Як красиво прикрасити спальню картинами
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як красиво прикрасити спальню картинами


Обстановка, у якій перебуває людина під час відпочинку, має значення для повного розслаблення. Тому в інтер’єрі спальні важливо все: кольори, звуки, джерела світла, запахи. Розташування ліжка та його оточення теж має вирішальне значення.

Найчастіше ліжко в спальні встановлюють узголів’ям до стіни. Це дає відчуття захищеності тому, хто лежить на ній. Але є інші варіанти розташування, тому способи оформлення простору навколо ліжка теж різні.

Дизайнери велике значення надають простору на стіні, до якої примикає ліжко. Це величезне поле для творчості та реалізації оригінальних рішень. Використання як декоративний елемент картин є класичним способом прикраси стін.

Перед тим, як говорити про вибір картини, необхідно приділити увагу іншим технікам оформлення простору над ліжком. Таких технік дуже багато і використовувати їх можна як разом із картиною, так і окремо. До найпоширеніших можна віднести:

 1. фотошпалери;
 2. текстиль;
 3. дзеркала;
 4. конструкції з меблів та гіпсокартону;
 5. шкіра;
 6. стінові 3D панелі і багато іншого.

Використання фотошпалер – це прийом, який дизайнери використовують уже протягом багатьох десятиліть. Пояснюється така популярність універсальністю цього настінного покриття. Перевагою фотошпалер можна вважати:

 • різноманітність малюнків;
 • можливість нанесення зображень на замовлення;
 • маскування стиків;
 • простота наклеювання

До недоліків відноситься велика вартість деяких різновидів фотошпалер.

Використання як декоративний елемент виробу з текстилю теж залишається актуальним уже багато років. Драпірування кількома видами тканини стіни над ліжком виглядатиме стильно і надаватиме алькову таємничий вигляд.

Оформлення за допомогою дзеркал не є дуже популярним. Але деякі дизайнерські рішення вимагають присутності цього елемента над ліжком. Це може бути як велике самостійне дзеркало, так і дрібні шматочки, які використовуються в декоративних цілях.

Конструкції з гіпсокартону та меблі будуть актуальні над ліжком, якщо в приміщенні недостатньо місця для зберігання. Зробити їх потрібно менш громіздкими, оскільки відчувати під час сну нависання над головою чогось важкого не сприяє повній релаксації.

3D панелі дозволяють реалізувати будь-який задум дизайнера. Вони можуть бути зроблені з м’яких матеріалів, гіпсокартону, шкіри та багато іншого. Така різноманітність дозволить якнайкраще поєднувати стіну над ліжком з рештою інтер’єру.

Найпростішим способом можна вважати виділення стіни шпалерами яскравого відтінку або ламінатом. З цією ж метою можна використовувати і шкіру. На будь-яку гладку поверхню можна буде повісити потрібну картину, яка врівноважить усі елементи декору.

Картини та панно є часто використовуваним способом прикраси стіни над ліжком. Пояснюється це величезним вибором колірних рішень, малюнків, розмірів та великим ціновим діапазоном. Порожній простір у головах ліжка дає відчуття незакінченості оформлення.

Можна повісити одну велику картину чи створити цілу галерею, об’єднану однією темою. Важливо, щоб рами, в які оформлені картини, не вибивалися із загального стилю та тону.

Також важливо щоб обрана картина поєднувалася з декором, що вже є на стіні, шпалерами, конструкціями з гіпсокартону та іншим.

Необхідно правильно підсвітити вибране панно. Тут допоможе експериментальний метод. Від підсвічування залежить, чи робитиме картина похмуре враження чи випромінюватиме гарний настрій.

Вважається, що не варто підбирати картину до інтер’єру, тому що це унікальний витвір мистецтва, який має займати центральне місце в обстановці. Але не всі можуть дозволити собі справжній витвір майстра та задовольняються репродукціями. А це вже не мистецтво, а декорування. Тому можна сміливо шукати саме те, що підійде до певної кімнати.

Вибирати розмір картини слід виходячи з розмірів ліжка. Вважається, що та відстань, яку займають картини над ліжком завширшки має бути не менше половини ширини самого ліжка. Розмір місця, що займається картинами, має залежати в прямій пропорційності від розміру ліжка.

Магазини намагаються надати покупцям найбільш універсальні за кольором та сюжетами картини. Найпопулярніші тематики:

 • морська;
 • квіткова;
 • абстракція;
 • геометрична та багато інших.

Щоб картина вписалася в інтер’єр, необхідно зв’язати колірне рішення приміщення з відтінками картини. Цей прийом є найпоширенішим завдяки своїй ефективності. Основні кольори полотна можуть збігатися з кольором подушок, килима, фіранок та іншого. Така картина гармонійно зіллється з інтер’єром.

Інший спосіб вписати репродукцію в інтер’єр – це зробити її головним акцентом усієї обстановки. У такій ситуації основне призначення цього елемента – привернення уваги. Чим яскравіший і контрастніший акцент, тим більше уваги він приковує. При придбанні такої картини слід звертати увагу на якість виконання та оформлення.

Яскрава абстракція у спальні

Крім цього картину можна вписати в інтер’єр за стилістичними особливостями. І тут полотно підкреслить загальну ідею оформлення. У кімнаті в мінімалістичному стилі чудово виглядатиме картина з кількома великими елементами, виконаними у двох або трьох кольорах. Спальня у стилі кантрі буде доповнено зображенням сільського краєвиду.

Геометричний сюжет на стіні спальні

Картина над ліжком та практика Фен-шуй

Згідно з практикою Фен-шуй картини для спальні повинні вибиратися з особливою обережністю. Вважається, що саме в спальні людина найменш захищена з енергетичної точки зору. Жінкам не рекомендується вішати над ліжком полотна яскравих кольорів у червоній, жовтій, синій та зеленій гамі. Якщо у пошуку супутника чи супутниці життя не вдається досягти успіху, то на картині над ліжком не повинно бути самотніх людських образів. Якщо на полотні явно зображено нещасну людину, то таку картину взагалі в будинку вішати не варто.

Найкращим сюжетом для зображення над ліжком стануть парні об’єкти. Це можуть бути два дерева, дві гірські вершини, закохана пара чи милі тварини. Добре, якщо картина дозволяє візуалізувати бажані образи: дитина, дорога машина, подорож у гори.

Спальня у бежевих тонах

Вода символізує гроші. Але саме в спальні її зображення спричинить їхній «витік» з дому. Портрети неживих людей теж варто перемістити зі спальні в інші кімнати, оскільки енергетика цих зображень не підходить для цього приміщення.

Будь-яке зображення здатне вплинути на настрій та психологічний стан людини. Депресивні та агресивні сюжети недоречні для спальні, оскільки споглядаючи їх, неможливо розслабитися. Зображення громіздких предметів над ліжком діє переважно на того, хто намагається заснути під такою картиною. Краще, якщо зображені предмети будуть легкими та витонченими.

Вулкани та водоспади на полотні дають надто динамічний настрій. Вони швидше заряджають енергією, ніж розслаблюють. Сюжет має бути спокійним і утихомирюючим. Важливе особисте сприйняття картини. Один і той самий сюжет може одночасно викликати спокій і роздратування у двох різних людей. Тому, перш ніж вибрати картину для оформлення спальні, варто прислухатися до свого внутрішнього стану та сприйняття.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *