Книжкові полиці, шафи та стелажі: 101 фото ідея
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Книжкові полиці, шафи та стелажі: 101 фото ідея


Часом організувати простір в окремому приміщенні зовсім непросто. Велика кількість потрібних, корисних і просто приємних предметів вимагає створення додаткової площі, призначеної для них.

Білий книжкові стелажі

Кожна книжкова полиця чи стелаж виражає характер господаря. З таких предметів обстановки можна виявити колекціонера, допитливу людину, меломана, естета або любителя інновацій.

Дерев'яні книжкові полиці

Книжковий стелаж білого кольору

Щоб вибрати найбільш відповідну конструкцію, необхідно визначити навантаження, яке передбачається на полиці і всю систему в цілому. Другорядними стануть такі фактори:

 • стиль;
 • колір;
 • матеріал;
 • ціна;
 • виробник.

Книжкова шафа на сходах

Потоплені в стіну книжкові полиці

Розмір шафи залежатиме від об’єму кімнати. Невелика компактна книжкова полиця буде дуже корисною у робочому кабінеті, де немає багато місця. Сюди поміститься все необхідне. Це можуть бути робочі документи, канцтовари та різні довідники.

Вузька книжкова шафа

Книжкові полиці з дерева

Великий стелаж передбачає зберігання домашньої бібліотеки. Така конструкція є актуальною для великого світлого приміщення в житловому будинку, де збирається вся родина.

Велика книжкова шафа

Книжкова полиця з нішою в центрі

Місця для встановлення книжкових полиць та шаф

Ми звикли бачити книжкові полиці у залах та кабінетах. На перший погляд це найкращі місця для зберігання книг і паперів.

Книжкова шафа з висувними ящиками

Книжкові полиці в оформленні каміна

Часто господарі вважають за краще встановлювати стелажі для зберігання літератури у спальні. Пов’язано це зі звичкою читати перед сном.

Книжкові полиці у спальні

Книжкова шафа у спальні

Полиці в спальні повинні відрізнятися простотою використання та зручно розташовуватися.

Книжкова шафа для спальні

Білі книжкові полиці у спальні

Дитяча кімната також безперечно потребує компактних та зручних систем зберігання. Книжкові полиці тут мають бути барвистими, безпечними та місткими.

Оригінальна полиця у дитячій

Книжкові полиці у дитячій

Безпека меблів для дитячої полягає в мінімальній кількості кутів, що виступають. Крім того, важливо, щоб використовувати їх було максимально просто.

Оригінальне оформлення вікна

Зручні полиці для дитячої

Зручно розташувати книжкові шафи у передпокої чи на сходах. У такий спосіб вдасться зберегти дорогоцінні квадратні метри у житлових приміщеннях.

Полиці для книг на сходах

Книжковий стелаж у коридорі

Зазвичай коридори дозволяють використовувати великі стінні шафи та полиці. Це дуже корисно, коли потрібно розмістити велику кількість томів.

Оформлення сходів книжковими полицями

Білі книжкові шафи на сходах

Також можна відзначити кілька незвичайних місць у будинку для встановлення книжкових шаф.

Книжкові полиці у туалеті

Полиця незвичайної форми

Встановлюючи подібні полиці у ванній або кухні, слід пам’ятати про збереження паперових виробів. Можливо, доведеться робити полиці закритими або приховувати їх у спеціальних нішах.

Книжкова шафа в туалеті

Книжкова шафа для зонування приміщення

Найбільш логічно полиці з книгами виглядають у приміщеннях, створених спеціально для відпочинку:

 • кальянні;
 • більярдні;
 • чилл-аут та ін.

Оригінальні книжкові полиці

Книжкові шафи в більярдній

Форма, матеріал та оформлення книжкових стелажів та полиць

Різноманітність пропонованих сучасними дизайнерами полиць вражає уяву та змушує серйозно замислитися над вибором.

Стелаж в оформленні дверного отвору

Книжковий стелаж на стіні

Залежно від стилю полиці набувають найхимерніших форм. Вони можуть повторювати домінуючі лінії оформлення кімнати або навпаки, використовуючи контраст, підкреслювати унікальність оформлення.

Полиці незвичайної форми

Оригінальна конструкція для книг

Дотримання симетрії під час виготовлення таких систем зберігання дуже важливо. Іноді саме асиметрія може стати оригінальною рисою, яка доповнить образ приміщення.

Ніші для книг у коридорі

Безліч полиць на стіні

При цьому більшість подібних конструкцій все ж таки зберігають правильні форми і чіткі лінії, що дозволяє набагато простіше вписати їх в інтер’єр і помістити на будь-яку стіну.

Стандартні книжкові полиці

Простий стелаж для книг

Розташування полиць теж має велике значення. Використання їх як підвіконня стало модною сучасною тенденцією.

Книжкові полиці під підвіконням

Також з користю можна використати простір під невеликим місцем для відпочинку, заповнивши його книгами. Відпочиваючи від важкого дня, можна поряд виявити цікаве чтиво.

Книжкові полиці під м'якою поверхнею

Лежак із книжковими полицями

Кілька книжкових полиць можна використовувати як стол або тумбу. Така конструкція відмінно виглядатиме в коридорі або вітальні.

Книжкові полиці з функціональною верхньою кришкою

Незвичайна будова книжкових полиць

Часто ідея використовувати простір під сходами може бути свіжою та оригінальною. Збудувавши там кілька полиць, можна цікаво декорувати інтер’єр і при цьому з користю їх використовувати.

Книжкові полиці під сходами

Книжкові полиці під сходами

У суспільстві ще можна зустріти тих, хто фанатично ставиться до книжок. Велика колекція паперових видань потребує більше місця. У таких будинках можна зустріти цілі стеки із різноманітною літературою.

Велика оригінальна книжкова шафа

Книжкова шафа для зонування

Цікавим може стати оформлення книгами дверних отворів та арок. Цей метод допоможе не лише поділити простір, а й компактно розмістити предмети та книги.

Книжкові полиці в оформленні дверного отвору

Проліт в оформленні книжкових полиць

Віконні отвори також виглядають оригінально в обрамленні книг. Витончені дерев’яні або пластикові конструкції подарують віконному отвору новий образ.

Вікно між книжковими полицями

Вікно в оформленні з книжкових полиць

Таке вікно не потребує штор та додаткового декору. Правильно підібравши матеріал, форму та колір стелажів, можна зробити вікно родзинкою приміщення.

Велика шафа навколо вікна

Кругла книжкова полиця

Самі полиці, завдяки своїм унікальним особливостям та дизайнерському стилю, зможуть виступити окремим елементом декору. Підібравши незвичайну форму, можна зробити із простого предмета меблів чудовий декоративний елемент.

Оригінальні полиці для книг

Вигнута книжкова полиця

Форма полиці вибирається, виходячи із загального стилю. Звивисті лінії та округлі форми забезпечать пом’якшення жорстких сучасних стилів.

Полиця для книг незвичайної форми

Настінна полиця незвичайної форми

Деякі твори дизайнерського мистецтва залишаються у пам’яті надовго. Невеликі полиці у вигляді ніш-відсіків подарують кімнаті загадковий вигляд.

Полиці-стільники для книг

Багато будинках є ніші, заплановані архітекторами. Зазвичай такі елементи не мають спеціального призначення, але дають дизайнерам свободу в реалізації найсміливіших ідей. Встановлення книжкових полиць та стелажів у таких нішах не стало винятком.

Місткий книжковий стелаж

Похилі книжкові полиці

У тих будинках, де навпаки немає очевидного та зручного місця для конструювання полиць, можна організувати системи зберігання у найнесподіваніших місцях.

Книжкові полиці під нахилом

Книжкова полиця у ванній

Книжкові полиці можуть стати чудовим способом зонувати простір. Для цього достатньо лише помістити їх на межі двох умовно поділених територій.

Наскрізна книжкова полиця

Округлий стелаж для книг

Для економії простору є кілька моделей шаф та полиць, які дозволяють виграти заповітні метри. Один із варіантів використовувати простір під стелею і помістити туди антресолі з книгами.

Полиця під стелею

Книжкова полиця під стелею

Також економлять простір різні висувні конструкції та меблі з поглибленою внутрішньою частиною, в яких можна зберігати різні предмети.

Висувні стелажі для книг

Ніша під книги

Для того щоб використовувати високі шафи, було простіше придумані спеціальні сходи. Зазвичай вони переміщаються спеціальними полозами і легко дають доступ до будь-якого в шафі.

Простий стелаж для книг

Стіна, обшита книжковими полицями

Такі сходи виготовляють із матеріалу, що робить його частиною композиції. При цьому вони можуть бути того ж кольору або іншого, що підходить до загальної картини.

Декорування за допомогою книжкового стелажу

Книжкові стелажі зі сходами

Для виготовлення книжкових шаф та стелажів майстри використовують усе різноманіття матеріалів:

 • дерево;
 • пластик;
 • метал;
 • камінь та багато іншого.

Крім того, використовують і різні комбінації матеріалів.

Невеликі навісні полиці

Стелаж для книг у залі

Дерев’яні полиці створюють особливий затишок та теплу домашню атмосферу. Масивні або витончені, такі конструкції легко вписуються в інтер’єр будь-якого стилю та стають його частиною.

Перехрещені книжкові полиці

Дерев'яний стелаж для книг

Добре виглядають стелажі, виконані з того ж матеріалу, що весь комплект меблів. Це найпростіший спосіб створити ідеальну гармонію в обстановці приміщення.

Книжкові полиці у шафі

Книжкова шафа з темного дерева

Можна піти від неприємного і оформити такі системи зберігання на контрасті з іншими меблями. Таке дизайнерське рішення передбачає, що шафа стане окремим елементом в обстановці та несе декоративне навантаження.

Книжковий стелаж у темній рамці

Зручна книжкова шафа

Деякі полиці виглядають так, ніби вони не були передбачені проектом і з’явилися тут лише через гостру необхідність. При цьому такі конструкції створюють особливу атмосферу у приміщенні та гармонують з інтер’єром.

Книги під стелею на полиці

Антресолі з книгами

Корисною та елегантною стала тенденція виділяти цілу стіну або кілька стін під книжкові стелажі. При цьому вся поверхня стіни обшивається полицями, на яких міститься велика кількість книг та інших предметів.

Приміщення із книжковими шафами

Висока книжкова шафа

Ця стіна може розташовуватися в будь-якій частині будинку, де знаходження книг буде зручним і корисним господареві та іншим мешканцям житла. При цьому важливо, щоб така велика кількість книг та інших предметів не заважала переміщуватись у межах обраної кімнати.

Великі стелажі на сходах

Величезна книжкова шафа

Коли планується розмістити на таких стелажах багато книг, слід пам’ятати, що потрібний особливий технічний підхід. Полиці мають бути надзвичайно міцними та стійкими. Це важливо, оскільки при падінні така велика конструкція може становити величезну небезпеку.

Темна книжкова шафа

Дві стіни, обшиті полицями

Особливу увагу слід приділити кріпленням. Вони повинні виготовлятися із надійного міцного матеріалу, який не зруйнується від зовнішнього впливу. При цьому варто врахувати, що багато частин зібраної конструкції не можна буде перевірити після встановлення, тому запас міцності деталей повинен бути високий.

Полиці вздовж сходів

Книжкові полиці у нішах

Спеціальні підтримуючі системи та кріпильні скоби мають бути виконані з металу. При цьому зовсім неважливо з чого зроблено основну функціональну частину стелажів. Кріплення теж може нести декоративне навантаження, будучи виконаним у незвичайній формі.

Білі полиці на синій стіні

Конструкція з книжковими полицями

При цьому багато хто воліє, щоб деталі, що зв’язують і підтримують, були непомітними. Деякі конструкції здаються вирізаними з цілісного шматка дерева, інші видаються в повітрі.

Підсвічування книжкової шафи

Розрізнені книжкові полиці на стіні

Важливо вписати стелаж в інтер’єр так, щоб він весь час не траплявся на очі. Гармонійне оформлення інтер’єру – це завдання дизайнера. Тому непомітні практичні шафи є ознакою високого рівня їхньої роботи.

Ніша для книг у коридорі

Книги у ніші на полицях

Книжкові полиці, незважаючи на назву, передбачають зберігання на них не лише домашньої бібліотеки. Різноманітні декоративні та потрібні предмети також можуть знайти місце серед книг. Тому важливо, щоб такі стелажі були місткими та просторими.

Високі полиці для книг

Книжкові полиці в їдальні

Додаткові декоративні елементи доповнять стелажі. Це можуть бути різноманітні оригінальні панелі або підсвічування.

Книжкові полиці у вітальні

Симетричне розташування полиць

За допомогою статуеток і дрібних деталей можна стилізувати будь-яку навіть найпересічнішу полицю під наявний інтер’єр. При неможливості залучення дизайнера досить виявити фантазію і результатом стане привабливий книжковий стелаж.

Книжковий стелаж у кабінеті

Важливо пам’ятати, що функціональність полиць не повинна конкурувати з декоративним навантаженням. Тому при виборі відповідної книжкової шафи, стелажу або полиці важливо дотриматися цього балансу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *