Ламбрекен для кухні - ідеї, поради, інструкція зі шиття своїми руками (фото)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Ламбрекен для кухні — ідеї, поради, інструкція зі шиття своїми руками (фото)



Ламбрекени для кухні допомагають приховувати карниз та елементи кріплення. Але їхнє призначення не тільки практичне, а й декоративне. Перш ніж пошити такі штори своїми руками, потрібно правильно підібрати для них матеріал – текстиль для кухні обов’язково має відрізнятися пожежною безпекою, не поглинати запахи і не накопичувати пил.

Особливості ламбрекенів

Ламбрекен для кухні

Отже, що таке ламбрекен? Це елегантний елемент штор, придуманий французами. Він є драпіруванням вгорі віконного отвору, по суті, будучи укороченою завісою, розташованою горизонтально. Його можна пошити із щільної тканини, сформувавши плісування, а як додаткові прикраси вибираються кисті, облямівки, волани.

Штори з ламбрекенами — це не стандартний текстиль, а складніша комбінація тканин і драпіровок. Найкраще підійде ламбрекен для класичного інтер’єру, всіх сільських стилів (кантрі, провансу, шебі шику, рустикального) та розкішного стилю арт-деко.

Ламбрекен для кухні – стилі

  • Але майте на увазі, що ламбрекени складного крою з важких шляхетних тканин, з безліччю драпіровок, кокільє, дзвіночками та іншими прикрасами створені для віталень, спалень та їдалень. Для кухонь стандартних розмірів до 15 кв. м такі моделі не підійдуть.

Ламберекени складного крою для спальні, вітальні, їдальні

  • Чим менша кухня – тим простіше і лаконічніше мають бути ламбрекен та штори.

Штори з ламбрекеном зроблять приміщення більш урочистим та виразним. Крім того, вони зможуть візуально змінити пропорції віконного отвору, витягнувши його або звузивши.

Різновиди ламбрекенів

Різновидів цього типу фіранок існує понад 25. Ось деякі з них.

Види ламбрекенів

Умовно всі ці види можна поділити на три спільні групи:

  1. Жорсткий тип дозволяє ефектно прикрашати верх вікна. Крім того, з його допомогою чудово ховається карниз і верхній простінок. По конструкції жорсткий ламбрекен — це вузька смуга тканинна на ущільнювачі, закріплена під стелею. Жорсткий ламбрекен може відрізнятися формою – бувають овальні, прямокутні, складної форми. Крім того, жорсткий тип конструкції додатково прикрашають — шнурами або стрічками, бахромою, драпіруванням.

Жорсткий ламбрекен

Жорсткий ламбрекен в інтер'єрі кухні

  1. М’який тип відрізняється високою декоративністю. Для таких драпірувань створюються спеціальні викрійки. Що ж до матеріалу, то пошиття м’якого ламбрекену своїми руками може здійснюватися з тканини, ідентичної шторам, або повністю контрастного матеріалу. Перед тим, як розкроїти матеріал, визначають його довжину – вона становить 15-25% від довжини самої штори.

М'який ламбрекен

М'який ламбрекен

М'який ламбрекен в інтер'єрі їдальні

М'який ламбрекен в інтер'єрі кухні

  1. Своїми руками можна пошити і комбінований. Така декоративна деталь поєднує в собі жорсткість основи та м’якість драпірування. Найбільш гармонійно виглядає у кімнатах з великими вікнами.

М'який ламбрекен на твердій основі

М'який ламбрекен на твердій основі в інтер'єрі кухні

Декоративні елементи

Щоб пошити своїми руками штори з ламбрекенами своєї мрії, наприклад, у простору кухню з великими вікнами, кухню-вітальню або в їдальню, можна вибрати один із ефектних декоративних елементів:

Декоративні елементи ламбрекену
  • Сваг – задрапіроване за допомогою складок півколо, мушля, розташована по горизонталі, може виконуватися симетричним чи ні;
  • Де жабо — бічний елемент, «жабо» з нижнім скосом (або розташований сходинками), завдяки де жабо жорсткий або м’який ламбрекен набуває вертикаль;
  • Краватка – елемент зі складками зі зрізу вгорі;
  • Кокільє — розкльошена збірка по центру, яка розташовується, як правило, по центру ламбрекена між двома свагами.

З чого почати шиття

Звичайно, пошиття ламбрекену потребує викрійки. А вона, у свою чергу, створюється, виходячи з основної дизайнерської концепції. Крім того, враховується і практична доцільність – користуватися шторами має бути зручно.

Якщо у вас немає жодного досвіду або ваша кухня має невелику площу 5-15 кв. м, то краще віддати перевагу пошиттям простої моделі. Хочете поекспериментувати та пошити ламбрекен з кокільє, свагами та дзвіночками? Тоді вам знадобляться складні форми не тільки для самого ламбрекена, але і окремі форми для декоративних зборок.

Якщо у вас мало досвіду в шитті, то перш ніж почати шити та кроїти ламбрекен з бажаної тканини, потренуйтеся спочатку на старій постільній білизні.

Як правильно вибрати тканину для ламбрекену та поєднувати її з гардинами? Матеріал для нього можна використовувати той же, з якого пошиті штори, або виберіть тканину, яка буде щільніше за штори. За кольором бажано підібрати матеріал або в тон або темніше гардин.

Поєднання тканин ламбрекену та штор

Як пошити ламбрекен з хвостиками.

Багатокомпонентні форми варто залишити професіоналам, а найпростіший ламбрекен з хвостиками буде доступний навіть початківцям. До речі, він чудово поєднується з легким кухонним тюлем, жалюзі або римськими шторами.

Простий ламбрекен своїми руками

Перед тим як розкроїти матеріал, потрібно підібрати всі необхідні елементи:

  • Лицьова тканина та підкладкова (бажано);
  • Ущільнювач для прокладки – найчастіше флізелін, бандо або дублерин (за бажанням);
  • Карниз-штанга або дерев’яна планка шириною 5 см, завтовшки близько 2 см, довжина розраховується з розрахунку: довжина вікна плюс 20-30 см;
  • 1 м декоративного шнура;
  • 0,5 метри стрічки;
  • Степлер зі скобами або молоток із цвяхами;
  • Олівець для розмітки;
  • Викрутка;
  • Шурупи;
  • Дриль.

Отже, приступаємо до роботи:

  1. Прикріплюємо планку або карниз – на 100 мм вище віконної рами і так, щоб кінці виступали за рамки вікна на 100-150 мм.

Установка планки-основи для кухонного ламбрекену

  1. Тепер потрібно розкроїти та пропрасувати матеріал.

Шиття простого ламбрекену своїми руками - розкрий матеріалу

Довжина тканини відповідає довжині карниза + 10 для «хвостиків». Для ламбрекену, що провисає на 50 см, знадобиться 70 сантиметрова ширина полотна. Викрійки обов’язково передбачають і припуски на шви – 15 мм із кожного боку.

Простий ламбрекен своїми руками - витрата тканини

  1. Так само розкроюється і підкладкова тканина.

Використання підкладки забезпечить обсяг виробу, фактурність та м’якість його складкам.

  1. Розгладжується тканина підкладки, а зверху поміщається основна. Перед тим, як почати пошиття, усі шари конструкції скріплюються шпильками. Тканини прострочуються так, щоб згори залишилося не застроченим 30 см.

Шиття простого ламбрекену своїми руками - зшиваємо тканину з підкладом

  1. Шпильки видаляються. По кутах виконуються невеликі надрізи впоперек.

Шиття простого ламбрекену своїми руками - зрізаємо куточки

  1. Тканина вивертається та прогладжується. Чи не застрочений отвір зашивається вручну.

Шиття простого ламбрекену своїми руками - закінчення робіт

  1. Середина ламбрекена кріпиться до центральної частини планки, після чого вся тканина закріплюється на планці так, щоб її кінці вільно звисали.
  2. Ці кінці обв’язуються декоративним шнуром, після чого шнур зав’язується бантом. На цьому пошиття простого, але при цьому оригінального та стильного ламбрекену для кухні закінчено.

А ось і інші ідеї як можна пошити своїми руками простий у виготовленні ламбрекенів для кухні.

Ламбрекен для кухні – ідеї

Ламбрекен для кухні – ідеї

Ламбрекен для кухні – ідеї

Ламбрекен для кухні – ідеї

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:13 Середня оцінка: 4,69 із 5)
Ламбрекен для кухні - ідеї, поради, інструкція зі шиття своїми руками (фото) Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *