Фотошпалери в інтер'єрі кухні – вибір дизайну та ідеї оформлення (55 фото)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Фотошпалери в інтер’єрі кухні – вибір дизайну та ідеї оформлення (55 фото)З одного боку, фотошпалери – це легкий спосіб радикально та швидко перетворити інтер’єр:

 • візуально збільшити маленьку кухню;
 • підняти низьку стелю;
 • великий простір зробити камернішим;
 • поділити об’єднане приміщення на зони;
 • «підлаштувати» обстановку під себе та свою сім’ю.

З іншого боку, оформивши одну стіну фотошпалерами, ви відразу перетворите її на акцентну, тобто практично на головну деталь інтер’єру кухні, а тому вона зможе як прикрасити її, так і зіпсувати.

Погляньте на фото нижче та уявіть цей чоловічий та трохи стандартний інтер’єр без картини Олександра Дейнекі “Біг” на стінах. На наш погляд, саме вона надала цій кухні-вітальні характер, динаміку та стиль. Проект студії Liturinsky&Leost.

У цій статті ми дамо інформацію тим, хто ще сумнівається, а тим, хто вже наважився, підкинемо кілька ідей для натхнення та поради щодо вибору матеріалів. Ну а для тих, хто вже готовий клеїти стіни, запрошуємо подивитися відео з майстер-класом по поклейці своїми руками.

Трохи теорії та хитрих прийомів

Отже, на вашій кухні є порожня стіна і ви готові перетворити її на арт-об’єкт. Але спочатку вам належить зрозуміти, які недоліки та переваги є у стіни та кухні в цілому. Адже головний плюс фотошпалер – це їхня здатність візуально, але відчутно змінювати сприйняття простору і цим потрібно скористатися. Ось прийоми, які допоможуть вам вибрати дизайн фотошпалер.

Якщо кухня маленька

Якщо площа вашої кухні менша за 10 кв. м, то вам потрібно вибрати шпалери зі світлим фоном і таким же нейтральним, ненав’язливим малюнком, або панорамні зображення та фотографії з яскраво вираженою перспективою. Лісові стежки, мости, міські вулички, сходи, тераси, гірські та морські пейзажі стануть «порталом» в інший світ і збільшать вашу кухню. Нижче представлені шпалери для маленької кухні в інтер’єрі (деякі фото в цьому матеріалі можна гортати вправо).

Фотошпалери в інтер'єрі маленької кухні

Фотошпалери з перспективою

Фотошпалери з міською тематикою в інтер'єрі кухні

Фотошпалери для маленької кухні

Поради:

 • та все ж із подібними «порталами» та ефектом задзеркалля потрібно бути обережними. Не завжди на кухні у міській квартирі буде доречна лісова стежка, а у заміському будинку або на дачі — вид на міст «Золоті ворота».
 • крім того, малюнок не повинен бути об’ємним, тобто, наприклад, великі бутони квітів перетягнуть ковдру на себе і стиснуть простір.

Якщо на кухні низькі стелі

Якщо ваша кухня має стелі нижче 2,5 м, то вам потрібно вибрати шпалери з вертикальними лініями малюнку або ті, що знято з кутом знизу вгору. І це можуть бути, знову ж таки, міські пейзажі із зображенням висоток, веж, статуй, хмарочосів, також підійдуть дерева та смужки.

Фотошпалери в інтер'єрі кухні

Фотошпалери в інтер'єрі кухні

Ще одна ідея дизайну — ви можете просто оформити вузьку ділянку стіни від підлоги до стелі або над столом, як показано на фото нижче.

Фотошпалери в інтер'єрі кухні

Якщо кухня вузька

Вузьку кухню візуально розтягне панорамна велика фотографія на всю стіну з горизонтальними лініями малюнка. Які це можуть бути мотиви? Насамперед морські – зображення хвиль, пляжів, а також природні сюжети – розлогі поля та гірські схили. Ось приклади фотошпалер, що розширюють простір.

Фотошпалери в їдальні

Фотошпалери, що розширюють простір

Фотошпалери, що розширюють простір

Якщо кухня простора

У цьому випадку ви не обмежені ні у виборі кольору, ні малюнка. Ви можете вибирати чорно-білі фотографії або, навпаки, дуже яскраві.

Якщо ви хочете зробити велику кухню камерніше та затишніше, то вибирайте зображення з великим, об’ємним малюнком.

Чорно-білі фотошпалери з квітами

А ось так фотошпалери в інтер’єрі великої площі можуть створювати ефект реалістичної ілюзії.

Чорно-білі фотошпалери природної тематики в інтер'єрі кухні

Якщо кухня розташована на північному/південному боці

Тут принцип простий.

 • Якщо кухня темна і розташована в тіньовій північній стороні, вибирайте світлі відтінки з теплим підтоном. Які це можуть бути мотиви та малюнки? Затишку та тепла додадуть фотографії із зображенням сонця, літніх та гірських пейзажів, а також фотографії у кольорі сепії, картинки у стилі «ретро» та «класики».

Фотошпалери з портретом в інтер'єрі кухні

Зразок фотошпалер для кухні, розташованої на північній стороні

 • Ну а, якщо кухня південна, то треба поступати в точності та навпаки – вибирати холодні кольори та відтінки. Що стосується дизайну фотошпалер, то чудовим вибором стануть морські сюжети, а також чорно-білі фото.

Фотошпалери для кухні, розташованої на південній стороні

Якщо кухня яскрава/монохромна

Збалансувати яскраві кольори в інтер’єрі зможуть чорно-білі фото.

І навпаки, якщо кухня біла або чорно-біла, то до неї органічно впишуться яскраві фотошпалери.

І пара загальних рекомендацій

 • Якщо ви вирішили вибрати дизайн з фотошпалери, то від інших дрібних декоративних деталей доведеться відмовитись.
 • Настінні бра потрібно вибрати в тон до стін та у відповідному стилі.
 • Оформлення кухні фотошпалерами не терпить сусідства з зайвими предметами меблів — по можливості, обробіть ними стіну, яка не буде змушуватися або поклейте своє паннопочинаючи з рівня столу або вище.
 • У дизайні інтер’єру з фотошпалерами дуже важливо правильно вибрати до нього покриття-компаньйон, який обов’язково має поєднуватися і з інтер’єром кухні, і із зображенням. Як правило, це базові, однотонні, стримані шпалери або фарбування.

Який матеріал і вид друку краще?

Фотошпалери бувають різними не лише за дизайном, а й за своєю основою. Які ж вибрати фотошпалери для кухні, щоби вони не вицвітали, приховували дрібні недоліки стіни, і їх можна було мити. Фотошпалери виготовляються у наступних видах:

 • Паперові фотошпалери – не підходять для кухні, адже навіть у спальні чи вітальні такі шпалери прослужать лише 1 рік. З іншого боку, дешевими паперовими шпалерами можна оформити лише невеликий фрагмент стіни, наприклад фартух, а зверху малюнок може захистити прозоре скло як на фото нижче.

Фотошпалери у фартуху кухні

Ще одна ідея – невелику частину стіни на кухні можна виділити під дитячу творчість. У продажу є паперові шпалери з дитячими картинками, які можна розфарбовувати.

Шпалери-розмальовка

 • Фотошпалери з самоклеючої плівки — в принципі цілком підходять для кухні, адже їх можна мити і протирати, але в цьому випадку стіни повинні бути ідеально рівними, інакше плівка ляже не рівно і всі недоліки основи будуть помітні. Клеїти їх потрібно дуже обережно та акуратно від центру до країв, не створюючи бульбашки та складання. Самоклеючою плівкою з фотодруком краще оформляти невеликі поверхні: шафи, двері, фартух або фрагмент стіни у вигляді панно.
Фотошпалери для кухні
 • Вінілові фотошпалери – найпоширеніший вид фотошпалер та найкращий вибір для кухні. Вони зносостійкі, добре зберігають колір, можуть митися і приховувати нерівності стінки. Крім того, вони можуть бути не просто матовими або глянсовими, а й текстурованими під льон, пісок, штукатурку, «мазки кисті» та ін.

Але вінілові покриття можуть бути різні — виготовляються вони або на паперовій основі, або на флізеліновій. Перший варіант наклеюється на стіну точно так само, як звичайні шпалери, тобто клей наноситься і на стіну, і на смуги.

 • Флізелінові фотошпалери полотна на флізеліновій основі клеяться трохи легше, тому що клей наноситься лише на стіну. Крім того, флізелінові фотошпалери краще приховують недоліки стіни, менше схильні до стирання і вицвітання, добре миються, але й коштують дорожче за решту видів покриттів.

Всі види фотошпалер клеяться один на одного в нахльостування в пару сантиметрів, щоб після вирізування надлишку шов стикування полотнищ вийшов непомітним.

Більшість виробників випускає готові покриття саме на вініловій або флізеліновій основі.

Вибирайте шпалери, надруковані ексольвентними фарбами або УФ-друком.

Де можна купити та замовити?

Фотошпалери в упаковці

Насправді практика показує, що найкраще замовляти фотошпалери в інтернет-магазинах, яких сьогодні дуже багато — вам буде з чого вибрати.

Сьогодні у всьому світі користуються найбільшою популярністю флізелінові фотошпалери від швейцарського бренду Mr.Perswall. Російський дилер цього бренду зможе виготовити будь-які фотошпалери із фірмового каталогу в будь-якому потрібно вам розмірі. Наприклад, цей малюнок може бути надрукований на всю стіну, а може бути зменшений до розміру плаката.

Фотошпалери від Mr. Perswall

Інші бренди приблизно з тієї ж цінової категорії: Eijffinger, Thibaut, Wall Deco, Wallon Due та інші.

Втім, сьогодні ви можете замовити фотошпалери і в друкарні або в спеціальній майстерні, головне — вибрати хорошу фарбу, щільну основу, покриття, що миється, і відповідне зображення. За бажання ви зможете роздрукувати навіть своє фото у дуже високій якості бажано в 10-15 Мб, резолюція, тобто. внутрішній дозвіл, підійде від 150 dpi (тобто точок на 1 кв. дюйм).

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:13 Середня оцінка: 4,69 із 5)
Фотошпалери в інтер'єрі кухні – вибір дизайну та ідеї оформлення (55 фото) Завантаження…

І нарешті, про те, як поклеїти фотошпалери своїми руками дивіться наступного відео від майстра.

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.