Кухня 15 кв.  метрів – 30 фото, 6 планувань та секрети дизайну
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Кухня 15 кв. метрів – 30 фото, 6 планувань та секрети дизайну



У дизайні кухні площею 15 кв. метрів можна передбачити майже все — барну стійку, острів і навіть диванну зону. Головне – не перестаратися та правильно розпорядитися площею. У цьому матеріалі ми розповімо про 6 доступних для 15 квадратів планування на прикладі фото 6 реальних кухонь, а також дамо підказки щодо ремонту та оформлення інтер’єру.

Кухня з лінійним плануванням та буфетом

Пряма кухонна лінія – це, мабуть, найневдаліше планувальне рішення для 15 квадратів. Адже готувати, роблячи по кілька пробіжок туди-сюди з продуктами на руках, дуже незручно. Але іноді таке планування – єдиний правильний варіант. Так, наприклад, у цій кухні площею 15,5 кв. м побудувати гарнітур інакше не уявлялося можливим через два дверні прорізи, виступи в кутку з вент-каналом і виходу на балкон.

Лінійне планування в інтер'єрі кухні 15 кв.  м

Вдалі ідеї на замітку:

  • Як видно на фото, столову зону в цій кухні можна було зрушити в куток до вікна, але господарі вчинили інакше і розмістили її навпроти гарнітуру. В результаті з’явилася можливість збудувати «робочий трикутник» та використовувати обідній стіл для підготовки продуктів. Крім того, близькість столу до холодильника помітно спростила його сервірування.
  • Прямокутний стіл із закругленими кутами – те, що потрібно для прохідної кухні.

Прохідна кутова кухня

Г-подібне планування — Безпрограшне рішення для будь-якої кухні, в тому числі і для 15-метрової. Адже вона дозволяє побудувати плиту, мийку і холодильник у цей «робочий трикутник» і залишити достатньо місця для облаштування місткої столової зони. У наступному фото-слайдері представлений приклад дизайну прохідної кухні площею трохи менше 15 кв. м (14,5 кв. м), в якій обідній стіл на 4-6 осіб стоїть у центрі, а кутовий гарнітур повторює форму приміщення.

Вдалі ідеї на замітку:

  • Маючи 15 квадратів, гріх не оснастити кухню 2 холодильниками (як у цьому прикладі) або 1 великим холодильником side by side.
  • Трапецієподібний кутовий модуль гарнітура дозволяє розмістити в ньому варильну поверхню та з комфортом готувати.
  • Килим не тільки прикрашає інтер’єр, а й зонує простір, виділяючи їдальню. Майте на увазі, що для того, щоб килим не підвертався під час пересування стільців, відстань від краю стола до країв килима повинна становити не менше 60 см.

П-подібне планування на кухні в стилі кантрі

П-подібне планування – найзручніше для кухонних робіт, але і найгроміздкіше, тому доступне не для кожного приміщення. На кухні площею 15 квадратних метрів, літеру П краще вибудовувати в полегшеній версії, коли одна чи дві її боковини не мають навісних шафок. Відстань між модулями повинна становити не менше 1-1,2 м, інакше доступ до нижніх ящиків буде обмежений. Нижче представлений саме такий проект кухні — з П-подібним гарнітуром (2080x2810x1680 см), в якому одна боковина коротша за іншу і не має навісних шафок, зате має вікно з видом на імітацію веранди.

Вдалі ідеї на замітку:

  • Завдяки тому, що в одностулковому дверному отворі двері відчиняються у бік передпокою, а у великому отворі встановлені розсувні двері, простір вдалося не захаращувати. При цьому залишилася можливість ізоляції кухні, наприклад, щоб запахи з неї не поширювалися по всій квартирі.
  • Щоб заощадити місце, дизайнер вбудував у гарнітур компактну духовку, яка може виконувати функції мікрохвильової печі та грилю, а також вузьку посудомийну машину шириною 45 см замість стандартної 60-сантиметрової.
  • Візьміть на замітку і доладний обідній стіл Гемлебі з Ікеащо може вмістити за собою від 2 до 6 осіб. Ще одна його перевага – зменшена ширина стільниці (78 см).
  • Майже всі стіни в їдальні зоні не порожні, а приносять практичну користь. Над столом полиця-вітрина зберігає посуд, простір під вікном доповнено кишеньками для зберігання дрібниць, а стіна за кріслом просто прикрашена панно зі спилів дерев.
Деталі облаштування столової зони

Деталі облаштування столової зони

Паралельне планування

Паралельне (дворядне) планування добре підходить для вузьких та витягнутих кухонь, коли між двома функціональними зонами залишається невелика відстань 1,2-1,5 м. Найчастіше один із рядів роблять коротшим і меншим, щоб залишити достатньо місця для столової зони і не надто звужувати простір. Вибираючи паралельне планування, пам’ятайте, що мийку, плиту та робоче місце зручніше розташувати в одній лінії, а холодильник, духовку, мікрохвильову піч і винну шафу – на протилежному боці. Нижче наведено приклад дизайну кухні 15 кв. метрів, в якій через два дверні прорізи дворядне планування стало єдино можливим рішенням.

Вдалі ідеї на замітку:

  • Дверний отвір без дверей зекономив місце на кухні і дозволив збудувати гарнітур у два ряди. Таке рішення має й мінуси. Наприклад, розгул запахів у всій квартирі. Втім, цю проблему вирішує потужна купольна витяжка.
  • Уся підлога в цій кухні оброблена білою дошкою, але в зоні плити його обробили більше практичною плиткою.
  • Завдяки розкладному столу на цій кухні завжди є можливість зустріти багато гостей.

Кухня з півостровом та еркером

Півострів – це той самий стіл-острів, тільки упирається одним торцем у стіну, за рахунок чого стає компактнішим і залишає достатньо місця для обідньої зони. Його можна оснастити раковиною або плитою, але щоб не ускладнювати ремонт кухні, найпростіше використовувати півострів лише для підготовки продуктів, зберігання начиння та перекушування. Також в нього можна без проблем вбудувати винну шафку або маленький холодильник/морозильник. До речі, півострів особливо актуальний для кухні у квартирі-студії, оскільки зможе розділити собою простір на кухонну та їдальню/вітальню зони. У наступному фото-слайдері представлений приклад дизайну 15-метрової кухні з еркерним вікном і двома функціональними секціями.

Вдалі ідеї на замітку:

  • Вбудувати в півострів варильну поверхню можна легко, а як встановити в такому нестандартному місці витяжку? Проблему вдалося б вирішити за допомогою зниження стелі та проведення в ньому повітроводу, але в даному випадку кухня виявилася недостатньо високою. Тому дизайнер вирішив піти іншим шляхом і замість звичайної витяжки встановив рециркуляційну вугільний фільтр.
  • Півострів тут грає не тільки роль робочого столу, а й барної стійки, за якою зручно перекушувати.
  • Щоб секція з холодильником та духовкою виглядала менш громіздко, її фасади пофарбували у тон стін.
  • Щоб кухня вміщала в собі якнайбільше речей, гарнітур вибудували до самої стелі.

Кухня з островом-барною стійкою

Острів – це мрія кожної господині, адже вона так полегшує роботу на кухні і може бути такою функціональною. Але на кухні площею 15 квадратних метрів поставити острів можна лише замість обіднього столу або зовсім маленький і мобільний. На наступних фото можна побачити перший варіант – кухню розміром 4,21×3,60 м з островом, але без повноцінної столової зони.

Вдалі ідеї на замітку:

  • Острів у цій кухні виконує лише роль барної стійки та робочої станції. Це чудове рішення, коли проводити складний та дорогий ремонт не хочеться. Адже щоб встановити мийку, газову плиту/духовку та витяжку доведеться підняти рівень підлоги та стелі, подовжити та перенести комунікації, а це дуже накладно та не завжди можливо.
  • Форма острівця тут повторює форму приміщення, а проходи навколо нього складають щонайменше 1 метра. Саме за таких умов робочий стіл не захаращує простір.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:10 Середня оцінка: 4,70 із 5)
Кухня 15 кв.  метрів – 30 фото, 6 планувань та секрети дизайну Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *