Як використовувати фіолетовий колір в інтер'єрі кухні
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як використовувати фіолетовий колір в інтер’єрі кухні


Існує ряд кольорів, які з якихось причин не дуже популярні, хтось усвідомлено їх уникає, а хтось просто навіть не замислюється про їхнє застосування в навколишньому просторі. Одним із таких кольорів є фіолетовий. Зрозуміло, цей колір використовується в багатьох галузях, але якщо ми говоримо про дизайн інтер’єру, то фіолетовий, на жаль, не дуже популярний.

Є думка, що він непростий у поєднаннях, і слід сказати, що в цьому є частка правди. Навіть незважаючи на різноманітність відтінків і півтонів, фіолетовий дійсно не так просто вписати в палітру, адже він має унікальний, яскравий і навіть самобутній характер. Друге упередження полягає в тому, що фіолетовий чомусь вважається дуже похмурим, «важким» кольором, однак із цим твердженням важко погодитися. Насправді все залежить від безлічі факторів: це і вибір відтінку, і освітленість приміщення, і навколишні кольори. Все це і впливає в кінцевому підсумку на те, який настрій буде передавати лідируючий колір інтер’єру в цілому. Фіолетовий хороший і доречний в будь-якому приміщенні, в тому числі і в декорі кухні, де можна дозволити собі навіть дуже яскраві його варіації.

001.jpg

Найпростіший і зрозуміліший спосіб ввести яскравий відтінок в інтер’єр – створення акцентної стіни. Зазвичай такий прийом використовують у спальні чи вітальні, але навіть у невеликій кухонній зоні він виглядає не менш добре. Відтінки середньої і високої насиченості якраз ідеально підходять для цієї мети, тому ви можете вибирати не тільки стриманий лавандовий, але і темний баклажановий і навіть бадьорий електрик. У даному проекті дизайнер виділив всю кухонну зону яскравим кольором, але якщо ви поки сумніваєтеся в необхідності великого фіолетового об’єму, то можете почати з однієї стіни невеликої площі.

002.jpg

Якщо в попередньому випадку був використаний яскравий і теплий відтінок фіолетового, то в цьому проекті вибраний тон навіть не одразу визначається, адже в першу секунду він нагадує швидше темний сірий або приглушений синій. Саме завдяки такому незвичайному підтону колір в цілому сприймається як нейтральний, хоча фактично ним, звичайно, не є. Доданий ще один яскравий акцент, а саме стілець жовтого відтінку, але в решті палітра цієї кухні витримана в дуже простих та стриманих тонах.

003.jpg

Якщо говорити про квіти, які ідеально доповнюють фіолетовий і навіть сприяють розкриттю його привабливості, то варто одразу згадати саме нейтральну гаму. Як і в попередньому випадку, в цій кухні добре видно, наскільки гарний фіолетовий з білим та сірим. Такий відтінок складно комбінувати, він може бути лише лідируючим, тому якщо ви хочете гарантовано уникнути помилок, вибирайте білий. І ще один секрет: найкраще такий фіолетовий виглядатиме на простих формах, таких, як у цій кухні. Мінімалізм, зрозуміла геометрія та відсутність зайвих елементів декору – саме такий стиль стане найвдалішим тлом для фіолетового кольору.

004.jpg

Спробуйте вийти за рамки звичного розуміння кольору, і якщо чистий фіолетовий вам подобається, але ви все ще не впевнені, що він підійде для декору кухні, то просто знайдіть у панелі відповідний тон. Найбільш універсальні та зрозумілі ті відтінки, в яких явно читається блакитний подтон. Працювати з ними майже так само легко, як з класичними синіми, але все ж таки вони виглядають трохи більш креативно і свіжо.

005.jpg

Ще один цікавий прийом, який допоможе впровадити фіолетові відтінки в інтер’єр кухні – придбання побутової техніки яскравого кольору. Сьогодні виробники помітно розширили асортименти великої побутової техніки для кухні, у тому числі додавши і кольорові моделі. Такі холодильники, духовки та мікрохвильові печі виглядають дуже стильно і навіть незвично, при цьому ненав’язливо додають невеликий акцент у загальну палітру.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *