Розмір фартуха на кухні - що потрібно знати для створення зручної кухні (фото, відео)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Розмір фартуха на кухні — що потрібно знати для створення зручної кухні (фото, відео)Фартух на кухні — це, перш за все, якісний захист стін приміщення в зоні встановлення плити та раковини. Він може бути скляний, із МДФ або з плитки, але основне його призначення – оберігати стіну від влучень на неї жирних плям, пари, киплячої олії. Звичайно, кухонний фартух відіграє і декоративну роль, а тому може виконуватися з будь-яких матеріалів – довговічних, стійких до екстремальних дій та приємних оку. І якщо у виборі методу обробки дизайнери не обмежені, то розміри цієї робочої поверхні строго нормуються.

Відстань від підлоги до фартуха

Висота кухонного фартуха залежить від факторів:

 • Розміри плит;
 • Тип варильної поверхні;
 • Висота меблів у кухні;
 • Конструкція витяжки;
 • Розміри верхньої частини меблевого гарнітуру;
 • Зростання людей найчастіше користуються стільницею та плитою.

Важливо, щоб захисне покриття (будь то скляний фартух або з плитки) заходило під стільницю гарнітура.

А тут багато залежить від того, за яким принципом вибираються кухонні меблі:

 1. Столи вибираються виходячи зі зростання людини, яка найчастіше готує і користується кухнею. При правильній обраній по зростанню меблів у господині не буде дискомфорту в спині або в руках, а всі дії з приготування їжі відбуватимуться в природній позі.
Залежність розмірів меблів від зростання людини
 1. Висота столів відповідає габаритам плити, встановленій на кухні.
 2. Розміри стільниці підбираються таким чином, щоби під них помістилася пральна машина.
 3. Чи придбано кухонний гарнітур стандартної висоти.

Розміри фартуха - відстань від підлоги

Відстань між фартухом та підлогою в залежності від техніки

Стандартна висота меблів відповідає габаритам плити на кухні – 85 см, отже, фартух повинен починатися щонайменше на 84 см від підлоги.

Визначення ширини

Має значення і ширина кухонного фартуха, тобто відстань між верхнім і нижнім краєм (часто цей параметр називають висотою фартуха).

Ширина фартуха на кухні

Які ж допустимі максимальні габарити? Якщо під стільницю вбудована пральна машина, то висота нижніх тумб гарнітура разом із стільницею становить не більше 90 см. У цьому випадку відстань від столу до низу навісних шаф не повинна перевищувати 110 см, відповідно, максимальна ширина фартуха має бути в межах 112 см (з обліком 2 см для нахльосту). Такий варіант підходить для приміщень з високими стелями та досить високих господарів.

Для кухні стандартного розміру, нижні модулі якої дорівнюють 85 см, фартух не повинен перевищувати 117 см.

Таким чином, ширина фартуха повинна бути в межах від 47 см до 117 см (отже відстань від стільниці до верхніх шаф 45-115 см).

Є ще один важливий момент, який обов’язково потрібно врахувати при проектуванні та виготовленні кухонного облицювання – це розташування розеток.

Трохи про нюанси установки та матеріали

Фартух на кухні обов’язково влаштовується за попередньою розміткою.

Порада! Тут важливо перевірити розміточну лінію за рівнем, вимірявши відстань до неї від рівня підлоги в кількох точках. У випадку, якщо кухонна підлога не рівна, початок робочої поверхні може «розійтися» з рівнем встановлених меблів. Так старанно необхідно перевіряти і поверхню з плитки, і скляний фартух — адже на виправлення подібних недоліків згодом піде чимало сил і коштів.

Установка фартуха з плитки та скла

Має значення і те, з якого матеріалу буде виготовлений кухонний фартух. Так, фартух із плитки легко укладається у випадку, якщо його висота – 60 см. Під таку конструкцію легко підібрати розміри плитки (як правило, більшість пропозицій у сучасних колекціях – 30 або 60 см).

Розміри фартуха із плитки

А ось скляний часто є цільним полотном, що виготовляється на замовлення. І з МДФ можна виконати будь-яку робочу поверхню – головне, щоб МДФ відповідав за кольором основної інтер’єрної концепції та відрізнявся підвищеною стійкістю до вологи.

Захист стіни під витяжкою

Ділянка кухонного облицювання в районі витяжки потребує підвищеної уваги. Тут не обійтися без попереднього проекту, який враховуватиме розміри техніки, спосіб та місце її розташування.

Максимальна висота фартуха залежить від типу конструкції витяжки та від розташування меблів у цій зоні:

 1. Купольна (камінна, навісна) витяжка монтується без додаткової верхньої шафи і тоді фартух може бути встановлений до верхнього краю гарнітуру, витяжки і навіть до стелі.
 2. Вбудований пристрій з висувною поверхнею обов’язково передбачає шафу — тут висота кухонного фартуха становить 70-75 см.
 3. Підвісні конструкції можуть встановлюватися разом із меблями або без.

Фартух під витяжкою

Важливо, щоб поверхня плитки або МДФ перевищувала робочу частину витяжки на 5-10 см з кожного боку. Такий завбачливий підхід позбавить вас недоліків через похибки в процесі монтажу навісної частини гарнітура.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:62 Середня оцінка: 4,55 із 5)
Розмір фартуха на кухні - що потрібно знати для створення зручної кухні (фото, відео) Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.