Кухня 17 кв.  метрів – планування, дизайн та 20 фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Кухня 17 кв. метрів – планування, дизайн та 20 фото



Кухня площею 17 кв. метрів може вмістити все, що потрібно, і навіть більше, наприклад:

  • Місткий стіл на 4-6 осіб;
  • Барну стійку;
  • Острів чи півострів;
  • Кухонний гарнітур з великим робочим місцем та безліччю місць зберігання; при цьому вибудувати його можна нестандартно і зручніше, наприклад, у П-подібній формі;
  • Велику побутову техніку, наприклад холодильник типу Side by side або просто додаткову техніку, скажімо, винну шафу або пральну машинку;
  • Диван або кушетку (замість пари стільців або лише для відпочинку);
  • Буфет чи сервант;
  • Камін (декоративний).

Як правильно розпорядитися доступними метрами, не захаращувавши простір, але й не проґавивши додаткових можливостей? У цьому матеріалі ви знайдете фото шести реальних 17-метрових кухонь, огляд основних типів планувань, а також поради щодо дизайну та ремонту.

Варіанти планувань

Планування кухні площею 17 кв. метрів в залежності від даних може бути різною, але в цілому схеми розміщення меблів діляться на 6 наступних типів:

  1. Однорядна;
  2. Дворядна;
  3. Г-подібна;
  4. П-подібна;
  5. Півострівна;
  6. Острівна.

Далі пропонуємо розглянути перелічені планування та варіанти дизайну на реальних прикладах.

Однорядна кухня

Почнемо, мабуть, з огляду найпростішого планування – однорядного (лінійного), коли гарнітур збудований в одну пряму лінію.

У яких випадках рекомендується: Лінійне планування підходить для кухонь, поєднаних із залом/їдальнею, для кухонь у студіях. Вона добре поєднується з островом, півостровом та барною стійкою. Часто однорядний гарнітур є чи не єдиним можливим рішенням через наявні на кухні виходи на балкон, виступи/ніші та/або дверні отвори.

Мінуси: Незручна, тому що під час готування господині доводиться по кілька разів переміщатися вздовж усієї кухні, марно витрачаючи час та сили.

Плюси: Універсальна, компактна, проста у проектуванні.

  • При такому плануванні кухню варто вибудовувати вище, ніж зазвичай, мало не до стелі, щоб забезпечити достатню кількість місць зберігання.

Нижче у фото-слайдері ви можете розглянути дизайн суміщеної кухні-вітальні, в якій кухня та їдальня займають близько 17 кв. метрів.

Детальніше дивіться у матеріалі: Все про планування прямої (лінійної, однорядної) кухні

Дворядна кухня

Дворядне (паралельне) планування кухні передбачає розміщення функціональних зон у два ряди паралельно один одному.

У яких випадках рекомендується: Підходить для прямокутних та вузьких кухонь.

Мінуси: Меблі при такій розстановці дещо захаращують простір і звужують прохід. Для квадратних приміщень Дворядна кухня буде незручна в готуванні через занадто велику відстань між «робочими» точками.

Плюси: Планування компактне і зручне (для вузьких кухонь), залишає достатньо місця для столової зони.

Поради:

  • Щоб кухня була дійсно зручною, між двома рядами має залишатися прохід 1,2-1,5 м. Мінімальна припустима відстань – 1 м.
  • Найчастіше дворядний гарнітур шикується біля входу, тому для економії місця і більшої зручності двері повинні відчинятися у бік передпокою, а не кухні. Також ви можете замінити розстібні двері розсувною конструкцією або зовсім залишити отвір відкритим.
  • При такому плануванні плиту, мийку та посудомийну машину встановлюють в одному ряду, а все інше (холодильник, духовку, НВЧ-піч тощо) можна встановити навпроти.
  • Якщо кухня 17 кв. метрів має правильну квадратну форму, то в центрі між двома рядами меблів можна розмістити обідню групу. Правда в цьому випадку, плиту, мийку та холодильник доведеться збудувати в одній лінії. Приклад такого дизайну 17-метрової кухні представлений на фото.

Дворядна кухня-їдальня

Дворядна кухня-їдальня

Детальніше дивіться у матеріалі: Як облаштувати дворядну кухню-камбуз

Г-подібна кухня

Г-подібне (кутове) планування найуніверсальніша, а тому популярна.

У яких випадках рекомендується: кутовий гарнітур доречний практично у всіх випадках і особливо актуальний для кухонь-їдалень, тому що залишає багато місця для великої обідньої групи.

Мінуси: практично не має, проте у зручності програє П-подібної, півострівної та острівної кухні.

Плюси: Кутова кухня зручна, тому що дозволяє розмістити плиту, мийку та холодильник за принципом «робочого трикутника». До того ж вона компактна і залишає достатньо місця для столової зони, можливо з буфетом або диваном.

Поради:

  • Щоб кутова кухня була справді зручною, плиту, мийку та холодильник потрібно розмістити не вздовж однієї лінії, а, як уже було сказано, за принципом трикутника. Бажано, щоб між робочими точками інтервал становив не більше 1 метра, інакше простір стане незручним.
  • Кутові модулі (особливо підлоговий) краще вибирати трапецієподібну форму, тоді в кутку ви зможете вбудувати мийку, плиту або робочу область.

П-подібна кухня

Плюси: П-подібна кухня може бути дуже зручною, якщо розмістити мийку, плиту та холодильник не далеко один від одного. У цьому випадку, всі кухонні роботи можна робити, стоячи практично на одному місці. Особливо гарною буде кухня, робоча зона якої розміщується біля вікна. Приклад такого планування можна побачити в наступному дизайн-проекті.

П-подібна кухня 17,5 кв.

П-подібна кухня 17,5 кв.

Мінуси: П-подібний гарнітур може виглядати громіздко, займає багато місця, доступний не для всіх кухонь, при будуванні під вікном вимагає складного ремонту з перенесенням/подовженням комунікацій.

У яких випадках рекомендується: На площі 17 кв. метрів П-подібний гарнітур є актуальним у випадку, якщо в пріоритеті функціональна частина кухні, а не столова зона.

Поради:

  • Щоб гарнітур менше захаращував інтер’єр, одну-дві його сторони можна залишити без навісних шаф.
  • Щоб П-подібний гарнітур був компактнішим і залишав більше місця для їдальні, одну його боковину можна зробити коротшим.

Півострівна кухня

Півострівне планування має на увазі комбінацію гарнітура будь-якої форми з півостровом — функціонального столу, одним торцем впирається в стіну або є частиною гарнітура як в наступній 17-метровій кухні-їдальні в квартирі-студії на фото нижче.

Плюси: Острів може бути з одного боку барною стійкою, а з іншого — робочою зоною для підготовки продуктів. Також його можна оснастити плитою, мийкою (рідко), маленьким холодильником, винною шафою. Півострів дуже полегшує готування, зонує простір, при цьому він набагато компактніший за острови.

Мінуси: Оснащення півострова технікою часто вимагає складного ремонту з подовженням/перенесенням комунікацій, підняттям рівня підлоги та опусканням стелі (для проведення повітропроводу витяжки).

У яких випадках рекомендується: Особливо актуальний півострів для суміщених кухонь-віталень чи кухонь утилітарного призначення.

Поради:

  • Найлегше встановлювати півострів без техніки та сантехніки, коли він призначений лише для підготовки продуктів та перекушування.
  • Якщо ж ви хочете, щоб півострів був функціональним, але при цьому не вимагав складного ремонту, вибирайте комбінацію: півострів + вбудована електрична варильна поверхня + рециркуляційна витяжка з вугільним фільтром. У цьому випадку вам не доведеться подовжувати та ховати повітропровід та інші комунікації.

Острівна кухня

Острів – це багатофункціональний стіл, який, на відміну півострова, можна обійти з усіх боків.

Плюси: Кухня з островом так само зручна, як і острівна.

Мінуси: Острів вимагає більше місця, ніж півострів, тому доступний не для кожної кухні. На 17 квадратах острів може бути зовсім невеликим, або замінювати обідній стіл.

У яких випадках рекомендується: Для кухонь з відкритим плануванням, а також у випадку, коли повноцінний обідній стіл на кухні не потрібний.

Поради:

  • Форма острова має відповідати формі приміщення. Так, для прямокутної кухні вибирайте прямокутний острів, для квадратної – квадратний.

У цій Г-подібній кухні острів оснащений мийкою та розрахований на 3 персони.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:11 Середня оцінка: 4,18 із 5)
Кухня 17 кв.  метрів – планування, дизайн та 20 фото Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *