види, як вибрати, ідеї для інтер'єрів
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

види, як вибрати, ідеї для інтер’єрів

Стінові панелі для внутрішнього оздоблення (85 фото)

Оформлення стін є найважливішим етапом у процесі створення гарного інтер’єру. Серед великої різноманітності матеріалів, що використовуються при виконанні цього завдання, стінові панелі для внутрішнього оздоблення займають особливе місце. Даний тип облицювання дозволяє перетворити будь-яке приміщення за лічені години, одночасно уникаючи будівельного пилу, бруду та хімічних запахів, що незмінно супроводжують фарбування, поклейку шпалер або нанесення декоративної штукатурки. Висока естетичність і довговічність панелей робить їх вельми привабливим варіантом дизайну і дає можливість втілити в оточенні будь-які художні ідеї.

Що таке стінові панелі?

Панелі для внутрішнього оздоблення стін являють собою листовий облицювальний матеріал, який зазвичай кріпиться до решетування з дерев’яних або металевих рейок. Елементи з’єднуються встик або закладаються внахлест, за схемою шип-паз. Подібний тип монтажу легко приховує початкові недоліки поверхні – стіну навіть не обов’язково штукатурити, але натомість доведеться пожертвувати кількома сантиметрами простору кімнати. Деякі види плит приклеюються до основи спеціальними клейовими складами.

Асортимент декоративних стінових панелей дуже широкий: багато кольорів, текстур, рельєфів, включаючи об’ємні 3D-малюнки та візерунки. Правильно підібраний варіант надає інтер’єру сучасного та оригінального вигляду, вигідно підкреслюючи ту чи іншу частину приміщення. Найкраще панелі виглядають у поєднанні з іншими типами обробки – комплементарними за відтінками та фактурою шпалерами, однотонним фарбуванням, цегляною кладкою.

Стінові панелі для внутрішнього оздоблення - Що це
Стінові панелі для внутрішнього оздоблення - Що це

Види стінових панелей, їх плюси та мінуси

Для виробництва настінних модулів активно застосовуються сучасні технології та багато видів сировини. Деревина, бамбукові стебла, гіпс, целюлоза, пробка, шкіра та тканина відносяться до екологічних покриттів, які можна рекомендувати до використання в житлових кімнатах – вітальні, спальні або дитячої, а ось поліуретанові (ПВХ) панелі більше підходять для оформлення коридору, кухні та .

Дерев’яні стінові панелі з масиву високо цінуються за респектабельний вигляд, міцність та відмінні теплоізоляційні якості. Як повністю природний матеріал, деревина добре пропускає повітря та вологу, забезпечуючи природну вентиляцію та створюючи у приміщенні здоровий мікроклімат. Недоліком такої обробки може бути хіба висока вартість, але численні переваги повністю виправдовують всі витрати.

Види стінових панелей для внутрішнього оздоблення - Дерев'яні стінові панелі з масиву
Види стінових панелей для внутрішнього оздоблення - Дерев'яні стінові панелі з масиву

Панелі із МДФ за своїми якостями майже не поступаються дошкам і навіть перевершують їх, оскільки більш стійкі до вологи і деформуються з часом. Однак гарний малюнок зрізу в даному випадку буде не справжнім, а отриманим шляхом шпонування, що дещо знижує елітарність обробки. З погляду екології, дрібнодисперсійні плити абсолютно безпечні, оскільки не містять шкідливих смол.

Види стінових панелей для внутрішнього оздоблення - Панелі з МДФ
Види стінових панелей для внутрішнього оздоблення - Панелі із МДФ

Панелі з ДСП доступні завдяки низькій вартості та величезному спектру зовнішніх покриттів, але випаровують шкідливі для здоров’я формальдегіди. Деревностружкові блоки дуже бояться вогкості, тому в безпосередній близькості від стін вони можуть швидко розбухнути і втратити естетичність.

Види стінових панелей для внутрішнього оздоблення.
Види стінових панелей для внутрішнього оздоблення.

Панелі з ДВП тонкі та легкі, відрізняються невисокою ціною. При необхідності лист дуже просто розрізати канцелярським ножем, а для скріплення зі стіною буде достатньо клею. Виворітна сторона цього матеріалу шорстка, лицьова у разі декорування стін ламінується плівкою з якимось візерунком або текстурою. Деревноволокнисті плити швидко гнуться і розмокають при підвищеній вологості.

Види стінових панелей для внутрішнього оздоблення - Панелі з ДВП
Види стінових панелей для внутрішнього оздоблення - Панелі з ДВП

Гіпсові панелі мають велику щільність та вагу. Через підвищену крихкість працювати з ними слід обережно. Пластичність гіпсу дозволяє створювати незвичайні рельєфи та тривимірні 3D-ефекти. Важкі блоки приєднуються до стінок переважно клеєм, оскільки будь-які інші кріплення можуть просто зруйнувати цілісність модулів.

Види стінових панелей для внутрішнього оздоблення - Гіпсові панелі
Види стінових панелей для внутрішнього оздоблення - Гіпсові панелі

Бамбукові панелі гармонійно вписуються в екзотичні напрями дизайну — японський, африканський, гавайський, хоча також ніщо не заважає зробити їх особливістю сучасного мінімалізму. Як правило, ці плити складаються із скріплених між собою висушених стебел бамбука, наклеєних на тканинну основу. Природний матеріал буває різної товщини та відтінків, а міцність, екологічність та вологостійкість роблять його оптимальним покриттям для стін у будь-якому приміщенні.

Види стінових панелей для внутрішнього оздоблення - Бамбукові панелі
Види стінових панелей для внутрішнього оздоблення - Бамбукові панелі

М’які панелі виготовляються тим самим способом, що й, наприклад, узголів’я ліжок. На основу з ДВП або фанери укладається набивання — тонкий шар поролону, синтепону або повсті, яка потім обшивається тканиною або шкірою (іноді шкірозамінником).

В інтер’єрі подібні рішення виглядають надзвичайно оригінально та дорого. Втім, м’яка плита зазвичай прикрашає лише якусь одну зону в кімнаті – ділянку позаду спального місця чи стіну над диваном у вітальні. Доречно цей тип обробки виглядає в лаунж-кафе та інших місцях вечірнього відпочинку.

Види стінових панелей для внутрішнього оздоблення - М'які панелі
Види стінових панелей для внутрішнього оздоблення - М'які панелі

Пластикові (поліуретанові, вінілові, ПВХ) панелі – один із найдешевших та універсальних матеріалів для облицювання стін. Простота нанесення картинки на лицьову сторону цих плит дає величезний простір для втілення всіх дизайнерських задумів. Пластик максимально стійкий до вологості, перепадів температур та механічних пошкоджень, але при всіх позитивних якостях він може створювати в кімнатах ефект парника, перешкоджаючи нормальній циркуляції повітря.

Види стінових панелей для внутрішнього оздоблення - Пластикові (поліуретанові, вінілові, ПВХ) панелі
Види стінових панелей для внутрішнього оздоблення - Пластикові (поліуретанові, вінілові, ПВХ) панелі

Типи конструкцій стінових панелей

За типом конструкції настінні панелі бувають рейковими, плитковими та листовими. Перші два різновиди виглядають трохи одноманітно, оскільки складаються із взаємозамінних набірних блоків, якими заповнюється поверхня стін. Листові ж представлені в найрізноманітніших варіантах оформлення, тому можуть бути вдалим доповненням до найвишуканіших інтер’єрів.

Рейкові панелі складаються з планок завдовжки від 2 до 4 м, шириною 12-30 см і завтовшки до 10-12 мм. Вони монтуються на решетування за системою шип-паз, а виглядають як звичайна дерев’яна вагонка (хоча виготовлятися можуть і з інших матеріалів).

Типи конструкцій стінових панелей для внутрішнього оздоблення - Рейкові панелі
Типи конструкцій стінових панелей для внутрішнього оздоблення - Рейкові панелі

Плиткові панелі нагадують керамічне облицювання для кухні або ванної. Найчастіше це квадратні блоки розміром від 30 до 100 см, які до стіни кріпляться на клей, а між собою замикаються пазами. З їх допомогою можна створювати як однотонні покриття, так і всілякі шахівниці, оздоблення в стилі печворк, мозаїки.

Типи конструкцій стінових панелей для внутрішнього оздоблення - Плиткові панелі
Типи конструкцій стінових панелей для внутрішнього оздоблення - Плиткові панелі

Листові панелі можуть виготовлятися у вигляді елементів, що з’єднуються (як пазл або шпалери) або ж являти собою одну завершену картинку. Габарити таких плит бувають різними, тому завжди можна підібрати відповідні розміри для того чи іншого приміщення.

Типи конструкцій стінових панелей для внутрішнього оздоблення - Листові панелі

Як вибрати стінові панелі

Крім естетичних властивостей, які зазвичай є визначальним фактором при купівлі настінних декоративних плит, важливо враховувати також їх експлуатаційні характеристики. Зокрема, значущими параметрами вважається рівень токсичності, займистість, горючість та димоутворення. Найбільш безпечні для здоров’я природні матеріали – дерево, бамбук, скло, гіпс, а ось з поліуретаном, вінілом та м’яко-набивними конструкціями слід виявляти велику обережність.

Якщо оздоблення складатиметься з певної кількості елементів, бажано придбати набір з однієї партії або серії, можна з запасом, оскільки в різних випусках іноді виявляються незначні відмінності у відтінках чи візерунках.

Репутація магазину та компанії-виробника може багато розповісти про якість продукції, тому ніколи не завадить ознайомитися з відгуками в інтернеті або взяти до уваги досвід інших людей. Сам матеріал ще до його придбання необхідно оглянути на предмет сколів, подряпин, здуття, забруднення. Стики та кріплення повинні ідеально підходити один до одного, а малюнки на них – збігатися по лініях та кольорах.

Як вибрати стінові панелі для внутрішнього оздоблення
Як вибрати стінові панелі для внутрішнього оздоблення

Стінові панелі для внутрішнього оздоблення.

Нижче на цій сторінці представлена ​​колекція фото з прикладами використання різних типів декоративних плит для оформлення інтер’єрів. Численні зображення допоможуть Вам вирішити, які стінові панелі для внутрішнього оздоблення підійдуть для того чи іншого приміщення, чи варто їх використовувати, і якщо так, то як саме. Бажаємо приємного перегляду та натхнення для реалізації найкреативніших дизайнерських проектів!

Стінові панелі для внутрішньої обробки.
Стінові панелі для внутрішньої обробки.
Стінові панелі для внутрішньої обробки.
Стінові панелі для внутрішньої обробки.
Стінові панелі для внутрішньої обробки.
Стінові панелі для внутрішньої обробки.
Стінові панелі для внутрішньої обробки.
Стінові панелі для внутрішньої обробки.
Стінові панелі для внутрішньої обробки.
Стінові панелі для внутрішньої обробки.
Стінові панелі для внутрішньої обробки.
Стінові панелі для внутрішньої обробки.
Стінові панелі для внутрішньої обробки.
Стінові панелі для внутрішньої обробки.
Стінові панелі для внутрішньої обробки.
Стінові панелі для внутрішньої обробки.
Стінові панелі для внутрішньої обробки.
Стінові панелі для внутрішньої обробки.
Стінові панелі для внутрішньої обробки.
Стінові панелі для внутрішньої обробки.
Стінові панелі для внутрішньої обробки.
Стінові панелі для внутрішньої обробки.
Стінові панелі для внутрішньої обробки.
Стінові панелі для внутрішньої обробки.
Стінові панелі для внутрішньої обробки.
Стінові панелі для внутрішньої обробки.
Стінові панелі для внутрішньої обробки.
Стінові панелі для внутрішньої обробки.
Стінові панелі для внутрішньої обробки.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *