Як зробити, якщо потрібний нестандартний матрац?
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як зробити, якщо потрібний нестандартний матрац?


Перед дизайнерами інтер’єрів сьогодні відкрито величезний простір для втілення у життя будь-яких творчих фантазій. Наприклад, в дизайн спалень зараз вони часто використовують ексклюзивні меблі – круглі, напівкруглі, овальні ліжка, проектуючи їх під унікальний інтер’єр. Звичайно, такі предмети інтер’єру виглядають неймовірно стильно, вони привертають до себе увагу, утворюють важливі акценти, роблять оздоблення неповторним. Гості при відвідуванні такого будинку залишаються у захваті, а фотографії з подібними інтер’єрами є межами фантазій багатьох людей.

Ліжко з великим матрацом по ширині

Але, замислюючи в інтер’єрі ліжко нестандартної форми, треба одразу передбачити до неї матрац.

Де ж можна купити матрац нестандартного розміру, щоб він точно підходив і за формою, і за габаритами? Який матрац краще вибрати і як це робити правильно?

Де краще купувати нестандартний матрац?

Якщо ви не знайшли матрац, який вам потрібен, слід замовити його індивідуальне виготовлення або пошукати його не просто в матрацному салоні, а у великому спеціалізованому магазині.
Врахуйте, що виготовлений на індивідуальне замовлення матрац не підійде для інших ліжок, повернення на фабрику його також неможливе.

У великому магазині підтримується величезний асортимент, і дуже часто саме там знаходиться те, що потрібно вам.

Ліжко з круглим матрацом

Насамперед треба визначитися з фірмою-виробником. Найкраще вибирати відомі бренди, які намагаються підтримувати свою репутацію, заслужену роками якісної роботи та прогресивними розробками в галузі ортопедичних матраців. Надійна та перевірена фірма завжди використовує тільки високоякісні матеріали у виробництві своєї продукції, вироби неодмінно проходять жорсткий контроль якості та мають гарантію на тривалий час експлуатації.

З яких матеріалів краще замовляти матрац?

Виробники матраців не обмежують своїх замовників у виборі форми виробів, необмежений також вибір матеріалів наповнень і конструкцій.

Як правило, замовники матраців для ексклюзивних ліжок традиційним пружинним матрацам на жорсткому каркасі віддають перевагу сучасним конструкціям на основі блоків незалежних пружин або безпружинним варіантам, наповненням яких виступають різні комбінації натуральних і високотехнологічних матеріалів нового покоління.

Ліжко з матрацом нестандартних розмірів

Вибираючи конструкцію та матеріали наповнення, ви можете проконсультуватися у професіоналів (якими зазвичай є консультанти спеціалізованих магазинів), яке поєднання допоможе досягти бажаної комфортності спального місця, достатнього ортопедичного ефекту та гарної анатомічності. Або ж, переглянувши каталоги та описи різних моделей стандартних форм з різними наповненнями, замовити конструкцію за аналогією з найбільш підходящим вам варіантом жорсткості та інших параметрів.

Про популярні наповнювачі сучасних матраців

Під наповнювачем у матрацах мають на увазі:

 • У пружинному варіанті – матеріал-прошарку між пружинним (незалежним або залежним) блоком та настилочним шаром. Він певною мірою впливає на жорсткість матраца та розподіляє навантаження.
 • У безпружинному варіанті — матеріал (матеріали), з якого складається внутрішній блок. Саме це визначає рівень жорсткості матраца і всі інші якості користувача.

Сучасні виробники використовують різні матеріали — як натуральні, так і штучні, всілякі їх комбінації та модифікації. Сьогодні не можна сказати, що натуральні природні матеріали завжди краще за високотехнологічні синтетичні. В принципі, ортопедичний матрац можна наповнити і дерев’яними стружками, але прослужити він зможе не більше півроку, та й інші характеристики будуть не на висоті.

Напівкруглі кільцеподібні матраци

Головні критерії вибору наповнювача матеріалів наповнення для вашого нестандартного матраца – їхня довговічність, достатні ортопедичні властивості та анатомічна комфортність.

Про латекс

Такий відомий наповнювач, як «натуральний латекс» — це матеріал, що виготовляється зі згущеного та спіненого соку дерева Гевея. Він дуже часто виступає як самостійний наповнювач або шар у складній комбінації матеріалів у безпружинних матрацах. До безперечних його переваг відносяться:

 • Хороша пружність — зминаючи під тиском, латекс створює опір (чим більше навантаження, тим більшу підтримку він виявляє). Здатний витримувати значну вагу.
 • Прекрасна еластичність – моментально відновлює вихідну форму без залишків вм’ятин навіть після довгого стиснення.
 • Абсолютно гіпоалергенний, тому застосовується для дитячої серії матраців медичних різновидів.
 • Усередині його пористої структури завжди зберігається здорова мікрофлора, так як він швидко провітрюється і виводить вологу, що потрапляє на нього.

Ліжко із закругленим матрацом

Про різновиди латексу

Латекс лежить в основі розробок багатьох модифікацій з додатковими корисними властивостями:

 • Перфорований латекс – перфорована структура ще більше пом’якшує матеріал, посилює його вентиляцію.
 • Латексних шарів з 3-хзональним та 7-мізональним ефектами. На думку експертів, матраци зі сформованими зонами жорсткості найбільше відповідають їх назві «ортопедичні». Це забезпечують спеціальні схеми перфорації та рельєфу (надає ще й мікромасажну дію).
 • Ергофоам, Пролатекс – інноваційні матеріали, де зібрані всі цінні властивості летексу. Це синтетичні аналоги (пінополіуретан нового покоління) – дещо жорсткіший за природний матеріал, не вбирають запахи, дуже довговічні, значно дешевше за вартістю. Рівень м’якості може бути підвищеним перфорацією.

Ліжко з овальним матрацом

Про наповнювач з волокон кокосу

Кокосові шари або монолітні блоки присутні в моделях з підвищеною жорсткістю або створюють жорстку основу, на яку укладаються інші м’які шари. Спресовані волокна кокосової койри, пролатексовані для більшої еластичності і довговічності, мають масу переваг:

 • Хороше поєднання жорсткості та пружності – шари з кокосу мінімально стискаються під тиском та надають надійну підтримку та фіксацію хребта. Це ідеальний варіант для дитячих ліжечок.
 • Висока міцність волокнистої структури, що практично не змінюється з часом.
 • Витримують вагу до 150 кг.
 • Матеріал абсолютно безпечний – абсолютно гігієнічний та гіпоалергенний.

Ліжко з матрацом у вигляді серця

Про матраци з пам’яттю

Так називаються матраци, верхній шар яких виготовлений з м’якого спіненого матеріалу синтетичного походження (як наприклад, MemoryFoam). Основне наповнення може бути виконане з латексу, койри чи пружинних блоків.

Сам же матеріал, що «запам’ятовує», має інше призначення. Він характеризується підвищеною в’язкістю – моментально реагуючи на тепло тіла, точно підлаштовується під природні вигини тіла, не чинить тиску на поверхневі тканини, м’язи та шкіру. За відсутності тиску MemoryFoam повільно відновлюється.

Увага! Перед замовленням нестандартного матраца обов’язково виміряйте розмір ліжка по внутрішньому периметру, т.к. навіть невелика невідповідність за розмірами та формою може створювати під час сну дискомфорт та незручності.

Матеріал підготовлений за допомогою спеціалістів інтернет магазину матраців на ліжко. sleep-lab.ru. На цьому сайті представлено понад 20 000 моделей матраців, а також є можливість замовити матрац нестандартної форми.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *