25 фото та 7 порад з дизайну
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

25 фото та 7 порад з дизайнуЯкщо у вас є колекція гжельської порцеляни, вам подобається цей вид народного промислу або ви просто хочете оригінально оформити інтер’єр, то … чому б не використовувати гжель як відправну точку у створенні дизайну кухні? Адже її свіжа біло-синя гама та красивий квітковий чи сюжетний розпис мають величезний декоративний потенціал. З іншого боку, вписати гжель в інтер’єр не так просто через її яскравість, «холодність» кольору та активність візерунка. Давайте з’ясуємо, як не допустити помилок і якими принципами потрібно керуватися, оформляючи кухню в стилі гжель.

Порада 1. Поєднуйте гжель із класичним, «сільським» чи скандинавським стилем

Мотиви гжелі можуть чудово виглядати як у сучасних кухнях, так і в класичних. Найгармонічніші біло-сині квіти, птахи і пейзажі будуть виглядати в наступних стилях інтер’єру:

Приклади класичної та сільської кухні у стилі гжель

Приклади класичної та сільської кухні у стилі гжель

Порада 2. Розбавте синьо-білу гаму

Синьо-біла кухня у стилі гжель може виглядати свіжо та ефектно, якщо більшу частину часу добре освітлюється сонцем. Але навіть у цьому випадку синій колір не варто використовувати у великих дозах, інакше інтер’єр стане надто похмурим і холодним. А якщо приміщення темне і виходить вікнами на північ, то синій колір взагалі допустимо тільки в ролі акценту.

Втім, блакитні та сині тони можна і потрібно врівноважувати великою кількістю білого, а також теплими або нейтральними відтінками. Відповідно до принципів колористки, з кобальтовим кольором гжелі відмінно поєднуються такі кольори:

 • Блакитний;
 • Бежевий;
 • Зелений;
 • Коричневий та всі дерев’яні відтінки;
 • Кораловий;
 • Помаранчевий;
 • Жовтий (особливо лимонний та вершковий відтінки);
 • Чорний (у малій кількості);
 • Золотий та бронзовий.

Якщо ви не відчуваєте себе впевненим у питанні колірного оформлення інтер’єру, то застосуйте безпрограшну схему: білі стіни + підлога нейтрального кольору + гарнітур з білими фасадами + білі меблі + біло-сині штори або одна синя/біло-синя стіна + аксесуари в стилі гжель.

Нижче наведено приклад інтер’єру з більш складною кольоровою гамою. Тут дизайнерка Єва Бергман доповнила кухню в стилі гжель зеленими акцентами.

Кухня в стилі гжель

Кухня в стилі гжель

Кухня в стилі гжель

Кухня у стилі гжель

Порада 3. Поєднуйте гжель з мотивами делфтської або китайської синьо-білої порцеляни

Найближчі родичі Гжелі — це біло-синій китайський і делфтський фарфор. За бажання ці мотиви можна комбінувати. Так, наприклад, оббивка диванчика з голландськими пейзажами (у стилі розпису делфтського порцеляни як на фото нижче) буде гармонійно сусідити з гжельським посудом на столі.

Порада 4. Пам’ятайте про почуття міри

Малюнок гжелі яскравий і самодостатній, тому перевантажити їм інтер’єр дуже просто. Зате, використавши його як акцент, ви досягнете приголомшливого результату. Ось кілька підказок, які допоможуть вам уникнути помилок.

 • Приблизно 80% поверхонь на кухні мають бути однотонними або мати ненав’язливу текстуру. Тобто якщо ви хочете обробити фартух плиткою в стилі гжель, то кухонний гарнітур повинен бути просто білим або синім.
 • Перед тим як розпочинати ремонт та оформлення майбутньої кухні, варто спроектувати її дизайн до останніх дрібниць заздалегідь. Так ви уникнете помилок і зможете придумати цікаві поєднання фактур, принтів і кольорів.
 • Не варто одночасно прикрашати кухню біло-синьою плиткою у фартуху, шторами, кухонним текстилем, посудом, люстрою, сувенірами та меблями. Достатньо буде посуду на столі, колекції аксесуарів на декоративній поличці і, скажімо, плитки або скляної панелі у фартуху у стилі гжельського розпису (на фото).

Скидали у стилі гжель в інтер'єрі кухні

Порада 5. Великий орнамент Гжель доречний на стінах великої кухні, але не маленької

Якщо ваша кухня маленька або вузька, то міру потрібно знати у кількості, а й у розмірі рисунка. Оформлення стін великими візерунками квітковими тут не бажано. Втім, за бажання ви можете виділити під шпалери в стилі гжель лише одну стіну, а решту пофарбувати у білий чи синій колір.

Мотив гжелі на стіні кухні-вітальні

Мотив гжелі на стіні кухні-вітальні

Порада 6. Синій колір чудово поєднується з натуральним деревом та позолотою.

Дерево – це теплий природний матеріал, що ідеально доповнює холодність синього. Якщо ви хочете створити на кухні атмосферу затишку, то саме дерев’яна підлога, стільниця та/або меблі допоможуть вам цього досягти.

Ще один спосіб прикрасити інтер’єр синьо-білої кухні у стилі гжель – додати до нього позолочені або бронзові деталі. Наприклад, це може бути ручки кухонного гарнітуру, змішувач, люстра, свічники, вази, страви та елементи меблів як на фото нижче.

Кухня інтер'єр в стилі гжель

Порада 7. Комбінуйте мотиви гжелі з іншими принтами на текстилі

Щоб гжель в інтер’єрі кухні не виглядала нудно і нав’язливо, додайте в обстановку трохи простих і класичних принтів: горошок, клітку, ромб або смужку. Найкраще вони будуть виглядати на шторах, меблевій оббивці, подушках, скатертині та іншому кухонному текстилі. Так ситуація вийде більш невимушеною.

 • При цьому пам’ятайте, що на кухні з однотонними стінами допустимо поєднувати два-три різні принти, а якщо стіни або її великий фрагмент прикрашені малюнком, то ви можете використовувати текстиль лише одного-двох кольорів з одним або максимум двома видами орнаментів (горох, клітина або смужка).

Поєднання біло-синьої порцеляни з клітиною

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:17 Середня оцінка: 4,71 із 5)
25 фото та 7 порад з дизайну Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.