Головний колір 2020 року
За традицією, у грудні ми дізнаємося, який відтінок офіційно буде наймоднішим у наступному році. Займається подібним інститутом кольору Pantone, який щорічно проводить велику дослідницьку роботу для визначення того самого тону.
Цього разу було озвучено класичний синій, це головний колір 2020-го. На думку експертів, саме синій має такі якості, як впевненість і сталість – якраз те, чого так не вистачає у сучасному світі.
Класичний синій за всіма сучасними мірками дивовижний, рідкісний відтінок: він простий і зрозумілий, він такий, яким був багато років тому, в ньому навіть немає жодного підтону — ні зеленого, ні фіолетового. Цей колір можна порівняти з класичними синіми джинсами, які були в моді, здається, завжди і сьогодні так само гарні і актуальні. Якщо говорити про синє стосовно інтер’єру, то він з тих відтінків, які підходять усім і завжди. Можна лише змінювати пропорції, поєднувати із різними кольорами, фактурами, але загалом він абсолютно універсальний. Уточнимо відразу, що головний колір наступного року – це не глибокий синій, але й не світлий небесно-блакитний, швидше за щось середнє.
Темно-синій тон давно зарекомендував себе як один із найкращих для роботи з кухонними меблями. Чи не настав час замінити його на світліший і трохи яскравіший? Класичний синій буде для вас настільки ж комфортний, він добре виглядає на кухні і відрізняється практичністю.
Якщо ж до цього ви не пробували вводити в палітру інтер’єру кухні яскраві тони і завжди обмежувалися лише білими та бежевими тонами, варто почати з невеликого об’єму синього. Можна, наприклад, пофарбувати у модний відтінок лише нижній ярус меблевих фасадів чи кухонний острів.
Ще одна дуже модна сьогодні ідея застосування будь-якого яскравого кольору в інтер’єрі – побутова техніка незвичайних відтінків. Синій дуже добре підходить для подібного задуму.
Нарешті, найбільш бюджетний та швидкий спосіб перетворити кухню: використовуйте новий колір для фартуха.
Варіацій може бути безліч, у тому числі й різні матеріали, але в будь-якому випадку це дуже делікатне та стильне декорування простору.
Втім, наймодніший колір наступного року хороший не тільки в зоні кухні. Ванна кімната – ідеальне місце для роботи з будь-якими синіми та блакитними відтінками, адже вони завжди асоціюються з водою. Можна, наприклад, використовувати плитку незвичайної форми для обробки стін або підлоги.
Багатьом складно зважитися на яскравий колір в інтер’єрі, навіть такий, здавалося б, звичний і скромний, як синій. У такому випадку, можна почати з експерименту і додати класичний синій спочатку в те приміщення, де ви найрідше буваєте. Це може бути ванна, туалет, передпокій зона, балкон або пральна кімната. Почуваєтеся комфортно з новим відтінком? Тоді можна вводити його до спальні, кухні або вітальні.
Класичний синій чудово підходить і для спальні. Глибокі, холодні тони створюють настрій розслаблення та спокою – те, що потрібно для відпочинку. Зверніть увагу, наскільки красиво виглядає колір у незвичайній фактурі шпалер.
Якщо цей колір все-таки здається вам занадто темним, його цілком можна використовувати для створення акцентної стіни, тобто для фарбування лише однієї зі стін в кімнаті.
Ті, хто вірний своїй прихильності до нейтральної гами, можуть обмежитися невеликими декоративними деталями синього кольору.
А для тих, хто вже давно зрозумів, що класичний синій
йому ідеально підходить, є свіжа ідея: акцент на обробці підлоги. Плитка або
килим — не принципово, головне, що підлога синього тону виглядає дуже креативно
та привабливо.