Білі стіни у дизайні інтер'єру або як оформити кімнату у світлих тонах
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Білі стіни у дизайні інтер’єру або як оформити кімнату у світлих тонах


Серед величезної різноманітності варіантів колірних рішень для стін складно зорієнтуватися. Найуніверсальнішим є білий колір.

Існує упередження, що біля білих стін маса мінусів: маркість, надто простий вигляд, асоціації з казенними приміщеннями та інші. Все це надумано. Білі стіни – це можливість створити у кімнаті будь-який стиль, використовувати будь-які інструменти оформлення та елементи декору. Крім того, сучасні матеріали мінімізують непрактичні якості такого покриття.

Вважається, що подібне стилістичне рішення зародилося ще у 20-х роках Англії. Дружина одного підприємця, який займається продажем вугілля, оформила стіни свого будинку білим кольором. Цей крок був протестом проти основного заняття чоловіка. Після цього цю ідею перейняв затребуваний дизайнер і втілював у проектах.

Перш, ніж використовувати для будь-якого приміщення будь-який колір, необхідно з’ясувати, який вплив він буде впливати на людей, які там знаходяться. З цього погляду білий колір має низку переваг перед іншими. Серед його властивостей:

  1. здатність заряджати енергією;
  2. спонукати до дій;
  3. проганяти страхи та нічні кошмари;
  4. благотворно впливати на свійських тварин;
  5. давати відчуття спокою;
  6. створювати ілюзію ідеальної чистоти;
  7. поєднання з іншими квітами.

Колір носить позитивний характер, поєднуючи у своїй весь колірний спектр. Тому психологи, психіатри та інші лікарі вдаються за допомогою білого кольору у процесі лікування пацієнтів. Це можна пов’язати зі здатністю всього колірного спектру рівномірно завантажувати всі три апарати відчуття зору людини. Така особливість гасить зайві емоції та заспокоює.

Якщо виникає складний вибір кольору, то саме білий здатний замінити собою будь-який з них без шкоди для сприйняття. При цьому не рекомендується перенасичувати їм простір, оскільки це може створити хибне відчуття переваги або, навпаки, власної неповноцінності.

На думку дослідників ефектів, які виробляють кольори та їх відтінки на людей, білий колір є косметологічним. Вважається, що він сприяє наповненню клітин вологою та стимулює їх оновлення. Тим самим білі стінки в інтер’єрі житлового приміщення допомагають підтримувати юність шкіри.

Крім позитивного впливу білого кольору в помірній кількості на людину, вона має й інші переваги. Головним із них можна назвати можливість збільшувати освітленість кімнат. Білі предмети відбивають світло. У кімнаті з білими стінами просто не може бути темних кутів. Створюється відчуття додаткових джерел світла.

Використовувати цю особливість можна в кімнатах, вікна яких виходять на північ або закриті деревами. Ця властивість яскраво виражається в холодну пору року, коли світловий день дуже короткий і є ризиком розвитку сезонної депресії.

Другим важливим властивістю білих стін є ілюзія розширення простору. Здатність білого візуально збільшувати обсяг у приміщеннях трансформується у збільшення об’єму кімнати, візуально розсуваючи стіни. Цікава особливість зорового апарату людини змушує сприймати світлі предмети як далекі. Завдяки цьому тісна кімната в білих тонах здаватиметься просторішою.

Ще одна якість білого кольору, яка дозволяє використовувати його для стін, це універсальність та сполучність. Нема нічого простішого, ніж створити гармонійний інтер’єр на тлі білих стін. Якщо поверхні з малюнком або кольоровими елементами вже зобов’язують шукати поєднання, то білі стіни дозволять використовувати улюблені кольори без небезпеки створення дисгармонії. Навіть кричущі відтінки будуть більш м’яко сприйматися серед білого.

Цей факт дозволить будь-якої миті змінити думку і повністю змінити обстановку, не дбаючи про поєднання зі стінами. Кожна нова річ у будинку гармонійно впишеться в інтер’єр, не входячи у конфлікт із оздобленням поверхонь.

Дуже корисним вважатимуться свободу вибору стилю приміщення. Біла стіна відмінно виглядає як у класичному інтер’єрі, так і в стилі хай-тек. Будь-які аксесуари, картини та світильники добре виглядатимуть на білій обробці. Крім того, таку поверхню можна використовувати як об’єкт для творчості і розписати її фарбами або використовувати трафарет.

Якщо господар приміщення пишається тими стилістичними рішеннями та предметами, які він вибрав для інтер’єру, то саме білі стіни підкреслять усю винятковість елемента. Навіть найвитонченіша прикраса буде помітною на такому фоні і відвідувачі завжди зможуть оцінити смак оформлювача.

Попри всю користь білого, він виглядає непрезентабельно. У приміщенні, де білі стіни не розбавлені кольоровими елементами декору, віятиме дух казенних будинків.

Якщо хочеться зберегти чистоту та ніжність у приміщенні, без використання яскравих та різких відтінків, то можна поєднувати білі стіни з елементами пісочного, молочного, кремового, сіро-блакитного та інших пастельних тонів. Крім цього можна використовувати шампань, колір вершків, слонової кістки, каву, і тоді кімната буде виглядати стильно, зберігши всі властивості білої.

Для оформлення кімнати із білими стінами можна використовувати будь-які матеріали. Але особливо вигідно виглядають натуральне дерево, шкіра, льон, бавовна. Природна тема – дуже актуальний варіант для такої кімнати. Сюди гармонійно впишуться живі рослини у горщиках та зображення тварин. Рослинний орнамент на текстилі стане ідеальним доповненням до інтер’єру.

Незважаючи на простоту білого оформлення інтер’єру, таке колірне рішення є ознакою розкоші і багатства. Вишуканість приміщенню додадуть аксесуари, які підкреслять унікальність і шик білих поверхонь та вкажуть на тонкий смак господаря.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *