інтер'єр та дизайн, ідеї оформлення та облаштування
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

інтер’єр та дизайн, ідеї оформлення та облаштування


Один з найвиразніших і популярних декоративних стилів, безперечно, класичний. Серед його шанувальників – представники всіх без винятку поколінь. Дорогий стиль на всі часи. Достатньо двох слів, щоб охарактеризувати класичний напрямок у дизайні – витонченість та шляхетність.

У приміщенні спальні застосування стилю пробуджує відчуття теплоти, комфорту, спокою та умиротворення, непорушності сімейних цінностей та традицій. В інтер’єрі кожна деталь – твір декоративного мистецтва, тут немає випадкових речей, власне, деталі створюють класичний інтер’єр.

Інструменти, що організують простір – симетрія, пропорція та рівновага.

Центр меблевої композиції, домінанта та головна прикраса інтер’єру спальні – широке високе ліжко, що приголомшує своєю пишністю. Вона виготовляється з кованого металу або дорогих порід натурального дерева (забарвленого в білий колір або природний вигляд, що зберігає під покриттям і захистом прозорого лаку), прикрашається майстерним різьбленням або інкрустацією. Якщо висота стелі дозволяє, над ліжком встановлюється балдахін, що виконує в наші дні виключно декоративну функцію. Важливою складовою класичного оформлення є постільна білизна з білої бавовни, шовкова або атласна ковдра нейтрального кольору, важка покривала з парчі або оксамиту. Тюльові фіранки, розкішна композиція з подушок, поєднуються з відтінками, вибраними для ліжка.

Королівське ложе оточує «придворна почет» – комоди та тумбочки з висувними скриньками, шафи для білизни, стільці, пуфи, оттоманка, кушетка, козетка, крісла, диван. Всі меблі також виконані з натуральної деревини і характеризуються великими габаритами. Кожен предмет меблювання спальні в класичному стилі відрізняється округлими лініями в дусі епохи Відродження, елегантними ручками та іншою фурнітурою зі старої бронзи, срібла чи позолоти. Меблева оббивка гармонує із загальною кольоровою гамою та стильовою темою.

Аксесуари, включаючи масивні кришталеві люстри, настінні бра, дзеркала, вази, статуетки, картини, м’які східні килими, повинні бути підпорядковані загальному художньому образу, тому підбираються ретельно, без будь-якого поспіху, щоб одним неточним штрихом не порушити чарівності та єдності стильового оформлення.

Позолочений світильник на тумбочці – найкращий вибір, але не єдине джерело світла, м’якого і приглушеного. У системі ілюмінації велику роль відіграє природне світло, яке проникає через великі вікна в обрамленні білих рам.

Гардини з набивної тканини з вигадливим малюнком і без, з бахромою і пензлями, прикрасять інтер’єр, хоча білі та легкі виглядатимуть особливо витончено. Доречні, звичайно, килими, картини, сімейні фотографії, і все, що може виразити індивідуальність і наголосити на значних моментах і системі цінностей особистого життя власників.

Колірна палітра класичного стилю – монохромна або дворомна, включає світлі теплі відтінки – білий, блідо-жовтий, світло-зелений, кремовий, колір піску або кава з молоком, ніжно-блакитний, оливковий. Як колірний акцент або виразний засіб контрасту можуть виступати темні відтінки коричневого, насичений вишневий чи навіть чорний тон.

Оздоблення приміщення виконується з використанням колірної гами, матеріалів, засобів декорування, що створюють у приміщенні відчуття простору та великої кількості повітря.

Стеля. Ідеально вирівняний та оброблений. Світлий, з гіпсовою білою або позолоченою ліпниною різного ступеня складності. В оформленні можуть бути використані фриз, фрески або розпис на класичні сюжети — квіти, пасторалі, янголятко і т.д.

Паркет. Декоративний, складений із цінних порід дерева, часто використовуються світла деревина клена та ясена.

Стіни. Варіанти покриття – шпалери, тканина (однокольорова або з квітковим малюнком), дерево, декоративна штукатурка, мармур, камінь, кераміка. Цікавий штрих надасть стіні художнього розпису.

Одна характерна особливість класичного стилю, яку слід звернути увагу, – відсутність кімнатних рослин, натуральних і штучних. Винятком може стати букет зрізаних садових квітів у красивій декоративній вазі, поставленій на туалетний столик або зображення на картинах.

Спальня у класичному стилі передбачає наявність просторого приміщення з високими стелями, де кожна деталь демонструє свою цінність, вишуканість та неповторність. Але класичний стиль (або скоріше його елементи) застосуємо і для спалень компактних габаритів, якщо поекспериментувати з прийомами оптичних ілюзій, що змінюють сприйняття розмірності простору — обрати світлу палітру кольору в обробці приміщення, передбачити максимальну освітленість, обмежити вибір предметів обстановки, зупинившись на виробі . Слід підібрати найбільш характерні та виразні для класики елементи декору. Головне – уникнути перевантаженості та розбалансованості. Елегантність, властива класичному стилю, — характеристика тонкого смаку, який не залежить від кількості квадратних метрів, тому в жодному разі не слід відмовлятися від втілення в маленькій спальні мрії.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *