Заміський будинок у японському стилі: особливості оформлення східного інтер'єру
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Заміський будинок у японському стилі: особливості оформлення східного інтер’єру


Європейська мода на східні напрями у стилях інтер’єру пояснюється їх прагненням пізнати таємницю людського буття через призму східної мудрості. Східні напрямки в архітектурі та будівництві приваблюють мешканців інших країн незвичайним та незвичним дизайном, зовсім іншими традиціями у облаштуванні своїх будинків. До східних напрямів відносять і індійську, і арабську, а азійську (зокрема японську) стилістику.

Японський стиль в оформленні будинків приваблює можливістю втілити в одному проекті простоту та витонченість, комфорт та затишок без зайвих деталей та аксесуарів. Японський інтер’єр цікавий тим, що в ньому дотримуються стародавні національні традиції, дбайливе ставлення до природи та поважне ставлення до всього, що оточує. Однак для жителів Європи відтворити автентичний інтер’єр у стилі країни сонця, що сходить, досить складно, не завжди прийнятно. Тому оптимальним варіантом облаштування будинку стане варіант, що поєднує в собі японські мотиви та сучасні тенденції в мистецтві дизайну інтер’єрів та екстер’єрів, як у проекті на фото:

Перегородка-стелаж

Що характерно для японського стилю в архітектурі та дизайні

  • гармонія, простота та витонченість, чіткість та суворість ліній, мінімум аксесуарів;
  • скло, камінь та дерево – основні матеріали у будівництві японського будинку:
Скляні двері в японському інтер'єрі
  • стримана палітра кольорів:
чорний острів на японській кухні
  • трансформація простору за допомогою розсувних дверей та легких перегородок:
Розсувні японські перегородки

Ландшафт у японському стилі

Для японців, зі своїм трепетним ставленням до первозданної природи, оформлення ділянки навколо будинку має значення. У дизайні ландшафту вони втілюють філософські ідеї різних навчань. Камені та вода тут – втілення магічної сили, сакральні символи. Якщо територія ділянки невелика, можна зробити мініатюрний ставок-басейн та обкласти його каменем:

Заміський будинок у японському стилі: особливості оформлення східного інтер'єру

Ділянка, на якій розташовується водоймище, найбільш вдалий варіант для оформлення ландшафту в японському стилі. Достатньо прикрасити берег кам’яними брилами, розташувати кілька великих необроблених каменів по всій прилеглій території, і ваша ділянка стане імпровізованим японським садом:

Для створення японського ландшафту використовуються різнорівневі насадження: карликові дерева та високі сосни, низькі чагарники та мох, що покриває каміння. У цьому стилі не повинно бути акуратно підстриженої крони в манері топіару, всі рослини повинні зберігати первозданний вигляд:

Класичні японські будинки будуються за особливим принципом: зайти всередину можна з різних боків. До одного з входів у будинок можна змонтувати дерев’яний підлогу зі сходами. Дуже оригінальний та самобутній варіант оформлення прибудинкової території:

Дерев'яний підлога в японському будинку

З іншого боку, доріжку до будинку можна викласти кам’яними або бетонними плитами:

Потужна плитами доріжка

Тераси та веранди – невід’ємна частина японського будинку. Тут можна зосередитися на своєму внутрішньому світі, споглядаючи мальовничі краєвиди. Тому криті прибудови до будинку обладнані панорамними вікнами та дверима. На такій веранді біля штучної водойми гармонійно впишеться спальне місце:

Ще один спосіб наблизитися до природи в японському будинку – відкрита тераса поряд із водою:

У традиційному японському будинку немає чіткого розподілу на окремі кімнати: простір розмежовується перегородками. У сучасному інтер’єрі японського стилю, наближеним до європейських стандартів, можна використовувати різноманітні методи зонування. Прекрасне рішення для поділу кімнати на зони – багатофункціональна перегородка-шафа:

Перегородка-шафа

Ще один раціональний спосіб розгородити кімнату – стелажі:

Перегородка-стелаж

Залежно від призначення приміщення вибираються матеріали для обробки. Якщо зовні переважає камінь, то всередині приміщення – дерево, яке чудово зберігає тепло та створює затишну атмосферу:

У вітальні з японських традицій можна залишити кольорову гаму, природні оздоблювальні матеріали та аксесуари з національним колоритом. Сучасна побутова техніка та європейські меблі підкреслять своєрідність дизайну:

ТБ на кам'яній панелі в японському будинку

Внутрішнє оздоблення спальні відповідає мінімалізму у традиціях етносу Японії. Відсутність зайвих деталей, меблів, яскравих предметів декору підкреслює особливий шарм у спальних кімнатах:

Суворість, стриманість, простота та зручність сучасної кухні з нотками японського колориту – стиль та респектабельність інтер’єру кухні. Меблеві фасади гладкі, без прикрас, сантехнічні прилади та вбудована техніка – все має бути гранично лаконічно та функціонально:

Зона їдальні – світле та просторе приміщення. Домотканий килим на підлозі згладжує холодність інтер’єру і служить самобутнім аксесуаром:

Ванна кімната

Оформлення ванних кімнат у японському стилі відрізняється строгістю та простотою ліній. Кімната обов’язково зонується на місце для вмивання:

Японський умивальник

прийняття душа:

Японський душ

та зону офуро (традиційну японську ванну):

Японська ванна

Приміщення для господарських потреб, оформлене в японському стилі, зручне в експлуатації:

Японці приділяють значну увагу організації висвітлення у своїх будинках. Світло має бути приглушеним і розсіюючим. Для цього можуть бути використані підвісні світильники різноманітних конфігурацій:

Багаторівнева система нічного підсвічування:

Символ кола у культурі Японії – це символ як сонця, а й об’єднання нації. Тому дуже часто у декорі японських будинків можна побачити зображення кола:

Порцеляновий посуд для японців – символ добробуту та добробуту. У багатьох сім’ях створюються колекції з порцеляни, яку передають із покоління до покоління:

Таким чином, організовуючи сучасний інтер’єр у японському напрямку з використанням традицій інших культур та традицій, пристосовуючи житло до актуальних реалій дійсності, ви можете сформувати індивідуальні та неповторні тенденції у дизайнерському мистецтві.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *