Інтер'єр у скандинавському стилі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Інтер’єр у скандинавському стилі


Мабуть, неможливо сьогодні знайти людину, яка б цікавилася інтер’єрним дизайном і жодного разу не чула про скандинавський стиль. Даний напрямок так сильно сподобався нам, що вже не один рік саме скандинавський стиль – один із найпопулярніших варіантів оформлення житлових просторів.

Він чіпляє своєю простотою та розслабленістю, орієнтованістю на людину, легкістю та можливістю висловити свій смак. Розберемося докладніше, із чого складається скандинавський стиль і як втілити його у життя.

001_home-design (1).jpg

Цей стиль зародився ще на початку ХХ століття в скандинавських країнах, але зараз став чи не найпопулярнішим не лише в північній Європі, а й у всьому світі. Відрізнити такий інтер’єр нескладно: це відкритий простір, наповнений світлом, велика кількість білого кольору, натуральних матеріалів, а також яскраві графічні принти. На відміну від більшості сучасних напрямків, скандинавський стиль допускає використання у декорі вінтажних елементів, які змішуючись із новомодними, утворюють яскравий та неповторний еклектичний дух.

002_home-design (2).jpg

Отже, позначимо три найважливіші риси скандинавського стилю. По-перше, це велика кількість світла і білого кольору. Різні відтінки білого використовуються як у оздобленні стін, так і підлоги, а також при виборі меблів. Для того, щоб наповнити простір світлом, планування залишається відкритим. По-друге, це затишок, якого легко досягти за допомогою текстилю, аксесуарів та уваги до дрібниць. Нарешті, третя помітна особливість стилю – велика кількість природних та екологічних матеріалів.

003_home-design.jpg

А ось чому точно не місце в скандинавській естетиці, так це важким, дуже темним відтінкам, вони просто не поєднуються із загальною атмосферою. Також варто уникати захаращеності, все ж таки аналізований нами стиль завжди залишається певною мірою мінімалістичним. Звідси слід і особливу увагу до організації систем зберігання, які мають зберегти лаконічний і привабливий вид відкритого планування.

004_home-design (3).jpg

Особливу роль в естетиці скандинавського стилю відіграє змішання старого та нового, еклектичність дозволяє висловити свій індивідуальний смак та зберегти в інтер’єрі старі, але дорогі вам речі. Тут легко може використовуватися класична кришталева люстра і кавовий столик лаконічного дизайну, крісло в стилі мідсенчурі та сучасне мистецтво. Оббивка м’яких меблів зазвичай має спокійний відтінок, а ось подушки та килимок можуть мати дуже яскравий, різнокольоровий малюнок.

005_home-design (5).jpg

Не бійтеся додавати в інтер’єр цікаві, самобутні елементи, наприклад, справжній чи штучний камін та дров’яну кладку поряд.

006_home-design (4).jpg

Також дуже добре доповнюють скандинавський інтер’єр меблі незвичайної форми та знакові об’єкти дизайну різних епох.

007_home-design (6).jpg

Як уже було зазначено, саме велика кількість світла є головним завданням для гармонійного інтер’єру в даному випадку. Тому обробці приділяється особлива увага. Підлога краще всього обробляти деревом і обов’язково світлих порід: підійде береза ​​або сосна. Хоча, звичайно, будь-яку породу можна перефарбувати в білий відтінок і це також чудове рішення.

008_home-design (7).jpg

Основу палітри кольорів у скандинавському стилі становить білий колір, можна сказати, що це його провідна ознака. Втім, тут є місце і м’яким, акварельним відтінкам, таким, як сірий, блакитний, світло-зелений. Часто можна побачити чорний, але дуже невеликому обсязі. А ось яскраві тони з’являються зазвичай у вигляді аксесуарів, предметів мистецтва чи текстилю.

009_home-design (8).jpg

Якщо ви любите яскраві фарби, можете сміливо додавати їх в інтер’єр у вигляді принтів, геометричних малюнків, соковитих контрастів.

010_home-design (9).jpg

Дуже важливо приділити час створенню затишку, адже скандинавський стиль відрізняється теплотою та гармонією. Для створення правильного настрою можна використовувати деталі, які зберуть композицію докупи. Це різнокольорові подушки, килим, що імітує овечу шкуру, чорно-білі фотографії в стильних рамах, світильники незвичайної форми, живі рослини в горщиках та, звичайно, кошики з натуральних матеріалів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *