Топ-7 найприкріших помилок при виборі штор, які роблять все
Підібрати штори, які гармонійно впишуться в інтер’єр, повністю виконуватимуть свої функції і підкреслюватимуть переваги дизайну – завдання не з легких. Краще заздалегідь вивчити найпоширеніші помилки, з якими вам доведеться зіткнутися.
Неправильно підібрано кількість витратного матеріалу
Замовляючи або купуючи штори, більшість споживачів орієнтуються просто на ширину стіни, де розташоване вікно. При цьому вони абсолютно не звертають увагу на те, що при розміщенні готового виробу воно не йтиме внатяжку вздовж карниза, а плавно лягатиме складками, що зрештою відчутно зменшує розмір полотна в реальності.
ВАЖЛИВО. У цьому випадку штори, швидше за все, не «зустріться» в центрі віконної рами, а в кімнату постійно литиметься сонячне світло або заглядатиме ліхтар.
Рішення
Ширину шторного матеріалу слід розраховувати виключно виходячи з довжини карниза та різновиду передбачуваного кріплення для готового виробу. Також для коректного визначення кількості полотна, що набирається, необхідно взяти до уваги коефіцієнт його складання.
ДОВІДКА. Прораховуючи ширину майбутньої штори, не забувайте додавати по 10 см з обох боків для їх підгинання, особливо якщо плануєте виготовляти цей предмет декору самостійно.
Не враховано щільність
Дуже часто трапляються такі ситуації: замовлення штори досконале, матеріал підібраний, ширина полотна вирахована, виріб готовий, ідеально підходить за розміром, але вранці господарі знову прокидаються з першими променями сонця. Виходить, що декоративна віконна завіса зовсім не виконує свої функціональні навантаження, пропускаючи світло, замість того, щоб блокувати його. Або ж зовсім зворотний випадок – було задумано трохи притемнити приміщення, а в результаті вийшов абсолютний морок через занадто щільний матеріал.
Рішення
У цьому випадку можна піти кількома шляхами. Для вікон, які зорієнтовані на тіньовий бік, найкращим рішенням стануть штори з легких матеріалів. Таких як:
- шовк;
- органза;
- віскоза.
УВАГА. Дизайнера знову активно використовується льон і тонка бавовна натуральної кольорової гами.
При цьому римську штору, тюль, пліссе, створені з природних матеріалів, допустимо залучати соло, не включаючи до композиції важкі гардини.
Але якщо ваші вікна зорієнтовані на схід і південь або поруч з ними розташувався яскравий ліхтар, з’являється привід віддати перевагу, так званим, блекаут-шторам. Вони абсолютно не дають проникати в приміщення ні природним, ні штучним променям, які заважають заснути ввечері або довше поспати вранці.
ВАЖЛИВО. Найкраще в цьому питанні показали себе рулонні штори типу день-ніч.
Невідповідна довжина
Довжину штори, так само, як і ширину, в жодному разі не можна розраховувати виключно за розмірами отвору. Якщо ви орієнтуватимете на висоту вікна, то при розвішуванні готового виробу ризикуєте отримати надто коротке полотно, оскільки забули про карниз. Зате якщо візьмете матеріал із значним запасом, то штора швидше за все лежатиме на підлозі і збиратиме пил.
Не варто орієнтуватися в цьому питанні на модні віяння, оскільки на картинці це, безумовно, красиво, але при перевірці на особистому досвіді – абсолютно нефункціонально і навіть негігієнічно. Складки на шторі доведеться постійно розправляти, щоб вони мали естетичний вигляд. Довгі краї будуть привертати увагу домашніх тварин, які не проти них повалятися, пограти, а заразом і порвати.
ДОВІДКА. Занадто довгі штори відмінно збирають пил і шерсть домашніх тварин.
Рішення
Вимірюйте довжину правильно. Якщо ви розраховуєте, що штора спускатиметься до підвіконня, то її край повинен знаходитися на 1 см вище за нього. Це дозволить безперешкодно рухати виріб. Якщо ж за дизайнерським задумом декоративний текстиль заходитиме за підвіконня, його довжина повинна на 15 см перекривати нижню частину віконного отвору. Штора в підлогу виглядає більш презентабельно, якщо закінчується на 1 см вище крайньої точки. До того ж, так вони не так швидко зношуються.
УВАГА. Для точного розрахунку необхідної довжини штори виміряйте відстань від карнизу (рейлінгу) до бажаного положення внизу.
Штори на всю стіну
Подібне рішення докорінно помилкове, оскільки в цьому випадку штори самі починають виглядати як текстильна стіна, особливо при закритті. Чітка межа буде комфортнішою для погляду.
Рішення
У цій ситуації рекомендується замінити портьєри і тюль на такі, які не набагато більші за ширину віконного отвору. Це допоможе суттєво заощадити на матеріалі. А те, що буде видно частину стіни, абсолютно не страшно.
ВАЖЛИВО. Широкі штори гарні лише для панорамних вікон.
Багато тюлю
Найчастіше зустрічається оформлення віконного отвору виглядає так: тюль і 2 гардини з боків. Але подібне рішення в деяких випадках завдає незручностей, таких як:
- потреба у пранні;
- додаткові витрати на матеріал.
Тюль збирає більше пилу та дуже швидко змінює відтінок на сірі. До того ж зовнішній вигляд може змінюватися не на краще, якщо вони прикривають собою радіатор опалення. А якщо ви влаштовуєте провітрювання, то легкий тюль майорить усередині приміщення, провокуючи домашніх вихованців і зачіпаючи навколишні предмети.
Рішення
Один із варіантів обігравання помилки полягає у повній відмові від тюлю. Ця дія додасть у квартирі більше світла та знизить кількість пилу. До того ж, легкий матеріал цілком можна замінити на більш зручні рулонні або римські штори.
ДОВІДКА. Подібний вигляд декоративного текстилю може бути самостійним елементом дизайну або виступати в тандемі з гардинами.
Неправильно підібраний відтінок
Найчастіше маса помилок виникає під час підбору правильної колірної гами штор. Адже якщо помилитися з кольором, повністю порушиться цілісне сприйняття інтер’єру приміщення.
Рішення
Найбільш простим рішенням є орієнтування на відтінок стінок кімнати. Щоб штори не злилися з ними, просто підбирайте колір на тон темніший або світліший. Якщо на стінах є шпалери з малюнком, то найкраще в цьому випадку підійдуть однотонні текстильні вироби. І навпаки, однокольорові стіни краще розбавити шторми із орнаментом.
УВАГА. Ще один чудовий варіант — підбирати штори під меблеву оббивку. Працює той самий принцип, що зі шпалерами.
Другий безпрограшний варіант – підібрати штори до оббивки меблів. Принцип такий самий, як і зі шпалерами.
Чудернацький текстиль
При підборі матеріалу штор, не загубіться у різноманітності принтів та орнаментів. І насамперед зверніть увагу на те, як майбутня штора звучатиме у вже готовому інтер’єрі. Занадто химерний текстиль перетягне на себе всю увагу і стане не акцентом, а вульгарною плямою.
Рішення
Якщо оббивка меблів і стіни однотонні, то можна підібрати штори з великим і насиченим малюнком, але тільки за умови, що приміщення, де вони будуть розташовуватися, досить просторе. Тюль і карниз при цьому повинні бути простими і не химерними.
ВАЖЛИВО. У віконній композиції активним може лише один елемент, решта повинні йому «підкорятися».
Читайте також: