Дизайн кухні 16 кв.  м – 40 фото, 6 планувань та 8 реальних кухонь
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Дизайн кухні 16 кв. м – 40 фото, 6 планувань та 8 реальних кухонь



Дизайн кухні 16 кв. метрів майже не обмежений ні в планувальних рішеннях, ні у виборі кольорової гами, ні у технічному оснащенні. На цій площі вам доступні такі додаткові можливості:

  • Встановлення барної стійки;
  • Облаштування місткої столової зони на 4-6 осіб;
  • Побудова гарнітура з достатньою кількістю місць зберігання, великою робочою зоною, а також нестандартної форми, наприклад, П-подібної;
  • Встановлення великого холодильника типу Side by Side замість звичайного;
  • Облаштування диванної зони;
  • Установка півострова, мобільного міні-острівця або стола-острова;
  • Облаштування буфету або невеликої комори;
  • Встановлення винної шафи.

У цьому матеріалі ми представили добірку фото-прикладів 8 реальних 16-метрових кухонь, огляд 6 варіантів планувань, а також поради щодо дизайну та ремонту.

6 можливих планувань

Проектувати планування кухні краще в спеціальній програмі (н-р, PRO100) — так вам буде легше «грати» з розстановкою та розмірами меблів. Починати проект потрібно з визначення місця миття, тому що воно найчастіше є стаціонарним. Потім переходьте до встановлення плити, холодильника, робочої області. Коли ви сплануєте функціональну частину кухні, починайте планування столової зони. Звичайно, варіантів планувань існує безліч, але їх можна розділити на кілька основних типів:

  • Лінійна;
  • Г-подібна;
  • Паралельна;
  • П-подібна;
  • Півострівна;
  • Острівна.

Давайте розглянемо плюси та мінуси цих планувань, також їх наочні фото-приклади.

Лінійне планування

Плюси: Проста у проектуванні, універсальна, гарна в комбінації з островом/півостровом, а також у випадку, якщо на кухні є лише одна вільна стіна. Наприклад, таке часто буває в кухні-вітальні і в студії.

Мінуси: Не зручна в побуті та готуванні, тому що доводиться дуже часто бігати туди-сюди.

Нижче представляємо фото-приклад інтер’єру суміщеної кухні-їдальні площею 16 кв. м з лінійним плануванням.

Кухня-їдальня 16 кв.м

Г-подібне планування

Плюси: Безпрограшна для будь-якої кухні, оскільки дозволяє задіяти дві стіни, створити «робочий трикутник» і залишити достатньо місця для обідньої зони.

Мінуси: їх майже немає.

Далі представлені фото інтер’єру 16-метрової кухні (4,59×3,45 м) кутовим гарнітуром та виходом на балкон.

Паралельне планування

Плюси: Якщо ваша 16-метрова кухня вузька або має витягнуту форму, то паралельне (дворядне) планування буде тут дуже доречним. Ви зможете задіяти дві стіни та зручно розташувати функціональні точки: плиту, мийку та робоче місце – на одній стороні, а духовку, холодильник, буфет, винну шафку, бар тощо – на протилежній. Головна умова – між двома рядами має бути відстань 1,2-1,5 м. Занадто вузький прохід буде незручний для відкриття нижніх висувних ящиків, а надто великий – для приготування.

Мінуси: Дворядне планування звужує і дещо захаращує простір, а для приміщення квадратної форми вона найчастіше не зручна.

Нижче можна побачити приклад дещо незвичайної дворядної кухні-вітальні 16 кв. м у дачному будинку. «Стінка» тут зовні здається виключно парадною, але насправді приховує у собі все, що потрібно для приготування та зберігання начиння.

А на цих фото можна розглянути внутрішнє освітлення шаф кухні-вітальні.

П-подібне планування

Плюси: Найбільш зручне планування, тому що в процесі готування не доводиться робити зайвих рухів. Особливо гарна П-подібна кухня, якщо є можливість збудувати її біля вікна – тоді робоча зона завжди буде освітлена денним світлом, а мити посуд чи готувати в ній буде приємніше. До речі, майте на увазі, що відстань між двома боковинами літери П повинна становити щонайменше 1-1,2 метра.

Мінуси: Планування доступне не на кожній кухні, оскільки потребує багато місця.

Далі на фото представлено дизайн кухні 16 кв. метрів, в одному кутку якої вбудована маленька комора.

Дивіться також матеріал: Як облаштувати П-подібну кухню.

Острівна

Плюси: Півострів – це модуль, який торцем упирається у стіну або є продовженням гарнітури. У нього можна вбудувати техніку (плиту, холодильник, винну, шафу) та/або використовувати його як робоче місце та барну стійку. Півострів робить кухню дуже зручною і до того ж може розділити її на зони – робочу та їдальню або на кухонну та вітальню. У цьому півострів займає менше місця, ніж острів.

Мінуси: Розташування та оснащення півострова технікою та тим більше мийкою або газовою плитою потрібно планувати ще до ремонту. Так, наприклад, перенесення миття вимагатиме подовження комунікацій (що небажано і не завжди можливо) та підйому рівня підлоги. Ускладнити ремонт може і встановлення витяжкиАдже для цього доведеться подовжувати повітропровід і приховувати його під навісною стельовою конструкцією. Втім, ви можете повісити витяжку типу рециркуляції з вугільними фільтрами.

У наступному фото-слайдері можна розглянути інтер’єр кухні з півостровом, який є продовженням гарнітура та використовується лише як робочий стіл та барна стійка.

Кухня 16 кв.  м із півостровом

Острівна

Плюси: Острів на відміну від півострова відкритий з усіх боків, що робить його максимально зручним для приготування та перекушування.

Мінуси: все ті ж, що й біля півострова, але острів до того ж потребує великого простору. Далеко не на кожній кухні вдасться його встановити не на шкоду столовій зоні — доведеться або від чогось відмовитися, або підібрати острівець у невеликому розмірі, як наприклад, в цьому інтер’єрі кухні, площею 16,4 кв. м (5×3,28 м).

Поради

При плануванні кухні дотримуйтесь правила «робочого трикутника»

Миття, холодильник та плита – це три вершини так званого «робочого трикутника». Розташувавши на відстані не більше 1 метра один від одного, можна створити дуже зручний простір для всіх кухонних справ.

Зробіть акцент на обідній зоні

Скромна обідня зона є обов’язковою для маленьких кухонь, але на 16 квадратах її можна і потрібно облаштовувати з розмахом, причому як за розміром, так і в декорі. По суті, обідня зона у 16-метровій кухні може бути практично парадною їдальнею.

  • Стіл можна вибрати не тільки компактної квадратної або прямокутної форми, а й круглою або овальною.
  • Стільці можуть бути не легкими, а масивними, наприклад, з м’якою оббивкою.
  • Замість пари стільців можна поставити банкетку, лаву або диван із симпатичними подушками.
  • Столову зону можна поставити нестандартно – у центрі кухні. Це можливо у випадку, якщо кухня не надто вузька.

Чітко зонуйте простір

У 16-метровій кухні, а тим більше в суміщеній кухні-вітальні або кухні в квартирі-студії робочу частину слід чітко відокремити від їдальні, барної або диванної зони.

  • Зробити це можна за допомогою килима, різного освітлення, різного оздоблення підлог, стін або стелі.

Більш явно зонувати простір можна за допомогою фізичних «розділювачів», наприклад дивана, барної стійки, півострова, штори або ширми.

Додайте в інтер’єр кольору, але не перестарайтеся

На відміну від маленьких кухонь кухня 16 кв. метрів може бути не лише білою чи бежевою. За бажання ви можете оформити її інтер’єр у яскравих і навіть темних фарбах. Наприклад, гарнітур може бути кольору дерева, а стіни обклеєні шпалерами з великим малюнком. Щоправда, переборщувати зі строкатістю та темними квітами не варто, інакше 16-метрова кухня перестане здаватися просторою.

Створіть рівномірне освітлення

Дуже важливо висвітлити всю площу кухні поступово. Стандартна схема — центральна люстра + підсвічування гарнітура тут не підійде, тому що відчуття простору через різкі тіні загубиться. В ідеалі люстру варто повісити над столом, а по периметру стелі встановити точечні ліхтарики (Приклад на фото). Якщо ремонт у ваші плани не входить, то покращити освітлення допоможуть настінні бра або один-два торшери, встановлені, наприклад, в обідній зоні.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:19 Середня оцінка: 4,58 із 5)
Дизайн кухні 16 кв.  м – 40 фото, 6 планувань та 8 реальних кухонь Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *