Які бувають види теплої підлоги і чим вони відрізняються на практиці
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Які бувають види теплої підлоги і чим вони відрізняються на практиці


Теплі підлоги застосовувалися у вітчизняному будівництві ще за радянських років, правда, тоді вони були досить безглузді. Це відбувалося через те, що труби парового опалення в багатоквартирних будинках розміщувалися в міжповерхових перекриттях. Таким чином, тепла підлога могла опинитися, наприклад, на майданчику сходового маршу.

Сучасна ідея підігріву підлоги, звісно, ​​імпортована з-за кордону. Зокрема – зі скандинавських країн з їхньою довгою та сніговою зимою з одного боку та великою кількістю індивідуального житла – з іншого. Наразі різноманітні системи для обігріву підлог пропонують виробники Данії, Норвегії, Німеччини США, Південної Кореї. Є й російські пропозиції.

Для кого потрібна тепла підлога?

  • Жителям перших поверхів квартир (як відомо, виробництво теплоізоляційних робіт при масовій забудові бажає багато кращого)
  • Мешканцям інших поверхів – принаймні у ванних кімнатах
  • Власникам заміської нерухомості, що експлуатується протягом усього року.

Види теплої підлоги

1. Електрична тепла підлога яка, у свою чергу буває:

  • кабельний (нагрівальні секції та мати);
  • плівковий (вуглецевий та біометалічний);

2. Водяний.

Види теплої підлоги

Електрична підлога вважається найпопулярнішим. Це і не дивно, адже він має незаперечні переваги: ​​антиалергенний ефект, відсутні конвенційні потоки, рівномірно розподілять тепло по всій площі. Буває кількох видів: кабельний, стрижневий та плівковий. За принципом обігріву може бути інфрачервоним чи конвекційним.

Кабельний зустрічається у вигляді спеціальних нагрівальних секцій, матів та кабелів на котушці. Відмінності між ними здебільшого полягають лише у системі монтажу. Загальний принцип полягає в наступному: у підлогу монтується електричний кабель і до нього за допомогою терморегулятора подається електрика. Електричну теплу підлогу можна зустріти у вигляді нагрівальних секцій та матів. Причому нагрівальні секції необхідно монтувати на стяжку (цементно-піщану), а мати – у стару стяжку на шар плиткового клею. Секції укладаються на підготовлену вирівняну поверхню. Попередньо варто подумати про розміщення побутової техніки та меблів у приміщенні: якщо розташовувати техніку на теплій підлозі, це загрожує виходом з ладу і того й іншого.

Вирівняти поверхню можна за допомогою наливної підлоги, які заливаються маяками. Після застигання на вирівняну основу укладається теплоізоляція, на неї кріпиться монтажна стрічка, потім по насічках стрічки розкладається тепловий кабель. Не можна кріпити безпосередньо кабель, це призведе до виходу з експлуатації всієї системи.

Наступний важливий момент – визначити місце встановлення термостата та вивести кінці кабелю для з’єднання з ним. Підведення кабелю до термостата можна розмістити зовні в коробі або проштробити для цього канал у стіні. Поверх кабелю заливається шар цементно-піщаної суміші, а поверх нього можна укладати бажане покриття відповідно до звичайної інструкції (керамічна плитка на плитковий клей, або ламінат на шумоізолюючу підкладку, або ковролін, лінолеум, паркет) Включати теплу підлогу рекомендується після остаточного застигання всіх шарів «пирога». Обігрівальні мати — найбільш тонкий різновид електричних теплих підлог, підходить як для міських квартир, так і для заміського житла. Товщина мату, що обігріває, не перевищує півтора міліметра.

Існують два типи кабелю для електричної підлоги: двох та одножильний. Їхня відмінність полягає в тому, що при монтажі обидва кінці одножильного кабелю необхідно повернути в єдину точку, для двожильного другий кінець не потрібно повертати.

Двожильний нагрівальний кабель система

Плівкова підлога (Він же інфрачервоний, що не зовсім правильно) — новий різновид теплої електричної підлоги, де плівка виступає як нагрівальний елемент. Поділяється на два види: вуглецевий та біметалічний

  1. Вуглецевий представлений у вигляді гумового елемента, розміщеної між шарами лавсанової плівки. Термоплівка застосовується як додаткова (а іноді і основна) система опалення. Причому конструкція може бути розміщена як на підлозі, так і на стелі або стіні.
  2. Біметалічний підлога надана у вигляді поліуретанової плівки, що складається з двох шарів: верхній — сплав міді, нижній — алюмінію. Має форму суцільного рулону із квадратними секціями по 0,585 х 0,585. По краях секція складається з розімкнутої токоведущої шини, з’єднаної між собою зигзагоподібним проводом з товщиною і кроком в 1 мм. Під яке покриття краще залагоджувати? Це, безумовно, ламініт, лінолеум і ковролін. Не рекомендується укладати під плитку. Бажано терморегулятор не виставляти вище +27 ° C, інакше ризикуєте пошкодити покриття для підлоги.

Водяна тепла підлога — Найбільш традиційна система обігріву гарячою водою. У традиційному розумінні це ті ж радіатори центрального опалення, тільки у вигляді труб, що проходять під покриттям для підлоги. Подібну систему можна зустріти практично скрізь: багатоквартирні будинки, котеджі, магазини, різноманітні торгові та спортивні комплекси. Завдяки різним конструкціям подібну систему можна використовувати у будь-якій будівлі, причому як із підключенням до теплоцентралі, так і зробити повністю автономну опалювальну систему. Водяна тепла підлога здатна рівномірно розподілити тепло площею. Це означає, що в порівнянні з радіаторами температуру можна знизити на кілька градусів, і при цьому ніякої різниці не відчуватиметься. А зниження навіть на 2 ° C дозволяє заощадити до 12% електроенергії.

Якими особливостями ще має така система?

  • водяна підлога (на відміну від електричного) може бути проведена під меблями і при цьому вона не буде викликати її розсихання;
  • поліетиленові або металопластикові труби, з яких виконана водяна підлога, не піддаються корозії, не сприяє збиранню відкладень, що дозволяє зберегти діаметр прохідного перерізу;
  • сьогодні розробляються різні тонкі системи (трубопровід з діаметром від 8 мм);
  • існують навіть системи легкої розбірної теплої підлоги, які не вимагають заливання бетоном;
  • при правильному використанні та монтажі, водяна тепла підлога здатна влаштовуватися під будь-яке покриття, навіть під паркет;

Висновок

Кабельні системи – оптимальне поєднання ціни та якості та найзручніший шлях до комфорту. Інфрачервоні мати зручніше в установці і практично не забирають висоту, але досить дорогі. Водяне опалення дешевше в експлуатації, але дуже громіздко в установці і менш довговічне. Завдяки теплим підлогам, тепле повітря розподіляється в кімнаті знизу нагору, що визнано найкращим для самопочуття.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *