види та моделі, як вибрати, фото каталог
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

види та моделі, як вибрати, фото каталог





Біметалеві радіатори опалення (50 фото)

Ключовим елементом системи опалення є радіатор. Сьогодні до нього пред’являються різноманітні вимоги, які стосуються як здатності ефективно розсіювати тепло, а й служити доповненням інтер’єру. При виборі важливо врахувати такі фактори, як потужність, міцність, а також довговічність обладнання, здатність витримувати високий тиск та ін. У цій статті ми розглянемо, якими бувають новомодні батареї, в чому полягають їхні переваги, а також ознайомимося з рейтингом найпопулярніших виробників.

Основні характеристики

Якщо порівнювати біметалічні радіатори з іншими типами батарей опалення, наприклад, алюмінієвими, можна з упевненістю віддати першим лідируюче місце. Зумовлено це удосконаленими технічними характеристиками, що дозволяють встановлювати біметалічні радіатори як у приватних будинках, так і у багатоповерхових висотках.

За зовнішніми даними, такі радіатори нічим не відрізняються від алюмінієвих, весь секрет полягає у внутрішній «начинці», а саме – подвійній оболонці. Верхнє алюмінієве покриття приховує у своїх надрах трубчасту серцевину з нержавіючої сталі, що запобігає контакту з теплоносієм (водою). Такий пристрій має безліч переваг, наприклад:

— Захист алюмінієвого каркасу від впливу кислот, лугів, які є у проточній воді, внаслідок чого забезпечується довговічність виробу. Варто зазначити, що виробник встановлює гарантійний термін експлуатації до 20 років;

— Вузькі колектори роблять конструкцію радіатора економічнішою, оскільки значно знижується кількість ємності теплоносія та швидше здійснюється прогрів. Прикладом може стати невелика батарея фірми RIFAR, яка, маючи габарити 80х350 мм, здатна вміщувати 1,5 л рідини та обігрівати 14 кв.м. житловий майдан;

— Здатність витримувати високий тиск та можливі його перепади, гідроудари завдяки міцності конструкції;

— Сучасність дизайну та простота установки.

Така кількість переваг дозволяє стверджувати, що біметалеві радіатори є найкращими пристроями для опалення багатоповерхових будинків. Якщо говорити про недоліки, до них можна віднести один пункт – високу вартість, проте довговічність його цілком виправдовує.

Біметалеві радіатори опалення - Основні характеристики
Біметалеві радіатори опалення - Основні характеристики

Види біметалевих радіаторів

У продажу можна зустріти дорогі моделі таких пристроїв та дешевші. Різниця полягає у конструктивних особливостях. Види дорогих батарей мають цілісний каркас з нержавіючої сталі, який під високим тиском заливається алюмінієм — це і є справжні біметалічні пристрої. Дешеві варіанти — псевдобіметалічні — мають лише сталеву серцевину у вертикальних площинах, тому їх технічні характеристики набагато гірші. Також радіатори можна розділити на дві основні групи: монолітні та розбірні. Перші більше підходять для міських квартир, а другі чудово зігріють заміський будинок.

Монолітні радіатори

Литі конструкції є найдорожчими. Пристрій складається з єдиної платформи з патрубками зі сталі, яку неможливо розібрати, зменшити або збільшити в розмірах. Вони мають здатність стійко витримувати високий тиск та його перепади.

Види біметалічних радіаторів опалення - Монолітні радіатори
Види біметалічних радіаторів опалення - Монолітні радіатори

Розбірні радіатори

Моделі, які збираються з окремих секцій, дають можливість підібрати оптимальну довжину батареї для тієї чи іншої кімнати, спираючись на її розміри та розташування. Окремі секції можуть з’єднуватися між собою за допомогою металевих патрубків із різьбленням.

Види біметалічних радіаторів опалення.
Види біметалічних радіаторів опалення.

Розмір біметалевого радіатора

При виборі радіатора окремої уваги заслуговує на вибір розмірів. Оскільки звичайним місцем розміщення стає територія під вікном, акумулятор повинен легко розташовуватися на ділянці. Висота має один із стандартів та обчислюється розміром проміжку між вхідним та вихідним отвором колектора, до якого додається ще 8 см запасу. Ширина залежатиме від кількості секцій, із чого випливає нове питання: скільки потрібно відділень?

У цьому питанні варто послатися на технічні вимоги, які висуваються до опалення житлових площ. Відповідно до них, щоб опалити кімнату в 10 кв.м., необхідна потужність 1 кВт. Виробники, що випускають радіатори, зазвичай вказують на потужність одиничної секції на упаковці. Виходячи з цієї цифри та вимірявши габарити кімнати, можна вирахувати, скільки знадобиться секцій. Наприклад, якщо потужність однієї одиниці становить 200 Вт, а площа приміщення – 20 кв.м., можна встановити систему із 10 секцій. Щоб полегшити обчислення, використовують формулу: Х=S/Q, де Х – кількість секцій, S – площа, а Q – потужність секції, зазначена виробником.

Існують і нестандартні форми та розміри біметалевих радіаторів – дизайнерські розробки, розраховані під індивідуальні особливості приміщень. Так, низькі моделі, які встановлюють під великими панорамними вікнами можуть мати висоту близько 20 см, відповідаючи при цьому всім технічним характеристикам. Цей факт пояснюється тим, що конструктивно батареї не містять змін, хоч би якого розміру вони не були. Також можна підібрати габаритнішу модель, до 90 см заввишки. Найчастіше такі вироби монолітні і здатні не тільки ефектно опалити, але й служити декоративним елементом, тому що випускаються у великому спектрі кольорів.

Біметалеві радіатори опалення.
Біметалеві радіатори опалення.

Декор радіатора опалення

Хоча біметалічні радіатори власними силами виглядають гідно, їх можна додатково декорувати, щоб було, як кажуть, і самому приємно, і перед гостями не соромно. Найбільш доречними способами прикраси є:

Фарбування, яке проводиться антикорозійними сумішами за допомогою балончика або кистей. Оскільки основним завданням батареї є все ж таки обігрів приміщення, шар фарби повинен бути максимально тонким. Гарно виглядають радіатори, забарвлені під колір інтер’єру приміщення.

Можна також зробити радіатор родзинкою приміщення, акцентною плямою, нанісши на його поверхню оригінальний малюнок, наприклад у вигляді каміна або клавіш піаніно. Якщо Ви не маєте особливих художніх навичок, можна скористатися різними трафаретами, що є у продажу. Важливо правильно вибрати фарбу – на упаковці має бути позначка про те, що склад може витримувати температуру до +80°. Також потрібно врахувати, що роботи виконуються лише на холодних радіаторах;

Декупаж — нескладна техніка, яка дозволить прикрасити радіатор різними візерунками, орнаментами. Суть полягає у наклеюванні на чисту поверхню вирізаних із тонких серветок фрагментів малюнка за допомогою клею ПВА. Після повного висихання зображення необхідно покрити лаком, щоб надовго зберегти цілісність і надати глянсового вигляду;

Установка захисного екрану – такий спосіб допоможе не лише прикрасити батарею, замаскувавши його красивим полотном з дерева, металу чи скла, а й убезпечити мешканців від травм.

Біметалеві радіатори опалення.
Біметалеві радіатори опалення.
Біметалеві радіатори опалення.

Що потрібно врахувати при покупці

Підсумовуючи всього вищесказаного, можна виділити основні моменти, які необхідно врахувати, вирушаючи за покупкою, а саме:

— Розмір – висота батареї повинна дозволяти їй вільно «вписатися» у проміжок між підлогою та підвіконням, а кількість секцій необхідно розрахувати, виходячи з потужності однієї з них та площі приміщення;
— Товщина алюмінієвої оболонки повинна бути не більше 1,5 см, щоб уникнути тепловтрат;
— Батарея має витримувати навантаження не менше 14 атмосфер;
— Найбільш надійними є радіатори, виготовлені литим методом.

Важливим питанням залишається ціна. Як ми вже згадували, справжні конструкції відрізнятимуться дорожнечею, а економія може призвести до купівлі неякісного товару або приміщення, що не відповідає вимогам.

Біметалічні радіатори опалення - Що потрібно врахувати при покупці
Біметалічні радіатори опалення - Що потрібно врахувати при покупці

Рейтинг найкращих європейських виробників

Кожна людина, безперечно, хоче отримати якісний, довговічний прилад опалення. Варто звернути увагу на моделі європейських, зокрема італійських виробників, серед яких лідируючі позиції займають такі, як:

1. SiraGroup – італійський бренд, що пропонує вироби із високою тепловіддачею, гарними формами. Компанія існує більш як півстоліття і на сьогоднішній день має чимало виробництв, випускаючи високоякісне обладнання, що має великий споживчий попит;

2. Global – бренд, заснований у сімдесятих роках. Випускаючи спочатку батареї з алюмінію, компанія швидко налагодила випуск практичніших біметалічних радіаторів, на який встановила найвищий гарантійний термін – до 25 років;

3. RoyalThermo — компанія, що зародилася в результаті злиття англійської корпорації «Industrial Investment» з італійськими будівельними організаціями. Сучасні опалювальні прилади цього бренду пристосовані для будь-яких кліматичних умов та вдало продаються як у Західній Європі, так і у Східній;

4. Fondital – продукція цього бренду користується попитом на всіх континентах, оскільки має високі якісні характеристики;

5. Rifar – наймолодший бренд, заснований на початку цього століття (2002 р). Відмінна риса продукції – суперпотужна тепловіддача, що дозволяє встановлювати радіатори великих площах.

Біметалеві радіатори опалення - Рейтинг найкращих європейських виробників
Біметалеві радіатори опалення - Рейтинг найкращих європейських виробників

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *