інтер'єр та дизайн, ідеї облаштування кімнати у синіх тонах
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

інтер’єр та дизайн, ідеї облаштування кімнати у синіх тонах


У вас ніколи не виникало питання, чому одні речі залишають вас байдужим, а інші, як кажуть, «чіпляють»? На даний момент, це саме той випадок. Чому ви не пройшли повз заголовок цієї статті? Все дуже просто. З погляду психологів.

Є така наука — психологія, яка пояснює практично кожен ваш вчинок. Так ось, з погляду психологів, синій колір та всілякі його відтінки завжди були супутниками людини, якій характерні такі риси, як:

  • почуття обов’язку;
  • впевненість у своїх силах;
  • здатність не створювати конфліктні ситуації та вирішувати мирним шляхом, якщо вони виникли;
  • інтуїтивність у вчинках;
  • врівноваженість та спокій.

Той факт, що ви зацікавилися цією статтею принаймні до цих рядків, якраз і говорить про вас навіть краще, ніж ви думаєте і знаєте про себе самі. Тобто, прагнете спокою, віддаєте перевагу стабільності в житті, відносини з людьми будуєте на принципах духовності.

Стіни та підлога в синій ванній

Можна багато цікавого розповісти про людину, виходячи з її прихильності до синього кольору, але мета цієї статті інша. Здається, що ви читаєте цю статтю не лише з інтересу до синього кольору. Основний інтерес – це майбутня ванна кімната. Ну, а її колір лише сприяв вибору саме цієї статті.

З чого почати та чим закінчити? Прораховуємо до дрібниць

З цього питання починається будь-яка робота, тим більше, оформлення ванної кімнати. Спочатку треба визначитися, якою площею буде ванна кімната. Звісно, ​​якщо є вибір. Тому що від цього залежить, яким буде інтер’єр, його дизайн. Для початку розглянемо варіант із ванною кімнатою невеликої площі. Це, мабуть, найпоширеніший і найскладніший варіант. Все має бути розраховане до дрібниць. Ванна — це не вітальня, де можна змінити розташування меблів та інші атрибути протягом години.

Плануємо сантехніку для ванної кімнати – раз і назавжди

Вибравши кімнату під ванну, слід визначитися із «дислокацією» сантехніки. Насамперед визначити місце встановлення ванної. Це основний об’єкт кімнати.

Ванну не слід встановлювати біля вікна. Ванна – не подіум. Не говоритимемо про пікантність цього місця. Але сказати про можливість застуди під час прийому ванни слід. Якщо, звичайно, вікна у ванній кімнаті не мають шість склопакетів. Тоді – на здоров’я. Вікна вам – не завада. Про що свідчать численні проекти.

Вікна у ванній

У невеликій кімнаті часто застосовують кутову ванну. Сама її назва та відповідна конструкція вказують на місце її встановлення – у кутку. Вона займає мало площі, але від цього її функціональність не страждає.

Маленька ванна кімната

До розміщення решти сантехніки слід підходити з погляду її компактності, зручності користування нею і, звичайно, з існуючої системи водопостачання та каналізації. Ванну сантехніку в маленькій кімнаті слід розташовувати вздовж стіни. Цим ви заощадите на водопровідній лінії.

Закриємо водні комунікації
Закриємо водні комунікації

Слід подумати, яким чином приховати лінії водопостачання та каналізації. Навіть пофарбовані у ваш улюблений синій колір, труби псуватимуть весь вигляд ванної кімнати. Тому за допомогою тумбочок під сантехніку можна чудово вирішити цю проблему. Особливо якщо вони будуть кольору індиго. А самі тумбочки будуть відмінним місцем зберігання всіляких туалетних речей. Настінні вбудовані шафки такого ж кольору чудово їх доповнять. Блакитний же колір має ще більший ефект, який схожий на милування весняним небом. Восени, коли хмари закривають небо, цей колір особливо буде приємний погляду.

Але набагато ефективніше та практичніше приховати все зайве за допомогою спеціальних панелей, змонтованих уздовж стін. При такому варіанті легко виконується ремонт комунікацій.

Панель маскує водопровід

У просторій ванній кімнаті дизайн інтер’єру виглядає більш вільним та цікавішим. Тут можна дозволити вмонтовану ванну, в якій передбачено навіть чаювання. Поєднання синього кольору облицювання стін, підлоги, аксесуарів та чаювання має колосальний, релаксаційний ефект.

Велика синя ванна кімната

Часто у просторій ванній кімнаті встановлюється душова кабіна. Площі цілком достатньо. А душові кабінки зараз робляться досить багатофункціональними. Вони передбачені кілька режимів душу (особливо чудово приймати душ як «дощ»), масажні прилади ніг та інших частин тіла, аудіоапаратура. І все це в синьому (блакитному, синьо-зеленому, синьо-фіолетовому) кольорі.

Освітлення у ванній кімнаті має бути такою, як на кіностудії Мосфільм чи Долженко. Глядач його не помічає, але є. Так воно має бути і у вашій ванні – розосередженим, м’яким та приємним. Ванна кімната – це своєрідна кімната релаксації, а не дискотеки. При правильній організації освітлення заспокійливий ефект синього кольору в дизайні кімнати буде тільки зростати. Висвітлення має бути достатнім у час доби. Зазвичай штучне освітлення (світильники, люстри, плафони) планується таким чином, щоб дозволити чоловікам ретельно поголитися, жінкам – нанести гарний макіяж. Навіть у вечірній час.

Після того, як виконані роботи з розміщення та монтажу сантехнічного обладнання, приладів освітлення, необхідних навісних шафок, можна приступати і до заключної роботи – оформлення стін, підлоги у бажаному фоні кольору. Поєднання синього кольору з білим вважається класичним для ванної кімнати

За допомогою синього кольору та його численних відтінків виділяються зони ванної, душової кабінки від решти простору кімнати. Синій колір створює відчуття, що ви входите у воду ще не увійшовши у ванну. На ваш розсуд, виділяється зони решти сантехніки. Але це вже прийнятно для просторої ванної кімнати. Якщо це зробити в маленькій кімнаті, дизайн вийде дуже строкатим. Загальна гармонія кольору буде зіпсована

Облицювання підлоги та стін повинно бути водостійким. Зазвичай виконується керамічною плиткою. Колір плитки мозаїки (звичайно, синій) має бути гармонійним із загальним колірним тлом. В іншому випадку буде зіпсовано весь ефект синього кольору. Фахівці рекомендують використати глянсову плитку. Відмінно виглядає настінна та статева мозаїка синіх відтінків. До речі, мозаїчне покриття дозволяє зорово збільшить кімнату. При використанні кахельної плитки як покриття підлоги обов’язково зверніть увагу на її поверхню. Слизька мокра підлога може серйозно вам зіпсувати настрій, а то й здоров’я. Навіть синій колір такої статі вас не радуватиме.

Якщо обробку стін керамічною плиткою ви вважаєте витратною, то можливий варіант покриття пластиковими панелями. Вони дешевші, ніж кераміка. Синій пластик виглядає дещо благородніше і ніжніше за плитку.

Ванна кімната, що має у своєму дизайні синій колір, віє свіжістю моря. Викликає в людини почуття добробуту та впевненості у собі. Приємно відчувати дихання моря у будь-яку пору року та доби. Це працює синій колір. Однак, не варто захоплюватись глибоким синім кольором (індиго). Домінуючи в кольоровій гамі ванної, він може викликати гнітюче почуття, апатію. Але ванну йдуть не за цими почуттями. Правильно?

Перебуваючи у ванній, де панує практично будь-який відтінок синього кольору, ви відчуєте, як йде кудись нервова напруга робочого дня, спокійніше починає працювати серце, і ви поринаєте в блаженство та спокій.

Зона блаженства та спокою

Деякі фахівці вважають синій колір дещо холодним, що створює відблиски від сонця і робить колір шкіри блідим. Але ці експерти явно не належать до тих людей, до яких належите ви. Тому не варто звертати увагу на їхні поради щодо синього кольору у ванній кімнаті. Вам же – блаженства, умиротворення та впевненості в собі після синьої ванної!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *