вибираємо кращі та клеїмо за 6 кроків
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

вибираємо кращі та клеїмо за 6 кроківФлізелін – це синтетичний матеріал із спресованих целюлозних волокон.

Флізеліновими шпалерами називають:

 • флізелінові шпалери під фарбування — складаються тільки з флізеліну і, як правило, мають рельєфне тиснення або візерунок;
 • вінілові шпалери на флизелиновой основі – у разі, вініловий шар грає декоративно-захисну роль, а флизелин – роль підкладки.

Види флізелінових шпалер

Для обробки кухні підійде кожен з цих типів покриттів, адже флізелін — це матеріал, у якого переваг набагато більше, ніж мінусів.

Якщо ви ще сумніваєтеся – довідка для покупця

Плюси флізелінових шпалер (далі ФО) та порівняння з іншими видами шпалер:

 1. Головний плюс: на відміну від усіх різновидів вінілових шпалер на паперовій основі, ФО «дихають», а значить, під ними не може утворитися грибок та пліснява.
 • однак тут є один нюанс – стандартні вінілові шпалери на флізеліновій основі теж «не дихають» через верхній вініловий шар, але ви можете купити так звані «тверді» вінілові шпалери, які і «дихають», і миються, і гарно виглядають.
 1. Вінілові шпалери на флізеліновій основі можуть прослужити до 15 років у відмінному стані, не потьмянівши від ультрафіолету.
 1. Всі ФО вологостійкі і їх можна протирати помірно вологою ганчіркою без застосування агресивної побутової хімії, а ось види ФО, що миються, — вологовідштовхувальні, а значить, миття вологою ганчіркою зі слаболужними розчинами вони не бояться.
 2. Флізелін, на відміну від вінілу, не пахне.
 3. А на відміну від паперової основи – не розтягується від клею у процесі обклеювання, тому стикувати малюнок вам буде легко.

Флізелінові шпалери в інтер'єрі кухні

 1. Перед тим, як клеїти флізелінові шпалери, стіну не потрібно доводити до ідеального стану – за рахунок своєї щільності та рельєфності ФО приховують невеликі дефекти на кшталт горбків або тріщин до 2 мм.
 2. Обклеювання флізеліновими шпалерами не вимагає нанесення клею і на полотна, і на стіну — достатньо нанести його тільки на стіну, а значить, бруду та витрати клею буде менше.
 3. ФО відмінно переносять перепади температури та підвищену вологість.
 4. Шпалери під фарбування можуть перенести 8-10 циклів фарбування, тобто за бажання ви зможете легко оновити стіни вашої кухні.
 5. Флізелін, на відміну паперу, — вогнестійкий.
 6. А ще ФО мають звукоізоляційні властивості.

Флізелінові шпалери в інтер'єрі кухні

Отже, ми нарахували 11 переваг, але недоліки у ФО все ж таки є:

 • флізелінові шпалери під фарбування через свою рельєфність накопичують пил, тому періодично їх потрібно протирати або пилососити;
 • крім того, верхній рельєфний шар схильний до механічних пошкоджень, тобто на покритті можуть залишатися подряпини і вм’ятини;
 • дешеві ФО можуть виділяти формальдегід, тому в цьому питанні краще не заощаджувати.

Загальні рекомендації:

Флізелінові шпалери
 • Рельєфні ФО краще приховують нерівності стін; крім того — вони щільніші і міцніші за гладкі;
 • Якісні ФО не повинні пахнути ацетоном і мати маслянисту поверхню;
 • Обов’язково купуйте ФО з однієї партії (номер вказується на упаковці). Навіть якщо в магазині вам здається, що «різнопартійні» шпалери абсолютно однакові, повірте, на стіні різниця в півтон буде помітна. Різниця відтінків тих самих шпалер із різних партій – це брак, а особливість виробництва;
 • Клей для флізелінових шпалер повинен бути вологостійким і якісним (не містити у складі крохмаль та ПВА) та краще з кольороіндикатором.
 • Розрахувати витрати рулонів вам допоможе консультант, вам потрібно тільки заздалегідь заміряти висоту стель і периметр кухні з урахуванням виступів і ніш, при цьому розміри вікон, дверей і кухонного гарнітура, що стоїть, віднімати не потрібно — всі надлишки знадобляться як запас.

А тепер перейдемо до практики, тобто до поклейки шпалер шпалери своїми руками.

Як клеїти флізелінові шпалери — покрокова інструкція

Перед тим, як клеїти флізелінові шпалери, необхідно знайти партнера і підготувати такі інструменти та матеріали:

 • клей для флізелінових шпалер та тара для його розведення;
 • вимірювальні інструменти: виска та рівень, рулетка, маркер для розмітки;
 • шпалерний шпатель;
 • чистий гладкий валик, щоб розгладжувати полотна (бажано гумовий);
 • малярська широка кисть для клею;
 • губки та чиста ганчір’я для прибирання, ножиці, різак, драбини.

інструмент для поклеювання флізелінових шпалер

Важливо! Деякі ФО можуть бути напівпрозорими. Прикладіть одне полотно до стіни та простежте, щоб з-під нього не просвічувалася основа. Якщо через шпалери видно стіну, стіну потрібно профарбувати. Тільки після висихання фарби проводиться поклейка шпалер на основі флізеліну.

Крок 1. Підготовка стіни

У процесі проведення підготовчих робіт обов’язково демонтується старе покриття – флізелінові шпалери не можна наклеїти поверх вже наявного матеріалу. Після видалення попереднього шару шпалер поверхню стіни зашкурюється. Штукатурити стіну повністю не потрібно — виняток становлять виявлені глибокі тріщини або вибоїни. Після ошкурювання залишиться тільки протерти пил на стіні вологою ганчіркою і дочекатися поки вона висохне.

Крок 2. Наносимо розмітку

Розмітку потрібно намалювати за допомогою будівельного рівня або схилу. З якого місця краще почати креслити розмітку і як правильно клеїти шпалери? Найчастіше поклейку ведуть від вікна. Але багато професіоналів рекомендують навпаки — починати з найвіддаленішої від вікна стіни, рухаючись, власне, до віконного отвору.

Поклейка флізелінових шпалер своїми руками - крок 1

Крок 3. Розкраюємо рулон на полотна

Є 3 варіанти розкрою полотен, ви можете:

Розкрий шпалер
 1. нарізати смуги прямо по стіні, прикладаючи рулон і помічаючи лінію відрізу (з урахуванням припуску 10 см);
 2. кроїти на столі або на підлозі з розрахунку: висота стелі+10 см;
 3. якщо у шпалер є малюнок, то розкрій повинен враховувати раппорт, тобто крок малюнку, що повторюється. Як правило, ця величина вказується на упаковці, але ви можете перевірити коректність даних, знайшовши елементи, що повторюються.
 • кількість нарізуваних смуг визначається по периметру приміщення з урахуванням виступів, ніш та стикування малюнка.

Крок 4. Готуємо клей

Клей для флізелінових шпалер

Перед тим, як поклеїти шпалери флізелінові, важливо правильно приготувати клеючу суміш. Тут головне робити все точно за інструкцією виробника.

 • Хороший клей повинен розчинитись не більше ніж за 5 хвилин до гелеподібної консистенції без утворення грудок.
 • Склад готують розведенням виключно у холодній воді. Якщо ви додасте теплу воду, то у клеї утворюються грудки, які залишаться опуклостями під полотнами.

Крок 5. Приступаємо до обклеювання

Наносимо клей пензлем на стіну, ледь заходячи за межі розмітки (в принципі, це можна зробити і валиком). Тепер починаємо клеїти смуги. Як поклеїти флізелінові шпалери рівно?

 • Головне – накладати смугу, вирівнюючи її точно по розмітці, але так, щоб закрити саму розмітку. Припуск на стельовий плінтус повинен бути приблизно 5 см як показано на фото нижче.
Поклейка флізелінових шпалер своїми руками

Спочатку потрібно приклеїти і легко пригладити одразу все полотно – робити це потрібно разом із напарником. Далі слід остаточно зафіксувати шпалери, розподілити клей рівномірно та випустити повітря. Для цього зверху під стелею рухом вліво-вправо прокочуємо гумовим валиком. Потім, їм же починаємо розгладжувати всю смугу за принципом «ялинки»: валик прокочуємо вертикально по центру, потім від центру до країв, «малюючи» гілки ялинки. Надлишки клею, що виступають, потрібно відразу витирати ганчіркою.

І нарешті, відрізаємо припуски зверху та знизу і приступаємо до наступної смуги.

Поклейка флізелінових шпалер своїми руками
 • Полотна потрібно вирівнювати встик, не залишаючи швів, ні нахлестов.
Поклейка флізелінових шпалер своїми руками
 • У кутах полотна наклеюються з невеликим нахлестом, але з урахуванням малюнка.
Поклейка флізелінових шпалер своїми руками
 • При обклеюванні стіни за радіаторами смуги приклеюються із заходом 10 см.

Докладніше про те, як клеїти флізелінові шпалери в складних місцях: нішах, виступах, дверях читайте тут.

Крок 6. Фарбуємо стіни

Для флізелінових шпалер під фарбування підійдуть фарби на водяній основі — акрилові або водоемульсійні. Питання самого фарбування – тема для окремої статті, тому запрошуємо вас ознайомитись покроковим майстер-класом з фарбування стін.

Поклейка флізелінових шпалер своїми руками

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:9 Середня оцінка: 4,78 із 5)
вибираємо кращі та клеїмо за 6 кроків Завантаження…

На додаток до матеріалу – наочне відео про те, як правильно клеїти флізелінові шпалери своїми руками.

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.