8 продуктів, які гарантовано полегшать наслідки переїдання
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

8 продуктів, які гарантовано полегшать наслідки переїдання


Контролювати кількість з’їденого, особливо за святковим столом, для багатьох дуже складне завдання. Велика кількість смачних і красивих страв змушує людину об’їдатися, а потім мучитися тяжкістю в шлунку від не перетравленої їжі. Відновити роботу шлунково-кишкового тракту можна за допомогою продуктів, які допоможуть впоратися з неприємним дискомфортом від переїдання та нейтралізують шкоду важкої їжі.

Фрукти

З’їсти яблуко, хурму, сливу чи будь-який інший фрукт – це чудовий спосіб відновити перистальтику кишечника. Допомагає в цьому клітковина (грубі харчові волокна), яка у великій кількості міститься у рослинній їжі. Вона не перетравлюється у шлунку, але саме це і приносить користь. Грубі харчові волокна скорочують час проходження їжі по ШКТ, а також збирають та виводять з організму шкідливі та небезпечні речовини:

  • холестерин;
  • токсини;
  • шлаки;
  • інші відходи травлення.

Прискорити процес травлення їжі також допомагають кислоти, що містяться у фруктах. Щоб шлунково-кишковий тракт працював правильно, плоди рекомендують вживати під час або наступного дня після застілля. Можна з’їсти фрукт або випити свіжий сік. Занадто концентрований сік дозволяється розводити водою.

Хороша альтернатива свіжим плодам – сухофрукти. Курага, інжир, чорнослив, родзинки, сушені груші та яблука також багаті харчовими волокнами. Достатньо з’їсти 3-4 штуки будь-якого з цих сухофруктів, і процес травлення нормалізується.

фрукти

Чорна кава

Через годину після досить щільного прийому їжі, рекомендується випивати чашку свіжомеленої чорної кави. Цей корисний напій:

  • стимулює підвищену секрецію слини;
  • сприяє виробленню жовчі та травних ферментів гастрину та пепсину;
  • активізує м’язи ШКТ;
  • стимулює дефекацію.

Також натуральна кава має сечогінний ефект, що допомагає організму швидко очиститися від токсинів.

Після вживання напою може відчуватися певний дискомфорт у шлунку. Але насправді, в цей момент кава надає допомогу організму. Напій містить фенольні сполуки, які сприяють вмісту у кишечнику великої кількості корисних бактерій. А вони, як відомо, зменшують запальні процеси ШКТ.

Пити чорну каву необхідно неквапливо, невеликими ковтками та обов’язково теплою. Не потрібно додавати молоко, вершки, цукор. Ці продукти лише посилять неприємні відчуття у шлунку.

кава

Чай

Різні види чаїв – найкращі помічники при переїданні. Можна виділити такі сорти:

  • Зелений чай. Цінується завдяки вмісту катехінів, які мають протизапальну дію і допомагають зменшити спазми. Він не тільки сприяє швидкому перетравленню їжі, але й ефективно протидіє утворенню жирових відкладень, а сечогінні властивості напою допомагають виведенню з організму токсинів.
  • Ромашковий. Давно використовується для лікування ШКТ, включаючи переїдання та нудоту. Чай з ромашки стимулює вироблення ферментів та шлункового соку, які допомагають у розщепленні їжі. В результаті прискорюється обмін речовин, усуваються спазми і знімається здуття.
  • М’ятний. Чинить заспокійливий вплив на слизову оболонку шлунка, розслаблює його мускулатуру, полегшує спазми, активізує вироблення жовчі, яка необхідна для правильного травлення. Заливати окропом краще свіжа рослина, але можна і сухе листя з аптеки.
  • Пуер. Підвищує рівень пробіотиків, що ефективно допомагають роботі шлунка. У складі чаю знаходиться пектин. Завдяки цій речовині відбувається очищення кишечника від шлаків. Також чай має обволікаючу дію, заспокоюючи роздратовану слизову оболонку шлунково-кишкового тракту, яка страждає від переїдання та рясного виливання.
  • Улун. Напівферментований чай, виготовлений з листя Camellia sinensis. Має антисептичні властивості та зменшує симптоми кислотного рефлюксу.

Щоб напій виявився корисним, будь-який сорт чаю необхідно правильно заварювати та вживати тільки у свіжому та теплому вигляді.

види чаю

Прянощі

Крім здатності посилювати смакові відтінки страв та напоїв, спеції мають властивості для зняття безлічі патологічних станів, викликаних порушенням травлення та переїданням. Тут не йдеться про дорогі та екзотичні прянощі. Ось перелік недорогих та доступних приправ, які допоможуть покращити травлення та активізувати процеси обміну речовин в організмі:

  • Лавровий лист. Його достатньо пожувати чи випити теплий відвар. Ефірні олії, які містять рослину, активно сприятимуть виробленню шлункового соку та очищенню організму від шлаків.
  • Насіння кмину або анісу. Чайна ложка будь-якої з цих спецій, яку необхідно ретельно розжувати, допоможе усунути вплив переїдання на ШКТ.
  • Кориця. Усуває коліки та спазми при зловживанні важкою та жирною їжею. Паличку кориці потрібно залити окропом (1 склянка) та настояти 30 хвилин. У теплий відвар додати мед (1 ч. л.) та випити. Напій також має очисний вплив і перешкоджає жировим відкладенням.
  • Кріп. Як листя, так і насіння рослини, містять флавоноїди, антиоксиданти та речовини, які ефективно стимулюють роботу шлунка та підшлункової залози. Приправа має спазмолітичну та жовчогінну дію, допомагає при метеоризмі та запобігає процесам гниття в кишечнику.
  • Гвоздики. Швидко допоможе впоратися з почуттям нудоти при переїданні, досить ретельно розжувати лише один бутончик.
  • Майоран. Покращує травлення, посилює обмінні процеси, стимулює секрецію жовчі, запобігає здуттю живота та метеоризму.

Це далеко не повний список прянощів, які допомагають при переїданні. Також корисні орегано, м’ята перцева, фенхель, кардамон, базилік, куркума, любисток, кмин. Єдине, що треба пам’ятати, що при непомірному вживанні та приправи можуть завдати шкоди організму людини.

прянощі

Яблучний оцет

Цей корисний натуральний продукт сприяє кращому перетравленню їжі, сприяє виробленню шлункового соку та прискоренню обміну речовин. Яблучний оцет ефективно допомагає у зниженні ваги і відноситься до найбезпечніших способів боротьби з переїданням. Рецепт приготування напою простий:

  1. Закип’ятіть воду та охолодіть її до кімнатної температури.
  2. Розведіть 1 ст. л. яблучного оцту в 1 склянці кип’яченої води.
  3. Додайте до вмісту 1 ч. л. меду.

Вчені встановили, що в часовому проміжку з 5 до 11 ранку в організмі людини здійснюються процеси, що нейтралізують дію кислот. Це необхідно для підтримки правильного рН балансу, тому вживати рідини на основі яблучного оцту в цей час немає сенсу. Основна частина корисних компонентів виявиться нейтралізованою і не засвоїться.

яблучний оцет

Імбир

Цей коренеплід — чудовий помічник при переїданні. Речовини, які в ньому містяться, благотворно впливають на ШКТ та стимулюють його роботу, а також перешкоджають появі печії, відрижки та здуття живота. Можна відрізати невеликий шматочок від добре промитого кореня імбиру та розжувати його або скористатися одним із ефективних народних рецептів:

  • 1 ч. л. подрібненого імбиру з’єднайте з 2 часточками часнику. Покладіть суміш у термос і додайте окріп. Наполягайте 20 хвилин, потім процідіть і приймайте кілька ковтків протягом дня.
  • У каструлю з 500 мл води покладіть 30 г тонко нарізаного імбиру і половину лимона. Проварити все на слабкому вогні до закипання. Через 20 хвилин процідіть відвар, додайте 1 ст. л. лимонного соку та 2 ч. л. меду.

імбир

Мінеральна вода

Якщо переїдання спричинило сильну печію, допоможе мінералка. Гастроентерологи рекомендують пити лужну воду, змішану з ч. л. харчової соди або вживати її у чистому вигляді по 100 мл. Купувати лікувальну мінеральну воду краще в аптеці. Слід врахувати, що мінералку можна використовувати не тільки для пиття, але і як примочки і компреси.

Якщо надмірне вживання їжі призвело до появи запалення підшлункової залози, рекомендується пити гідрокарбонатнонатрієві, вуглекислі або хлоридно-натрієві води: Трускавець, Єсентуки №4 або №17, Моршин.

При запорах через неправильне травлення при переїданні краще вживати мінеральні води із вмістом сірчанокислої магнезії, хлористого, двовуглекислого, сірчанокислого натрію. Такі хімічні сполуки стимулюють моторику шлунково-кишкового тракту, що сприяє своєчасній дефекації.

вода

Харчова сода

Зайве обжерливість призводить до диспепсичних симптомів, тобто різних розладів шлунка. Застосування соди – один із способів усунення печії та інших неприємних відчуттів з боку шлунково-кишкового тракту. Ця хімічна сполука має лужний склад. При вступі в реакцію з кислотою сода нейтралізує її і печіння в стравоході стихає. Також цей елемент здатний виводити з організму токсини та інші шкідливі речовини.

Полегшити диспепсію після переїдання можна такими способами:

  • До склянки теплої води додайте по 1 ч. л. соди та соку лимона. Добре перемішайте і випийте, доки сода остаточно не розчинилася.
  • Візьміть 100мл. теплої води та розчиніть у ній чайну ложку соди. Розпийте розчин кожні три години.
  • Листя м’яти перцевої залийте склянкою окропу і залиште настоятися 20 хвилин. Потім процідіть і додайте 1 ч.л. харчової соди. Пийте теплим.

Вживати соду необхідно з обережністю та в малих дозах. Прийом протипоказаний людям із серцевою та нирковою недостатністю, а також вагітним жінкам.

сода

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:1 Середня оцінка: 5,00 із 5)
8 продуктів, які гарантовано полегшать наслідки переїдання Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *