Дизайн вузької вітальні (65 фото)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Дизайн вузької вітальні (65 фото)





Дизайн вузької вітальні (65 фото)

Багато власників квартир, зведених у сучасних та радянських багатоповерхових будинках, зустрічаються з вузькими вітальнями. У порівнянні з квадратною, подовжена прямокутна форма створює більше умовностей та нюансів, які слід враховувати при організації внутрішнього оздоблення приміщення. Однак якщо вдало впоратися з цим завданням, ви отримаєте гармонійну площу, яка не створює ілюзію тунелю.

Головні особливості дизайну

Часто кімнати-пенали зустрічаються в радянських «хрущовках» та інших типових панельних спорудах. Подібні будинки мають незручне планування, погане освітлення, невеликі розміри приміщення. Типові «вагонні» простори мають ширину всього 2,2 метра, а стеля височить лише на 2,5-2,7 метра. Вибухова комбінація завдає чимало клопоту господарям.

Все ж таки подолати ці труднощі можна і навіть необхідно. У хід йдуть різні хитрощі та хитрощі — від грамотно підібраної колірної палітри до органічного зонування. Найважливіше – раціонально використовувати всю наявну площу та візуально втілити квадратні пропорції.

За своїм основним функціональним призначенням вітальня є простором для збору сім’ї та прийому гостей, а тому для неї виділяється найпростіша частина будинку. Якщо цю роль необхідно виконати довгу вузьку кімнату, варто подбати про правильне розмежування простору. По суті вам доведеться розбити її на кілька невеликих зон для окремих потреб. Але про це ми поговоримо трохи пізніше, а для початку розберемося якісь стилістичні та колірні рішення найбільш доречні в даному випадку.

Дизайн вузької вітальні - Особливості

Вибір стилю для вузької вітальні

Як правило, вітальня – чудова основа для будь-якого стилістичного наповнення. Тут можна випустити свого внутрішнього художника на волю та насолодитися актом творчості сповна. Однак у випадку, коли у розпорядженні знаходиться негабаритний вузький простір, доводиться йти на компроміс і працювати в рамках сучасних стилів, що борються за простір та свободу в приміщенні.

Насамперед зверніть увагу на мінімалізм. Непомітна монохромна кольорова гама не приховує простір і не обтяжує простір. Прямі лінії створюють правильну геометрію та додають виразності загальному вигляду. Крім того, такі принципи, як відсутність зайвих деталей або гранична функціональність предметів, активно сприяють досягненню поставленого завдання.

Також можна спробувати застосувати прийоми лофт-приміщень:

1. Позбавтеся перегородок. Наприклад, поєднайте зал із кухнею. За умови грамотного зонування такий хід додасть реальних метрів до площі кімнати та створить вільну атмосферу.

2. Обробіть стелю білим кольором. Це візуально збільшить висоту стін.

3. Використовуйте меблі для зони. У великих промислових приміщеннях просто були відсутні стіни, а тому розмежовувати місце доводилося іншими методами, в тому числі, і за допомогою меблів.

4. Для завершення заводського інтер’єру додайте характерні деталі – цегляну кладку, грубу штукатурку, відкриті труби та сміливі елементи декору.

Скандинавський стиль передбачає безліч білого кольору, що візуально розширює простір і частково компенсує нестачу природного світла. Для досягнення останньої мети сприяє велика кількість штучних джерел світла. Розбавити білий допоможуть типові для скандинавської стилістики аксесуари у вигляді яскравого текстилю, килимків та подушок.

Не найкраще рішення – оформляти вузьку вітальню в таких стилях як шебі-шик та ампір, тому що для них характерні надмірності в декорі та оформленні предметів меблів. У невеликій кімнаті для таких надлишків просто не залишається місця. Хоча окремі елементи стилістики все ж таки можуть бути застосовані, але в дуже обмежених кількостях.

Дизайн вузької вітальні - Вибір стилю
Дизайн вузької вітальні - Вибір стилю
Дизайн вузької вітальні - Вибір стилю
Дизайн вузької вітальні - Вибір стилю

Колірні рішення

Дійсний спосіб скоригувати форму вузької вітальні кольором – покрити довгасті стіни світлим відтінком, а короткі – насиченим глибоким. Пара чорного і білого підійде сюди дуже доречно. До того ж, це поєднання здатне зробити оформлення цікавим та виразним, а також воно відмінно впишеться у будь-який сучасний дизайнерський напрямок.

Відтінки бежевого створюють світлий, просторий та м’який інтер’єр. Якщо ви зважилися поєднати зал з кухнею, то теплі півтони в кавових, молочних, вершкових варіаціях сприятимуть апетиту, але при цьому діятиме розслаблююче і ненав’язливо.

Південні та східні кімнати, які не відчувають нестачу в природному освітленні, можна оформити в холодних блакитних, сірих і білосніжних тонах. Така гама створює неймовірно свіже та стильне приміщення. У той же час, стримані кольори не зайвим буде трохи розбавити теплими бежевими, дерев’яними нотами.

Світлий фон можна залишити без додавання яскравих фарб, але цілком доречно прикрасити монохром красивими рожевими, червоними, зеленими або тими ж блакитними або синіми акцентами.

Дизайн вузької вітальні - Колірні рішення
Дизайн вузької вітальні - Колірні рішення
Дизайн вузької вітальні - Колірні рішення
Дизайн вузької вітальні - Колірні рішення
Дизайн вузької вітальні - Колірні рішення

Оздоблення вузької вітальні

Як ми вже встигли з’ясувати, мінімалізм і простота – ті принципи, які допоможуть організувати вузький простір гармонійно. Не є винятком і оздоблення приміщення. Тут важливо не перестаратися та виконати все зі смаком.

Підлога

Підлога також має вплив на загальне враження від кімнати. У вітальні доцільно буде покласти паркет, ламінат, лінолеум з малюнком перпендикулярним або діагональним довгастій стороні, таким чином, контраст між довжиною стін буде не так помітний. Укладати ламінат з малюнком паралельно довгій стіні в цілому можна, але в такому випадку варто подбати про те, щоб покриття підлоги мало світлий відтінок.

Виходячи з тих самих міркувань, утримайтеся від килимів витягнутої форми вздовж більшої стіни. Зупиніться на невеликому варіанті овального чи оригінального несиметричного вигляду. Він може бути прикрашений смужкою, що розташована паралельно невеликим сторонам.

Дизайн вузької вітальні - Оздоблення підлоги
Дизайн вузької вітальні - Оздоблення підлоги

Стіни

Для стінок резонно використовувати нейтральні світлі тони фарби або однокольорові шпалери. Коротку частину приміщення можна пофарбувати в активний темний або яскравий колір за допомогою настінного покриття або штор. Якщо ви маєте в своєму розпорядженні велику кількість вікон і безліч світильників, цілком доречно виконати обробку за допомогою вибіленої варіації ненав’язливого яскравого кольору, наприклад, світло-блакитного.

Також візуально розширять простір вузької вітальні перспективні фотошпалери. Розмістивши їх на довгій стіні, ви нівелюєте різницю у розмірах сторін.

Дизайн вузької вітальні - Оздоблення стін
Дизайн вузької вітальні - Оздоблення стін

Стеля

Найкращий спосіб обробки – оформлення білим. Фарбування, матова або глянцева натяжна стеля, або зовсім невеликі конструкції з гіпсокартону в білій або бежевій варіації не обтяжать атмосферу і створять ілюзію висоти.

Дизайн вузької вітальні - Оздоблення стелі

Меблі та варіанти планування

Оздоблення витягнутого приміщення – перший крок у перетворенні. Але щоб не зіпсувати враження від правильного ремонту, необхідно грамотно розташувати меблі. Довгий простір за визначенням не витримує стандартного розміщення і потребує особливого підходу. Навіть невелика деталь не на своєму місці здатна посилити ефект тунелю, і належного враження так і не вдасться досягти.

Найкраще розмістити диван під кутом. Однак такий спосіб підійде тільки у випадку, якщо розміри приміщення дозволяють це зробити. Так ми створимо оригінальну ламану геометрію, що відводить погляд від «вагонної» форми. Посилити враження можна за допомогою круглих елементів: кавового столика, стільців, пуфів.

Але все ж таки часто ми зустрічаємося з умовами, коли основні предмети меблювання раціональніше поставити вздовж стін. У такому разі намагайтеся підбирати невисокі та негабаритні модифікації гарних форм та оригінальних текстур. При цьому обов’язково використовуйте невеликі столики, підставки під декорований магнітофон або світильники, квіти, гарні торшери, незвичайні крісла, розташовані в неправильних місцях, дещо хаотично. Таким чином ми також можемо утворити невелику асиметрію, яка не грає за правилами форми приміщення, а створює власну атмосферу.

Загалом умови обмеженої площі вимагають ретельного підбору меблів. Тому хорошим рішенням буде виробництво на замовлення чи виготовлення своїми руками. Так ви отримаєте саме те, чого ви хочете саме ви, і чого вимагає ваш інтер’єр.

Дизайн вузької вітальні - Меблі та варіанти планування
Дизайн вузької вітальні - Меблі та варіанти планування
Дизайн вузької вітальні - Меблі та варіанти планування
Дизайн вузької вітальні - Меблі та варіанти планування
Дизайн вузької вітальні - Меблі та варіанти планування
Дизайн вузької вітальні - Меблі та варіанти планування

Декор та освітлення

Більшість квартир на пострадянському просторі не припускають високих стель, тому важливо не перевантажити простір. Люстри краще не використовувати взагалі або зупинитися на максимально світлих та «легких», повітряних варіантах. Розмістіть невеликі точкові світильники на стелі чи підлозі. Також додайте до інтер’єру додаткові джерела світла, які, до речі, добре справляються із завданням зонування. Такими можуть стати: різноманітні торшери, у тому числі вигнуті, бра, настільні лампи – одночасно вони можуть відігравати роль декорації для вітальні.

Готовий інтер’єр завершіть прикрасами:

— Найвдаліший декор – це живі квіти. Рослини розбавляють урбаністичну обстановку та допомагають привнести в інтер’єр розслабленість та затишок;

— Ще одним вдалим атрибутом для маленьких вузьких віталень є дзеркала, що розширюють межі простору;

— Красивий яскравий текстиль здатний створювати лаконічні яскраві акценти;

— Стіни чудово прикрасять картини та фото в рамках;

— Для розміщення маленьких та середніх декоративних предметів, а також книг використовуйте відкриті полиці або невеликі шафки зі скляними або дзеркальними вставками.

Дизайн вузької вітальні - Декор та освітлення
Дизайн вузької вітальні - Декор та освітлення
Дизайн вузької вітальні - Декор та освітлення
Дизайн вузької вітальні - Декор та освітлення
Дизайн вузької вітальні - Декор та освітлення

Дизайн вузької вітальні.

Ви вже дізналися про основи організації вузького залу. Тепер пропонуємо вам познайомитися з цікавими прикладами дизайну таких кімнат, щоб переконатися, наскільки просто грати із заданими параметрами приміщення та створити гармонійний, а також гарний інтер’єр. Приємного перегляду!

Дизайн інтер'єру вузької вітальні.
Дизайн інтер'єру вузької вітальні.
Дизайн інтер'єру вузької вітальні.
Дизайн інтер'єру вузької вітальні.
Дизайн інтер'єру вузької вітальні.
Дизайн інтер'єру вузької вітальні.
Дизайн інтер'єру вузької вітальні.
Дизайн інтер'єру вузької вітальні.
Дизайн інтер'єру вузької вітальні.
Дизайн інтер'єру вузької вітальні.
Дизайн інтер'єру вузької вітальні.
Дизайн інтер'єру вузької вітальні.
Дизайн інтер'єру вузької вітальні.
Дизайн інтер'єру вузької вітальні.
Дизайн інтер'єру вузької вітальні.
Дизайн інтер'єру вузької вітальні.
Дизайн інтер'єру вузької вітальні.
Дизайн інтер'єру вузької вітальні.
Дизайн інтер'єру вузької вітальні.
Дизайн інтер'єру вузької вітальні.
Дизайн інтер'єру вузької вітальні.
Дизайн інтер'єру вузької вітальні.
Дизайн інтер'єру вузької вітальні.
Дизайн інтер'єру вузької вітальні.
Дизайн інтер'єру вузької вітальні.
Дизайн інтер'єру вузької вітальні.
Дизайн інтер'єру вузької вітальні.
Дизайн інтер'єру вузької вітальні.
Дизайн інтер'єру вузької вітальні.
Дизайн інтер'єру вузької вітальні.

Відео: Вузька вітальня — Ідеї інтер’єрів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *