ідеї для оформлення дизайну на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

ідеї для оформлення дизайну на фото


Можливо, прочитавши заголовок цієї статті перед вашими очима виникне картина сільського будинку. Чим вона «намальована» важко сказати. Можливо, ви щасливчик, який виріс у селі і знає сільський побут. А може, ця картина навіяна фільмами. Не виключено, що зараз живете в селі. І поєднує всіх вас бажання дізнатися, який же сьогоднішній сільський будинок. Інакше кажучи, що з себе сьогодні є сільський стиль інтер’єру будинку, квартири?

Сільський стиль – ностальгія за минулим або данина моді

Сільський стиль інтер’єру, він же кантрі, з’явився наприкінці дев’ятнадцятого – початку ХХ століття. Стиль дуже цікавий. Чудово поєднує елементи минулого та сьогодення. У кожній країні вона має свій образ. Найпоширенішими сільськими стилями є російська, французька, англійська. При природному своєрідності, вони мають спільні характерні риси:

  1. відображають культуру та народні традиції своєї країни;
  2. створюють відчуття близькості до своєї історії, природи;
  3. грубувате оздоблення натуральними матеріалами;
  4. обов’язкова присутність аксесуарів, зроблених під старовину, та предметів ручної роботи;
  5. прості меблі.

Знаючи вже про існування кількох видів сільського стилю, логічний інтерес, що є кожний із них. Познайомимось із деякими з них.

Російський сільський стиль – простота та спокій

Російський стиль відрізняється відсутністю химерності в елементах. Простота є у всьому. Головною його особливістю є використання матеріалів з дерева. Воно є у всьому. Особливу теплоту та затишок створюють стіни, стеля, обшиті дошками. Меблі в класичному вигляді також виконані просто і без надмірностей. Непогано мати в інтер’єрі російського стилю скриню — мабуть, найпоширеніші меблі наших предків. Його призначення досить різноманітне. Він може використовуватися одночасно і як місце зберігання одягу, і як тумбочка.

Особливу теплоту та затишок створюють стіни, стеля, обшиті дошками.
Меблі в класичному вигляді також виконані просто і без надмірностей

Сучасний російський стиль не може обійтися без такого важливого елементу інтер’єру, що відразу кидається, як балочні перекриття, крокви. У древніх російських хатах ці конструкції відкрили погляду. Це потім з’явилися рушники, які їх приховали. Але, якщо є бажання мати додатковий простір у кімнаті, ви можете спорудити полоті. Дуже оригінальна та зручна конструкція. Не можна пропустити такий момент стилю, як дерев’яна підлога. Прекрасно виглядають, якщо постелені з раніше використаних статевих дощок, звичайно, попередньо відреставрованих.

У старих російських хатах конструкції даху були відкриті погляду

Російська піч. Обов’язковий персонаж всіх російських казок та билин. Звичайно, російський сільський стиль не може бути таким без неї. Сучасний будинок може обійтися без російської печі в оригіналі, але в його інтер’єрі обов’язково повинен бути хоча б натяк на неї. Це може бути той самий камін, але стилізований під російську піч. У крайньому випадку можна використовувати об’ємне панно, що імітує її. Присутність поляниці дров, кочерги та совка на кутій підставці лише підкреслить самобутність стилю.

імітація російської печі у сучасному будинку

Сільський стиль визначає в інтер’єрі спокій та умиротворення. Для городян, які мають заміський будинок у сільському стилі, він буде райським місцем. Кольорова палітра, що складається частіше з пастельних світлих тонів, буде підтвердженням цього. Меблі — м’які, світлі, без особливих вишукувань. Освітлення у вигляді абажурів, гасової лампи додасть вечірній атмосфері спокій, а пастельні тони стін, стелі тільки посилять його. І не важливо, де ви знаходитесь – у вітальні чи на терасі.

Сільський стиль в інтер'єрі - спокій та умиротворення
Тераса в сільському стилі

Російському стилю характерно безліч посуду з порцеляни та скла. Скляний посуд стилем не дуже вітається. Без глиняних пташок та звірят немислимий російський стиль. Глиняна підлога була поширена за старих часів, але надалі її змінила підлога з плиток.

без безлічі посуду, глиняних пташок і звірят російський стиль не мислимо

Французький сільський стиль (прованс) – простота та витонченість

Для французького стилю характерні сонячні яскраві кольори. Домінують пастельні тони. Колірна гамма створює атмосферу морського берега. Тому в інтер’єрі бажано присутність блакитних тонів, які у поєднанні з пастельними створять необхідну для цього стилю обстановку. Прекрасне поєднання пастельних тонів із червоними тонами, які можуть бути в будь-якому елементі декору – оббивка меблів, текстиль. Що стосується текстилю, то стиль передбачає також використання вибілених матеріалів.

Для французького стилю характерні сонячні яскраві кольори
Прекрасне поєднання пастельних тонів із червоними тонами
Прекрасне поєднання пастельних тонів із червоними тонами

Французький сільський стиль деякими елементами нагадує російську. У ньому можна зустріти імітацію дахових перекриттів. Стіни оформлені кам’яною фактурою. Остання надає дуже цікавого вигляду кімнаті. Складається враження, що ви у старовинному замку. А який замок без каміна? Не важливо, який він – газовий чи електричний. Без каміна кам’яні стіни навряд чи створять затишок приміщенню.

Французький сільський стиль схожий на російську
камін у французькому стилі

Присутність старовини – відмінна риса всім видів сільських стилів. Меблі в інтер’єрі французького стилю обов’язково повинні носити друк минулих століть. Досягається це штучним старінням її. Проста формою, але з властивою французькою витонченістю. Для її виробництва зазвичай використовується горіх, дуб або каштан. Присутність старовини посилює прилади освітлення. Це гасові ліхтарі або лампи. Природне світло цих ламп надає особливої ​​теплоти та затишку в приміщенні. Предмети старовини як би поєднують минуле і сьогодення.

Присутність старовини – відмінна риса всім видів сільських стилів
Предмети старовини як би поєднують минуле і сьогодення

Англійський сільський стиль – шляхетність та аристократичність

Англійський стиль виділяється серед інших сільських стилів, перш за все, своїми меблями. Меблеві гарнітури робляться переважно із світлих порід дерева.

Меблеві гарнітури робляться переважно із світлих порід дерева
Меблеві гарнітури робляться переважно із світлих порід дерева

Обов’язкова присутність каміна, не важливо, газового чи електричного. Біля каміна знаходиться крісло або диван. Крісла завжди мають високу спинку та підлокітники, що робить їх дуже зручними для відпочинку. Таке розташування дуже сприяє тривалим бесідам на філософські теми. Тепла атмосфера забезпечена.

Обов'язково присутність каміна, не важливо, газового чи електричного
Крісло біля каміна – це англійський стиль

Англійський стиль характерний великі вікна. Скло найчастіше сегментоване. Рами тонкі. Текстиль на вікнах кращий із традиційним англійським малюнком – клітина. До речі, малюнок у клітинку можна побачити й у оббивці меблів.

Текстиль у клітинку – англійська традиція
Великі вікна з тонкою сегментованою рамою

Стіни обклеюються шпалерами з рослинною тематикою. Однак і просте покриття штукатуркою та її подальшим фарбуванням не виключається з варіанта декору стін та стелі. При цьому часто колір стін вибирається світло-зелених відтінків. Не виключені й інші світлі тони, зокрема, червоного і коричневого.

Часто колір стін вибирається світло-зелених відтінків.
Стіни обклеюються шпалерами з рослинною тематикою
Не виключені й інші світлі тони, у тому числі червоного та коричневого.

Присутність старовини є також невід’ємною частиною англійського стилю. Вона може бути виражена меблями, великою кількістю фарфору, світильниками, своєрідними картинами, виконаними в дусі старовини.

Присутність старовини також є невід'ємною частиною англійського стилю
Велика кількість порцеляни, старі меблі, світильники - невід'ємна частина англійського стилю

Сільський стиль інтер’єру допоможе вам піти, хоча б на короткий час, від бурхливого сучасного міського життя. Не має значення, в якій країні ви живете. Важливо, що, оформивши свій будинок, квартиру в сільському стилі, у вас з’явиться можливість поринути в той світ, коли наш прадід встигав, нікуди не поспішаючи, і зробити справу і відпочити душею і тілом. Сільський стиль – це не данина моді, це поклик наших предків. Якщо його не чуєте, не варто звертатися до нього. Як то кажуть, що має вуха, нехай почує!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *