Антикварні та меблі в сучасній квартирі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Антикварні та меблі в сучасній квартирі


Антикварні та меблі в сучасній квартирі

Ні для кого не секрет що саме в Санкт-Петербурзі збереглося безліч антикварних меблів різних епох. Швидше за все, у кожній сім’ї є картини, ікони, антикварні книги, які передаються з покоління до покоління, або купуються шанувальниками старовини. Це справді можна вважати надбанням нації, і наявність таких предметів мистецтва лише вітається у домі у будь-який час.

Але постає питання, як вписати антикварні предмети та меблі сучасний стильний інтер’єр, щоб, ні ті, ні інші не постраждали? Як не порушити візуальну цілісність сприйняття інтер’єру? І як наголосити на раритетності якогось предмета меблювання, щоб його оточення не яскраво контрастувало з ним за стилем? А при цьому не використовувати повністю класичний стиль в інтер’єрі квартири, тому що хочеться дедалі більше чогось нового та оновленого, сучаснішого та технологічнішого?

По-перше, потрібно чітко розрізняти, чи зараховується ваш предмет інтер’єру до справжнього антикваріату, чи це просто елемент вінтажного стилю. Нагадаємо, що антикварними меблями та предметами побуту є унікальні речі віком не менше 50-ти років, а ось до стилю вінтаж можна віднести все інше, не молодше 15-річної давності, але й не старше 50 років.

Залежно від цього професійними дизайнерами інтер’єру і підбирається новий зовнішній вигляд простору вашого будинку, адже вінтажні меблі не ординарно гармоніюватимуть з таким стилем як арт-деко, кітч або пост-модернізм. Залежно від країни, з якої вони привезені вінтажні меблі, можуть стати основою і скандинавського або середземноморського стилю, яскраво урізноманітнивши нейтральну колірну гаму стін або підлоги. З правильно підібраним текстилем саме вінтажні меблі є базою для винятково колоритного інтер’єру в стилі еклектика або в певному національному стилі.

А ось справжні антикварні меблі, будуть дуже доречні в квартирах, що знаходяться в історичній частині міста, як би підкреслюючи їхню цінність і належність епосі. Тут не можна пройти повз такі стилі в оформленні інтер’єру як романтизм, ампір, можливе часткове використання елементів стилю ренесанс або бароко. Все залежить від площі приміщення, індивідуальних особливостей і стану антикварних меблів, і, звичайно ж, від особистих побажань замовника. Адже саме його комфорт і зручність проживання в такому будинку цінується насамперед, а меблі є лише естетичним наповненням сімейного життя кожного індивідуума, і не більше. Потрібно пам’ятати про це!

Антикварні меблі насправді можна використовувати в інтер’єрі квартири у двох варіантах, або це буде центр композиційного рішення, навколо якого надалі розробляється дизайн інтер’єру квартири, або предмети антикварних меблів у невеликій кількості будуть доповнювати новостворений інтер’єр, і нейтралізувати своєю наявністю загальний сучасний стиль будинку. Але завжди слід пам’ятати, що антикварні меблі — люблять турботу і увагу, і кошти, вкладені в покупку і реставрацію таких меблів вже заслуговують на лідерство у всьому оформленні будинку. А значить і стиль всієї квартири, повинен бути розкішним, презентабельним і таким, що зобов’язує весь інтер’єр виглядати добротно і грунтовно.

І, звичайно ж, дотримання пропорцій в інтер’єрі квартири за наявності в ній антикварних меблів – суворо обов’язкові. Адже абсолютно безглуздо виглядатиме висока шафа з масивним фасадом, якщо висота стелі вашої квартири не перевищує стандартну позначку 2,6 метра, та й наявність антикварних стільців на кухні площею до 8 м 2 буде вельми не зрозумілою. Подумайте про це ще до придбання антикваріату, і подумки продумайте місця, де ці меблі будуть знаходитися у вас в будинку.

Особливу роль відіграє фактура підлог та наявність світла, в приміщенні, де знаходяться антикварні меблі. Сучасні тенденції в інтер’єрній моді такі, що колір і фактура підлоги не обов’язково повинні співпадати по колірній гамі з матеріалом, з якого виготовлені антикварні меблі. А можливо, навіть саме гра контрастів піде на користь вашому унікальному інтер’єру. Тим більше вибір матеріалів для обробки підлог та стін на сьогоднішній день настільки великий і різноманітний. Ніщо вам не завадить сучасними високотехнологічними матеріалами зробити лише грамотну імітацію під лаконічний стиль, що відповідає епосі ваших антикварних меблів, і при цьому не поступається за експлуатаційними властивостями всім вимогам нашого часу.

Незалежно від того, чи належить ваші антикварні меблі та предмети побуту до епохи модерну або класицизму, що найчастіше зустрічаються на території нашої країни, завжди необхідно пам’ятати, що ексклюзивні та раритетні екземпляри меблів вимагають і професійного оформлення інтер’єру вашого будинку чи квартири. Тут неможливо обійтися без особливого підходу до вибору оздоблення приміщення, вибору освітлювальних приладів і текстилю, і, звичайно ж, до створення оптимальних умов, для того, щоб ваші предмети мистецтва й надалі продовжили своє життя в умовах, що сприяють їхньому ідеальному стану.

Тобто обстановка вашого будинку повинна сприяти збереженню предметів антикваріату, і ніяк не впливати на зародження нових дефектів і збереження старовинних рідкісних меблів. Адже художня реставрація та перетяжка м’яких меблів може обійтися вам у суттєву суму грошей, адже антикварні меблі і призначені для того, щоб самими насолодитися сповна її красою та дивовижним зовнішнім виглядом, і залишити цю спадщину для майбутніх поколінь! Так підійдіть до цього питання серйозно, передбачивши все заздалегідь!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *