Вітражі в інтер'єрі квартири – витвори мистецтва у вас вдома
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Вітражі в інтер’єрі квартири – витвори мистецтва у вас вдома


Вітражі в інтер'єрі.  Недозволена краса чи повсякденна розкіш?

Іноді ми навіть не можемо зрозуміти, що ж нас настільки здивувало в побаченому інтер’єрі, і за рахунок чого досягнуто ефекту обширності простору, гри сонячного світла, і настрою, що з’являється в результаті. І коли помічаємо винуватця всього цього, не можемо повірити своїм очам.

Так, це вітраж! Класична краса розкоші. Твір мистецтва, розрахований на наскрізне світло. Орнаментальне поєднання узорів зі скла, доведене до досконалості. Невже це можна якось використати в невеликому житловому інтер’єрі, в тих будинках і квартирах, де ми щодня знаходимося більшу частину свого часу?

Загадка вітражів існувала за всіх часів. Адже ще з середньовіччя вітражі були частиною храмової культури, і переживали періоди забуття та становлення. І не дивлячись на все це, саме в Росії, вітражі так і не стали частиною повсякденного житла, хоча в Європі вітражі, що налічують тисячі відтінків, давно вже були найчастішим елементом готичних храмів.

Сучасна інтерпретація та технологія виготовлення вітражів дозволяє їх широко застосувати та поєднувати у найрізноманітніших стилях та напрямках нашого житла. Так класичним набірним вітражем, у якому скляні елементи з’єднані між собою латунним, свинцевим чи мідним профілем, можна прикрасити стіну між кімнатами. А сучасна технологія під назвою «фьюзинг» дозволяє отримати найкрасивіші вітражі незвичайної геометричної форми з розмитим візерунком для прикраси стельового або дверного простору.

Але основну частку використання вітражів знайшло у складових елементах сучасних меблів. Рідко на сьогоднішній день можна зустріти дерев’яну класичну кухню, без справжнього вітражного скла, виготовленого в Італії. Або ж неординарні міжкімнатні двері, світло через які надходить через хитромудрий вітражний візерунок, що прикрашає дверний отвір.

Особлива ніша — це використання вітражів при виготовленні фасадів шаф-купе або вбиралень. Тут можна дати волю фантазії, а найширший асортимент, який вам можуть запропонувати майстри своєї справи охоплює більшість стилів та напрямків у дизайні цього сегменту меблів.

Зона стелі, прикрашена елементами вітражного мистецтва при професійному підсвічуванні, стане унікальною родзинкою вашого будинку, і можливо найяскравішою деталлю у всьому інтер’єрі. А надходження світла через вітраж, що знаходиться в міжкімнатній перегородці, може створити приватне освітлення вашої спальної або вітальні зони.

Існує і ціла низка непомітних на перший погляд декораторських деталей, в основі яких лежать вітражі, це і ширми з елементами вітражного мистецтва, і світильники ручної роботи, і вітражні елементи сходових маршів та обрамлення дзеркал. Охопити весь спектр застосування вітражів дуже складне завдання, а описати їх застосування відповідно до останніх тенденцій в інтер’єрі, тим паче, це дуже індивідуально. І не дивлячись на це вітражі не поступаються чільними ролями у створенні затишку в класичних інтер’єрах, приміщеннях, власники яких є прихильниками ґрунтовності та масштабності в інтер’єрі.
Цікаво насправді те, що можна застосувати вітраж і при оформленні громадських або офісних будівель та споруд. Тут вітраж може стати як частиною лаконічного корпоративного інтер’єру, що підкреслює дух компанії, так і справжнім витвором мистецтва, якщо вітражем прикрасити заклад, що потребує розкоші та особливості у внутрішньому стилі.

Можливо хтось скаже, що вітраж це вже не модно, а хтось відповість йому, що сьогодні вітражі переживають друге народження. І в тому і в іншому випадку використання вітражів завжди може знайти нішу у вашому унікальному інтер’єрі, а романтика, привнесена вітражем в інтер’єр, може навіть вплинути на загальну психологічну обстановку у вашій сім’ї або на робочому місці.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *