дизайн фасаду та зовнішнє оздоблення на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

дизайн фасаду та зовнішнє оздоблення на фото


Щоб втілити в життя мрію про ідеальне житло необхідно подбати не лише про його внутрішнє наповнення, а й зовнішній вигляд. В якому стилі має бути витримана будівля визначають багато факторів: навколишні предмети, ландшафт, технічні та фінансові можливості. Але головним критерієм має бути вибір та бажання того, хто буде в цьому будинку жити.

В останні роки популярним для стилізації будинків став напрямок фахверк.

Вперше цей стиль у будівництві виявив себе у 15-му столітті в Німеччині. Основною ознакою цього напряму є панельна конструкція будівель. Цей стиль спорудження використовувався по всій Європі. На каркасі з дерев’яних панелей будувалися будинки різних призначень. Примітно, що дерев’яні елементи несуть як важливу каркасну функцію, так і декоративну. Поняттю «дерев’яний каркасний будинок» вже понад 6 століть.

Каркасні методи будівництва застосовуються і в елітному будівництві. Величезна площа скління такого будинку дає відчуття єднання з природою. Крім того, такий стиль не обмежує фантазію дизайнера.

У сучасному прояві фахверк виник у 70-х роках 20-го століття. У ситуації, коли тенденцією того часу було перебудова старих форм на щось нове і не завжди вдале, фахверк отримав свіже та цікаве продовження свого розвитку. Основоположниками оновленого стилю стали Вальтор Гропіус та Людвіг Міс ван дер Рое. Архітектори змінили дерев’яні каркаси на інші міцніші матеріали, зберігши при цьому суцільний скляний фасад.

Згодом ці громіздкі каркаси знову замінили. Цього разу це був більш екологічний та легкий клеєний брус. Так виявив себе сучасний фахверк. Можна відзначити, що від старовинного стилю мало залишилося. Величезні скляні поверхні замінили глухі стіни із невеликими склопакетами. Велике значення надається і теплоізоляції. Спільним залишилося головне – дерев’яні балки як каркас будинку.

Прекрасні теплотехнічні властивості дерева зробили його одним із найкращих матеріалів для будівництва будинків. Грамотно вибрана суха деревина виконає всі покладені на неї завдання. А от якщо деталі із бруса недостатньо просушені, то у списку проблем можуть з’явитися:

  1. видавлювання рами;
  2. двері, що не закриваються повністю;
  3. щілини на поверхнях;
  4. деформація даху;
  5. оздоблювальні матеріали, що здулися, і багато інших неприємних проявів.

Головним у такому будівництві мають стати дотримання основних критеріїв:

  1. оптимальна жорсткість конструкції;
  2. дотримання вимог геометрії;
  3. довговічність матеріалів.

Щоб просушити брус або колоду найкращим способом буде використання камерного сушіння. Інакше просушити товсті дерев’яні елементи неможливо. Якщо сушіння проводилося неправильно, то деревина деформується, тріскається, а також відбувається її усадка. Такий бракований матеріал не підходить для зведення конструкцій, оскільки спричинить дефекти вже готових споруд.

Важливим етапом під час будівництва є усадка будівель. Масивної деревини потрібно на це деякий час. Без цього не можна розпочати обробку. Цей етап можна пропустити, якщо будувати конструкції із клеєного бруса. Такий матеріал характеризується всіма перевагами масивної деревини та не виявляє її недоліків. У процесі усадки такий матеріал практично не змінюється. Це дає необмежені можливості у архітектурному плані.

Мальовнича будова у стилі фахворк

Будь-який стиль має свої переваги та негативні якості. Їхня збалансованість означає, що саме такий стиль підійде в тому чи іншому випадку.

Фахверк теж має ряд особливостей. Вивчивши їх, господареві майбутньої будови слід вирішити для себе, чи буде він миритися з наявними мінусами конструкції і чи достатньо у неї плюсів.

Серед переваг таких будинків можна виділити:

  1. хороший мікроклімат усередині, що пояснюється екологічністю дерева та його здатністю пропускати повітря та вбирати неприємні запахи;
  2. постійна вологість;
  3. антисептичні властивості повітря в приміщенні завдяки випаровуванням натуральних смол та ефірних олій з деревини;
  4. презентабельний зовнішній вигляд будівлі;
  5. простота складання та декорування.

Серед мінусів основними можна назвати:

  1. погану теплоізоляцію;
  2. кожні 25 років конструкція потребує заміни;
  3. дороге будівництво будівлі.

Незважаючи на популярність стилю фахверк, ціна на такі будинки залишається високою і становить 1200-1600 євро за квадратний метр. Для того, щоб отримати хороший результат будівництва, необхідно, щоб будова зводилася професіоналами з високоякісних матеріалів. Численні нюанси складання роблять самостійне будівництво практично неможливим.

Разом з тим, можна вибрати недорогий варіант імітації стилю фахверк. За такої технології зведення на заздалегідь відштукатурені стіни кріпляться балки зі штучного або натурального дерева. Цей варіант має декоративний характер і більшість якостей, переваг та недоліків повноцінної будови до нього не належать.

Скляний варіант найближчий до історичної оригінальної будови. Простір між каркасними балками заповнюється щільним скляним полотном, що має приголомшливий запас міцності. Така будова не тільки красива та стильна, але й має чудові практичні властивості.

Основними поціновувачами стилю фахверк стають ті, хто прагне бути ближчим до природи і оточувати себе натуральними предметами та видами.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *