100+ фото дизайну [Лучшие Интерьеры 2019]
Синій – один із улюблених дизайнерами варіантів колірного оформлення інтер’єру. Різноманітність його відтіків дає волю експериментам та багатою фантазією. Грамотно попрацювавши з подібною гамою, можна досягти приголомшливого результату. Сьогодні ми розповімо про нюанси застосування синього кольору в інтер’єрі кухні.
Особливості дизайну синьої кухні
Основні особливості кольору мають на увазі кілька ключових правил, завдяки яким похмурий сірий простір перетвориться на стильний вишуканий інтер’єр:
якщо ви звикли на кухні працювати або вирішувати важливі справи, оформлення її в синіх тонах сприятливо позначиться як інтелектуальну роботу;
синій колір сприяє зниженню апетиту та тиску;
інтер’єр у подібній гамі виглядає шляхетно і суворо, але дуже багато синього може затьмарити кімнату, так що важливо знати міру;
якщо говорити про темперамент людини, такі тони більше підійдуть стриманим, серйозним особистостям, які ведуть розмірений спосіб життя або займаються бізнесом;
оптичні особливості кольору дозволяють візуально віддаляти предмети, причому деякі поверхні сприймаються більш обтяжено;
відтінки синього застосовують у широкому спектрі стильових рішень;
велика кількість кольору підійде для кімнат, де вікна виходять на сонячну сторону. Таким чином, створюється відчуття прохолоди, а для спекотних приміщень це дуже актуально.
Кухня у синіх кольорах: різноманітність відтінків
Широка гама відтінків дозволяє дизайнерам майстерно варіювати кольори, які відмінно доповнюють один одного, створюючи таким чином єдиний цілісний і гармонійний простір. Найпопулярнішими є такі:
блакитний;
блакитний;
індиго;
морська хвиля;
бірюзовий;
сірий;
джинси.
У кожного відтінку свій особливий характер, який створює певний настрій та атмосферу навколо.
Ідеальний стиль для синього та можливість альтернативних варіантів
Більшість з нас асоціюють синій колір з певною стильовою спрямованістю і одночасно не уявляють даний відтінок в інших варіантах. Так, наприклад, синій немислимий в інтер’єрі кантрі, а ось у стилі прованс або скандинавському – цілком доречний.
Шляхетна холодна гама ідеальна для мінімалізму, але особливо популярний синій у середземноморському інтер’єрі. На ньому тримається вся концепція дизайну. Тут активно використовується синій фартух, білі фасади, блакитні стіни та інші рішення.
Цей колір також може стати вдалим акцентом у таких напрямках, як арт-деко, ампір, контемпорарі, фьюжн.
Синя кухня: оптимальні поєднання кольорів
Біло-синя кухня
Як правило, білий колір – універсальний варіант розведення синього тону. Блакитні акценти на білому тлі – безпрограшне поєднання. Цю комбінацію часто використовують у морській тематиці оформлення кухні.
Коричнево-синя кухня (поєднання з кольором «під дерево»)
Холодні сині тони у поєднанні з дерев’яними поверхнями – одне з найулюбленіших дизайнерських прийомів. Таке рішення зробить кухню більш затишною та теплою. Синій фон стіни прекрасно доповнить гарнітур з дерева або колоритний дерев’яний стіл. У подібних інтер’єрах однаково добре виглядають як світлі, так і темні деревини.
Сіро-синя кухня
Сіро-синя гармонія відтінків, безсумнівно – одна із складових сучасного, стильного та бездоганного дизайну. Подібний варіант виглядає не лише стримано, лаконічно, а й дуже ефектно, оригінально. Це завжди універсальний та безпрограшний варіант оформлення кухонного приміщення.
Жовто-синя кухня
Безумовно, обидва кольори є контрастними, тому подібна комбінація – свого роду експеримент. Але якщо все зробити грамотно, результат може вийти досить вражаючим, індивідуальним та неординарним.
Спокійніше і звичніше виглядатиме жовтий як акцент. Так, наприклад, можна оформити кухню у синіх та білих кольорах, а розбавити її жовтим декором – текстилем, вазами, подушками, аксесуарами.
Синьо-жовтогаряча кухня
Щоб створити максимально гармонійний дизайн у синьо-жовтогарячій гамі, необхідний бездоганний смак. Розбавити синій фон можна помаранчевими деталями у вигляді забарвленого столу, гарнітури, штор тощо. У разі дуже ефектно виглядають яскраві сидіння стільців.
Чорно-синя кухня
Для органічного застосування чорного кольору сині тони мають бути на порядок світлішими. Однак чорний не завжди доречний, тому прекрасною альтернативою йому може стати темно-синій колір, які аж ніяк не гірше справляється зі своїм завданням і робить кімнату світлішою та затишнішою.
Синьо-зелена кухня
Якщо раніше таке поєднання кольорів вважалося ознакою поганого тону, то сьогодні це дуже цікавий дует, який нерідко застосовується на практиці. В інтер’єрі кухні цей варіант виглядає дуже стильно і нетривіально. Причому замість чистого зеленого кольору можна використовувати оливковий, бірюзовий. Не обов’язково дотримуватись єдиної гами – навпаки, різноманітність рішень подарує вишукану, невимушену обстановку.
На замітку: синій чудово поєднується з металевими елементами. Їх блиск разом із прохолодним синім тоном ушляхетнює інтер’єр, надає йому особливого колориту.
Синя кухня в інтер’єрі: переваги та недоліки кольору
Позитивні моменти використання синіх тонів є:
заспокійлива та розслаблююча атмосфера;
ідеальне поєднання лаконічної строгості з розкішшю;
гра квітів дозволяє звужувати чи подовжувати приміщення;
синя гама широко застосовується у кількох стилістичних напрямах.
Поряд з позитивними аспектами, все ж таки варто враховувати деякі нюанси, які можуть вплинути на рішення господарів:
очевидно, що синій колір відноситься до холодної палітри, тому в зимовий період така кухня виглядатиме не дуже затишно;
якщо на кухні мало природного світла, така гама – не найкраще рішення. В даному випадку синій лише погіршить проблему, оскільки ще більше охолодить приміщення та обтяжить меблі;
Занадто простора кімната, оформлена в синіх відтінках, здаватиметься ще більше, створюючи відчуття порожнечі. Але у разі правильного поєднання з іншими теплими тонами, перебування на кухні стане максимально комфортним та затишним.
Синя кухня дійсно може стати для вас особливою та найулюбленішою кімнатою в будинку. Не бійтеся експериментів, вибирайте сміливі відтінки, орієнтуйтеся на фото, представлені в цій статті, та отримуйте бажаний результат від правильних рішень.