними є сталеві, акрилові та скляні різновиди огорож. Така різноманітність додаткових фактур та відтінків дозволить вписати сходи у будь-який стиль.
Особливу увагу необхідно приділити матеріалам, якими будуть оброблені сходи. Крім декоративного ефекту, таке покриття повинно давати максимальне зчеплення підошв взуття з поверхнею сходинки.
Простір, що оточує сходи, можна оформити різними аксесуарами. Ця ділянка будинку легко перетворюється на невелику галерею. У міру пересування сходами людина зможе побачити безліч сімейних фотографій чи картин, об’єднаних загальною темою.
Використання в оформленні конструкції прозорих елементів дозволить забезпечити освітлення достатньою мірою. Для безпеки це важливий чинник. Міцне скло або акрил легко пропускають промені у необхідній кількості. При цьому такі перила не розіб’ються та не постраждають від підвищеної температури близько розташованих ламп. При необхідності на досить широких сходах можна обійтися взагалі без поручнів. Але такий елегантний варіант підійде лише для тих будинків, де немає дітей та свійських тварин. Такий різновид сходів можна доповнити перилами, що йдуть уздовж стіни.
Поширеним методом декорування дерев’яних драбин став килим, прибитий до сходів. Цей текстильний виріб стане не лише прикрасою, а й візьме на себе звукоізолюючу функцію.
Оздоблення сходів та сходів можна зарифмувати з іншими елементами оформлення кімнати. У такий спосіб можна додати інтер’єру стилю та гармонії.
Цікавим способом використання дерев’яних сходів в інтер’єрі є її розташування вздовж панорамних вікон. Вдень такі сходи будуть достатньо освітлені. При цьому, користуючись нею, можна милуватися видом, що відкривається.
Дерев’яні сходи можуть бути використані у кімнаті, витриманій у будь-якому стилі. Найефектніше така споруда виглядає в поєднанні з паркетною підлогою або в інтер’єрі, оформленому ламінатом або натуральною дошкою. Складно уявити будинок у стилі кантрі без дерев’яних сходів на другий поверх.
Інші варіанти оформлення інтер’єру вимагатимуть деякого доопрацювання класичних дерев’яних сходів додатковими матеріалами. У будь-якому випадку дерев’яні сходи здатні вписатися в будь-яке приміщення, що вимагає забезпечення доступу до верхніх поверхів.