Відкриті комунікації під стелею підходять не всім
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Відкриті комунікації під стелею підходять не всім


Коли доречні відкриті комунікації під стелею?

Можливо не раз, увійшовши в презентабельний офіс, торговий центр або вишуканий ресторан, ви, піднявши голову вгору, виявляли дивну невідповідність. На тлі оригінальності або концептуальності всього інтер’єру, стеля приміщення виглядала принаймні дивно. Тобто стіни могли відрізнятися найсучаснішим оздобленням, і навіть бути унікальною розробкою автора проекту, а ось стеля була до примітивності проста, а всі комунікації, які мали бути заховані за ним, були виставлені на загальний огляд!

Коли саме доречне таке оформлення стелі, і яких непорушних правил потрібно дотримуватися при такому розміщенні комунікацій? Як все це зробити правильно та красиво?

Почнемо з того, як зародився цей напрямок в архітектурі та чому. Адже саме вплив нових технологій спричинило за собою таку різноманітність комунікацій та мереж. Так званий стиль хай-тек став підставою для відкриття всієї цієї різноманітності форм і деталей на очі мешканців та користувачів інтер’єром в цілому. Хоча засновники цього стилю насамперед вимагали функціональності та широти застосування їх ідей у ​​повсякденному житті.

Широке використання кольору срібла та металу, децентралізація приладів освітлення та загальної освітлювальної зони та винесення функціональних елементів назовні, насправді є типовими рисами, за якими можна дізнатися цей стиль. А нонсенс, що створюється змішанням хай-тек стилю з більш спокійними та лаконічними інтер’єрними напрямками, ефективно використовується дизайнерами вже не одне десятиліття.

І, звичайно ж, такий прагматизм оформлення простору в стельовій зоні, змішаний із затишними та м’якими декораторськими прийомами з оформлення стін та підлоги, меблів та текстилю, не може пройти непоміченим. Ну і не можна залишити без уваги відкриті каркаси і підстави, на яких можна закріпити всілякі типи світильників, тим самим створюючи неповторні за стилем і фундаментальністю види освітлення приміщень.
Саме це притягує безліч відвідувачів у вечірній час до ресторанів та барів, оформлених таким чином. А офіси та зали для конференцій не зможуть залишити байдужим жодного свого відвідувача, який хоч раз побував у такому просторі. Що стосується торгових та розважальних центрів, то таке оформлення стельової зони, швидше за все, викликане необхідністю мати постійний доступ до безлічі мереж, які служать для щоденного нормального функціонування будівлі. Адже при виникненні аварійної ситуації, на такому об’єкті не буде можливості проводити будь-які демонтажні роботи з розбирання стелі, а дія експлуатаційної служби в даному випадку повинна бути максимально мобільною і скоординованою.

Що ж потрібно на такій стелі зробити перевагою, а що потрібно ненав’язливо приховати від очей обивателів? Перевагою звичайно ж можна зробити систему припливно-витяжної вентиляції, саме вона може стати справжньою окрасою інтер’єру в стилі хай-тек та конструктивізм. І не важливо, чи виконана така система з нержавіючої сталі, що своїм блиском підкреслює рафінованість обстановки. Або ж вся стеля, включаючи повітропроводи та напрямні повітря решітки, пофарбований матовою фарбою в тон інтер’єру, така будова стелі, напевно, зацікавить і зацікавить відвідувачів цього приміщення. А те, що ви можете виставити на загальний огляд підтвердження відповідності закладу всім правилам і нормам, вже свідчить про прозорість підходу та довіру до відвідувачів або замовників, які відвідують цей інтер’єр. Цей факт апріорі викликає інтерес!

Потім слідує безліч трубопроводів, які обов’язково будуть перебувати під стелею вашого інтер’єру. Це і пожежний водогін, кути та повороти якого можна красиво виконати та обіграти ідилію ліній. І різні мережі теплопостачання, ізоляцію яких хоч і важко буде приховати, зате ідеально виконана робота так само може досконало поєднуватися з усім інтер’єром. Ну, і звичайно ж, бетонні монолітні конструкції, зі своєю нерівністю та неідеальністю поверхні, про них не можна не згадати також. Тут навіть не знадобиться ні фарба ні ґрунтовка, а ось ефект від такої стелі буде максимально масштабним і показовим, на тлі загального стилю прямоти ліній та форм.

Єдина умова, яка повинна дотримуватися в подібному інтер’єрі, це достатня висота приміщення для здійснення задуманого. Інакше всі відкриті комунікації лякатимуть відвідувачів, а їхня доступна близькість навіть вселятиме страхи та фобії. Намагайтеся дотримуватися у разі пропорційність і пропорційність обстановки, і довіряйте таке оформлення лише професіоналам своєї справи.

І найголовніше, не бійтеся того, що на перший погляд здається абсурдним та нецікавим. Якби не було таких інтер’єрів, втілених у життя, вона насправді здавалася б дуже нудною і одноманітною. А автори та власники подібних інтер’єрів, мають повне право увійти в історію майбутньої архітектури та дизайну своєю значимістю та неординарністю суджень, та своїми шедеврами, які будуть здійснені у недалекому майбутньому.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *