50 найкращих ідей дизайну: кухні з аркою на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

50 найкращих ідей дизайну: кухні з аркою на фото


Не дивно, що місцем, де нам зручніше перебувати, є наше житло. Саме тому ми намагаємося якомога зручніше та комфортніше його облаштувати, організувати ремонт, перепланування чи реконструкцію, у той чи інший спосіб освіжити обстановку. Безумовно, інтер’єр квартири чи домоволодіння насамперед залежить від планування, розташування, розмірів, форм кімнат та допоміжних приміщень. І вже потім слідує оздоблення, меблювання, декорування та заповнення аксесуарами інтер’єру.

Арка на вході до кухні

Біла кухня

У цій публікації ми хотіли б ознайомити вас з можливим використанням такого архітектурного елемента, як арка, в рамках кухонного приміщення або кімнат прилеглих до нього. Дверні отвори у вигляді арок – це завжди нескладний, але ефективний спосіб прикрасити приміщення, надати йому елегантності, легкості та унікальності. Якщо говорити про виконання у вигляді арок саме дверних отворів, то цей нехитрий спосіб декорування приміщення цілком реально виконати самому, за відсутності будівельних навичок – можна звернутися до фахівців, подібні роботи не займуть багато часу та не розорять ваш бюджет.

У вигляді еліпса

Арковий прилавок

Існує чимала кількість як видів конструкцій арок, так і способів їх обробки. Тому підібрати варіант, який виграшно виглядатиме саме у вашому інтер’єрі – справа нескладна, але дуже приємна. Розглянемо найпоширеніші види арок, їх форми, що застосовуються залежно від стилістичної спрямованості приміщення.

Між кухнею та їдальнею

Біла арка

Типи арок:

  • класичні – при монтажі використовується дуга одного радіуса;
  • модерн — форма арки більш витягнута, близька до еліпсоїдної;
  • готичні – при виготовленні таких арок найвища точка утворюється за допомогою площин, що з’єднуються під невеликим кутом;
  • романтичні – при їх монтажі використовується складніша конструкція, яка поєднує як прямі, так і закруглені елементи.

У стилі кантрі

Кухонний дверний отвір у вигляді арки

Навіть інтуїтивно ми пов’язуємо арочний прохід з якоюсь брамою з одного приміщення в інше і це відбивається на нашому сприйнятті інтер’єру приміщення в цілому. Конструктивні особливості приміщення впливають на весь зовнішній вигляд кімнати, сприйняття його оздоблення, розміщення меблів та предметів декору.

Дверний арочний отвір

Вхід у кухонне приміщення

Останнім часом технічний прогрес досяг настільки високого рівня у виробництві кухонних витяжок, що двері в кухню стали менш необхідними, ніж ще років 10 тому. У масштабах стандартних міських квартир і тим більше «хрущовок» – навіть на заваді, що займає місце, якого на кухні й так недостатньо. У зв’язку з цим часто перед домовласниками постає питання про можливе перепланування входу на кухню або їдальню. Адже встановлюючи арку у дверях, його можна значно збільшити, розширити.

Арки з дверима

У заміських будинках та міських приватних домоволодіннях з реконструкцією справи простіше. По-перше, багато домовласників спочатку вирішують використовувати арки у своєму інтер’єрі і вже в залежності від цього рішення планують внутрішні конструкції. Якщо ідея про встановлення арки виникла вже в готовому приміщенні, для освіження обстановки, наприклад, у приватному будинку це не важко буде здійснити швидко і без особливих втрат для всього житла загалом і кухні зокрема.

У вигляді овалу

Перед тим як розпочати планування монтажу арки, необхідно з’ясувати, з якого матеріалу виконані стіни (якщо йдеться про багатоквартирний будинок) у вашій оселі. Це питання часто не актуальне для малогабаритних квартир і «хрущовок» – там провести реорганізацію кухонного дверного отвору не важко. А ось у панельних будинках ви можете зіткнутися з труднощами – залізобетонні конструкції можуть поміщати здійснити задумане.

Декілька входів

З нішами

Як правило, арки виготовляють із гіпсокартону – це досить практичний, недорогий та надійний будівельний матеріал, який вже встиг себе добре зарекомендувати. Якщо ви плануєте повністю змінювати форму отвору і можливо розширіть місце його стін, то можна обладнати в арці ніші, які будуть використовуватися і як предмети декору, і як системи зберігання. Таке конструкційне рішення не тільки урізноманітнює інтер’єр, а й персоналізує його, зробить унікальним.

З підсвічуванням

Оформлення проходу у вигляді арки відразу надає приміщенню нальоту шляхетності та аристократизму. А якщо оформити дверний отвір за допомогою молдингів та фрезерованих пілястрів, декорованих підсвічуванням, як і розкішний кухонний острів незвичайної форми, то гармонійна атмосфера багатства та комфорту вам забезпечена.

Дерево всюди

Облицювання кухонної арки за допомогою дерев’яних елементів буде дуже органічно виглядати в кухні, глеє з такої ж породи деревини виконана система зберігання з шаф і елементи обробки (плінтуса і карнизи).

Сусідні арки

Якщо в приміщенні кухні або їдальні вдається виконати не один, а два або три арочні отвори однакової форми, то виходить неймовірно гармонійне приміщення, наповнене плавними лініями та оригінальною геометрією.

Декоративна арка

У деяких дизайн-проектах кухонь, з’єднаних зі столовими або вітальнями, арки виконують виключно декоративну роль, не огороджуючи простір, не впливаючи на розмір дверного отвору або входу в приміщення, але виконуючи місію зонування.

Контрастний інтер'єр

Арка на вході в кухню, фанерована каменем

Можливо, справа в історичному походженні такого архітектурного елемента, як арка, в тому, що у багатьох дизайнерів і домовласників вона асоціюється із заміським життям, а значить – із застосуванням в обробці натуральних матеріалів. У сучасних дизайн-проектах кухонь для заміських домоволодінь часто можна зустріти кам’яне облицювання арки або конструкцію, виконану їх цього міцного, природного матеріалу.

З кам'яним облицюванням

Світлий камінь для оформлення аркового входу в кухню, застосування цього ж матеріалу для декору простору над плитою та камуфляжу витяжки, класичні меблі, кам’яні стільниці та ковані світильники – і у вашому заміському особняку панує атмосфера розкоші та комфорту з легким відтінком старовинного шарму.

Оздоблення каменем

У цій кухні не лише просторий вхід виконаний у вигляді арки, а й простір над плитою, де знаходиться витяжка. Гармонійна спілка стилів кантрі, класицизм та бароко в рамках кухні-їдальні, створили дійсно цікавий, комфортний та унікальний інтер’єр.

Камінь на раку та стільницях

Для інтер’єру кухні буде гармонійним поєднанням використання для облицювання арки та матеріалу виготовлення стільниць одного і того ж матеріалу, або принаймні схожої колірної палітри. Особливо якщо кам’яна кладка або її частина більше ніяк в обстановці кухонного приміщення не відбилися.

Великий арочний отвір

Безумовно, арочний прохід на кухню розширює простір, робить його більш монументальним, значним. А якщо арка фанерована каменем, то інтер’єр стає схожим на приміщення середньовічного замку, в обробці якого застосовувалися виключно натуральні матеріали, що в наші дні прирівнюється до розкоші та багатства.

Цегляна кладка

Цегла для арки

До кам’яних оздоблень віднесемо і цегляну кладку. Вона хоч і не складається з природних матеріалів, але враження справляє не менш агресивне і добре розбавляє класичну обстановку кухонного приміщення з контрастною палітрою кольорів.

Світлий арочний камінь

Арки та колони

Якщо на вході в кухню або їдальню планується встановити кілька арок, то для їх підтримки необхідні опори, ними можуть стати колони будь-якої форми та конфігурації.

Квадратні арки

Біле виконання арочних проходів на кухню, що підтримуються кубічними колонами, стало цікавим штрихом у вельми традиційному інтер’єрі.

Колони із системами зберігання

По обидва боки дверного отвору, що веде з кухні до їдальні, було виготовлено дві порожнисті колони, в надрах яких розташувалися місткі системи зберігання.

Арки всюди

У цій класичній кухні з елементами бароко, арки є у всіх проявах інтер’єру – не тільки проходи виконані у вигляді арок, але й ніші у стінах, верхні частини кухонних шаф. Зрештою кімната з розкішним зовнішнім виглядом буквально манить своїм шармом, багатством і комфортом. І відбувається це, зокрема, і завдяки арочним елементам інтер’єру.

Кам'яні арки та колони

Виготовлені з природного каменю арки та колони можуть стати родзинкою заміського інтер’єру кухні або їдальні, де як не в зосередженні сімейного вогнища, у спільній кімнаті проявити стиль кантрі, до якого так тяжіє заміське життя.

Кам'яна кухня

Кухня замок. Так коротко можна охарактеризувати цю унікальну кухню з кам’яними стінами, арками та колонами. Просторе приміщення з високими стелями може собі дозволити не тільки кам’яне оздоблення, а й темні дерев’яні балки на стелі, ковані світильники, що звисають зі стелі на ланцюжках – все для створення неординарної первісної атмосфери, але при цьому технологічно наповненого інтер’єру.

Двері, вікна і не тільки

Крім входу до кухні, існує багато конструкційних елементів та предметів інтер’єру, які можуть бути виконані у вигляді арки. Арочні вікна виглядають розкішно і надають інтер’єру особливого шарму. Двері з аркою у верхній частині надають приміщенням наліт старовини, загадковості житла середньовіччя. Оформляючи простір над робочою зоною кухні у вигляді арки, ви привносите в обстановку традиційної кухні трохи різноманітності, несподіваної елегантності, плавності ліній та форм.

Арочні дверцята шаф

Вбудовані системи шаф з арочними дверцятами з масиву дерева, безумовно, стали окрасою цієї оригінальної кухні. Тему арок було підтримано оформленням простору над плитою. Частина витяжки захована за аркою. Навіть у елементах підвісних світильників у вигляді вуличних ліхтарів використано арочний декор.

Арочне вікно

Вікна у вигляді арок

Вікно у формі арки саме по собі цікаве і може урізноманітнити будь-який, навіть найтривіальніший інтер’єр, а якщо представлене у відповідному оздобленні, то приміщення буде унікальним, цікавим, привабливим.

Кам'яне оздоблення арки над плитою

Оформлення аркового простору над плитою за допомогою світлого каменю з темною затиркою, привнесло елемент кантрі-стилю в цю еклектичну кухню-їдальню. Не дивлячись на безліч цікавих предметів декору, арка в цьому приміщенні виступає на перший план як прикраса домашнього вогнища, який уособлює кухонна плита.

Арки як елемент декору

Невеликі арки по всій кімнаті

Невеликі арочні елементи у цій кухні присутні у дверних отворах, над робочими зонами та вікнами. Незважаючи на те, що арки в цій класичній кухні не впадають у вічі, вони, безумовно, перетворили інтер’єр, прикрасили його.

Біла цегла для арок

Арочні дверні, віконні отвори та ніші, виконані за допомогою цегляної кладки, забарвленої у білий колір, стали центром фокусування уваги на цій кухні з кантри-стилістикою. На тлі білої цегли арок добре виглядають дерев’яні елементи обробки та меблювання.

Оригінальний дизайн кухні

Арочне вікно у такому фантазійному образі здатне саме по собі стати родзинкою інтер’єру кухні. А якщо в кампанію до нього пропонують дерев’яні меблі незвичайного дизайну на тлі незвичного для кухні темно-синього відтінку поверхонь, такий інтер’єр просто приречений на успіх

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *