Тюль для залу та вітальні на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Тюль для залу та вітальні на фото


Оформлення залу або вітальні — один з найвідповідальніших і при цьому приємних способів створення затишної обстановки, що має в житлі. Адже саме в залі збирається вся родина після трудового дня, тут приймаються гості у вихідні та свята, саме це приміщення завжди на увазі, під пильною увагою. Тому в оформленні зали важливо врахувати всі нюанси – від вибору палітри кольорів і планування, до декорування інтер’єру. Важливим і неймовірно приємним завершальним штрихом в оформленні вітальні або зали за допомогою текстилю є драпірування вікон. У цій публікації ми хотіли б розповісти про вибір тюлю для сучасних віталень і продемонструвати велику добірку дизайн-проектів, що доводить, що навіть за допомогою лише однієї деталі інтер’єру можна кардинально змінити образ всього приміщення.

Тюль в інтер'єрі залу

Білий тюль для залу

Тюль та його роль в оформленні вікон залу

Тюль використовують для драпірування вікон у найрізноманітніших стилістичних напрямках оформлення житлових просторів. Мінімалістські інтер’єри та класичні, сучасні та в стилі кантрі – побачити візерунчасті або абсолютно гладкі фіранки можна у будь-якому дизайн-проекті. Так чому ж, незважаючи на прагнення сучасної стилістики до мінімалізму, до відмови від будь-яких перешкод для поширення сонячного світла у просторі, дизайнери та їх замовники продовжують використовувати тюль як драпірування для вікон?

Білі поверхні

Вертикальні складки

Для кімнат з високими стелями

У світлій вітальні

Тільки на перший погляд може здатися, що використання фіранок для драпірування віконних прорізів – данина традиціям. Тюль виконує чимало функцій:

  • приглушує сонячне світло у приміщенні до потрібного рівня;
  • у випадку, якщо є єдиним учасником драпірування вікон у вітальні, тюль бере на себе функцію екрана для природного освітлення, якщо ж виступає як напарник для штор, то допомагає у створенні композиції для затемнення простору;
  • якщо захист від сонця не завжди є пріоритетним (наприклад, для кімнат, розташованих з північної сторони будівлі), то захистити приміщення від сторонніх очей необхідно в будь-якому випадку і тюль з цією функцією справляється відмінно;
  • за допомогою фіранок можна створити деяке зонування сегмента для відпочинку від кухонної зони в поєднаному приміщенні (кухня-їдальня-студія);
  • якщо за допомогою тюля драпіруються не тільки вікна приміщення, а й панорамні скляні двері з виходом на терасу або задній дворик, то фіранки можуть бути перешкодою для комах, якщо господарі вирішили відчинити двері для провітрювання;
  • тюль можна використовувати виключно як декоративний елемент, що прикрашає оформлення вікон;
  • тканина фіранок може виступати як акцентний елемент інтер’єру.

Тюль для суміщеного простору

Світлий тюль, темні штори

Драпірування для світлого залу

У класичній вітальніУ залі з високою стелею

Візерунковий тюль, який ще називають гардинним (знайомий усім нам з дитинства) втрачає свої позиції, поступаючись напівпрозорою вуалі, яку все частіше використовують як матеріал для створення напівпрозорої завіси для вікон. Вуаль можна використовувати для виготовлення традиційних фіранок – полотен із рівномірно розподіленими вертикальними складками, можна виготовляти тканинні жалюзі на гнучкій основі, шити асиметричні ламбрекени та джаботи, збирати тканину у сваги. Також при кріпленні фіранок до карниза (або будь-якого іншого пристрою для декорування вікна) можна використовувати різні способи підвішування полотен – польоту фантазії немає меж.

Набивний тюль

Оригінальна композиція

У стилі нео-класика

У просторій вітальні

Вітальня у бежевих тонах

Мінімалістський декор

Варіанти виконання фіранок із тюлю для залу

Традиційним використанням тюлю як тканина для фіранок вважається поєднання напівпрозорих полотен у щільними шторами класичного крою. Перевірений часом варіант гармонійно виглядатиме в залі, оформленому в будь-якому стилі. Маючи шторну композицію від самої стелі і до підлоги можна домогтися візуального збільшення висоти стелі у вітальні. І це крім основних властивостей драпірування для вікон – захисту приміщення від сонця та сторонніх очей.

Оформлення напівкруглої кімнати

У сучасному стилі

Лаконічний дизайн

Темні поверхні

Біло-сірий інтер'єр

Поєднання світлого, напівпрозорого тюлю та традиційних штор із щільної тканини – ідеальний варіант для декорування вікон в еркері, якої б модифікації він не був.

Оформлення еркера

Великі простори

Драпірування для еркера

На тлі темних штор

Тюль із окантовкою

Фіранки з напівпрозорого тюлю, так само як і штори, можна прикрашати перехопленнями різної модифікації. Такий підхід до декорування вікон є доречним не тільки в класичних інтер’єрах.

Драпірування для класичного залу

Використання перехоплень

Світла та простора вітальня

Ще один спосіб використання фіранок з вуалі традиційної моделі – поєднання напівпрозорих полотен із ламбрекенами із щільної тканини. Це можуть бути як жорсткі, так і м’які ламбрекени з однотонного або принтованого матеріалу.

Тюль та ламбрекени

Шторна композиція з ламбрекенами

У деяких випадках необхідність використання штор на вікнах відпадає, і тюль виступає сольно як основний атрибут віконного драпірування у вітальні або залі. У цьому випадку урізноманітнити оформлення вікна можна лише способом кріплення тюлю, фактурою та кольором полотна. Традиційним кольором напівпрозорих фіранок вважається білий і на те кілька причин. Білий вуаль органічно вписується в будь-яке оформлення вітальні, допомагає створити легкий, повітряний та чистий образ приміщення. Біле оформлення вікна допомагає візуально збільшувати не тільки віконні отвори, але й усе приміщення, якщо тюль розташовується від стелі до підлоги та від однієї стіни до іншої.

Тюль для сучасної вітальні

Вітальня у бежевих тонах

Світлий образ

Світло-бежевий фон

У стилі Прованс

З напівпрозорого тюлю можна виготовляти і тканинні жалюзі, скріплюючи полотно гнучкими вставками. У розкритому вигляді такі полотна являють собою напівпрозорі екрани і можуть використовуватися як єдиний варіант оформлення вікон у вітальні. Спільно зі шторами або при комбінуванні варіантів драпірування для вікон різної модифікації (наприклад, на вузьких вікнах мають фіранки-екрани, а на велике панорамне вікно вішають традиційні моделі драпіровок).

Тюльові жалюзі

Рулонні та традиційні штори

Оформлення робочого місця

У просторій залі

Комбінування моделей фіранок

Легкі ламбрекени з напівпрозорого тюлю послужать не так захистом від сонячних променів або сторонніх очей, скільки допоможуть прикрасити віконні отвори та весь інтер’єр вітальні в цілому. Такі декоративні елементи можуть виступати і як колірний акцент і сполучна ланка між предметами інтер’єру з різних колірних груп.

Ламбрекени та джаботи з тюлю

Повітряне драпірування

Палітра кольорів

Якщо традиційний варіант виконання вуалі для виготовлення фіранок вам здається занадто простим, нудним способом оформлення вікон у залі, то широка палітра пастельних тонів до ваших послуг. Світло-бежевий, золотистий, світло-блакитний, м’ятний, сріблястий і навіть лимонний колір пропонують використовувати дизайнери цього сезону для оформлення просторих віталень і залів.

Вітальня у пастельних тонах

Піщані відтінки

Зал у пастельних тонах

Світлі поверхні та текстиль

Сучасна стилістика

Сучасні мотиви

Текстиль у темних тонах

Якщо для виготовлення штор у залі використовувалася яскрава тканина або матеріал з великим, строкатим малюнком, світла напівпрозора вуаль стане ідеальним партнером для щільних полотен із шторної композиції.

У комплекті із темними шторами

"Весняний" дизайн

Тюль із яскравими шторами

Акцентне оформлення вікон

Вітальня у блакитних тонах

Яскравий текстиль

Якщо ж вам і пастельні тони здаються недостатньо оригінальними та скромними, то можна використовувати темний тюль (темно-сірий, темно-синій тони) для створення певного акценту та привернення уваги до оформлення вікон у вітальні.

Вітальня у сірих тонах

Темний тюль

Оригінальне колірне рішення

Темні колірні рішення

Мотиви стилю лофт

Набивний тюль із малюнком у сучасних дизайн-проектах зустрічається дедалі рідше. Справа в тому, що не всяке приміщення здатне «витримати» великий малюнок, особливо якщо він кольоровий. Великий геометричний чи рослинний орнамент незмінно приверне увагу. Такий варіант оформлення підходить для віталень з панорамними вікнами та середньою чи великою площею.

Тюль із малюнком

Великий рисунок

Набивний напівпрозорий тюль

Незвичайний еркер

Вертикальні смужки на полотнах фіранок допомагають візуально збільшити висоту стелі у вітальні чи залі.

Вертикальні смуги

У гірчично-пісочних тонах

Візуальне збільшення висоти кімнати

Навіть якщо смуги сформовані ідеально прошитими складками.

Для вітальні з оригінальною стелею

Величезні площі

Бежеві складки тюлю

Ідеальні вертикальні складки

Монументальний образ

Тюль та тафта

Комбінування напівпрозорого тюлю з більш щільною тканиною дозволяє створювати не тільки різноманітні поєднання, а й служить обтяжувачем для чіткішого виявлення вертикальних складок на полотнах.

Комбінування матеріалів

Тюль з обтяжувачем

Способи кріплення

Полотна на люверсах як драпірування вікон у вітальні не втрачають своєї популярності. Зручні з точки зору експлуатації металеві або пластикові кільця (люверси) кріплять не тільки на тканину для штор, але і застосовують під час виготовлення фіранок з напівпрозорої вуалі. Для цього достатньо використовувати флізелін або будь-яку іншу щільну тканину для створення основи під кріплення люверсів. Рівномірно розподілені кільця допоможуть створити ідеальні вертикальні складки та забезпечать безперешкодне переміщення полотен карнизами.

Тюль на люверсах

Кріплення на люверсах

Білий дизайн

Прозорий тюль та люверси

Створити акцент у зоні віконних прорізів можна навіть із нейтральним світлим виконанням драпірування. Темні карнизи стануть контрастним елементом інтер’єру, розташовуючись на світлому фоні стін. Таким чином можна не тільки колірну гаму дизайну вітальні урізноманітнити, а й відвернути увагу від небажаних зон або окремих предметів інтер’єру.

Світлі фіранки, темний карниз

Темні карнизи

Оформлення веранди

Акцент на карнизи

Дизайн вітальні-студії

Мотиви стилю кантрі

Тюль не лише для вікон

За допомогою напівпрозорої тканини можна не тільки прикрашати вікна у вітальні, та й зонувати приміщення, в якому розташувалися кілька функціональних сегментів. Наприклад, у кімнаті-студії можна відокремити за допомогою тюлевих фіранок зону відпочинку вітальні від сегменту їдальні та кухні. При цьому необов’язково в якості мобільної напівпрозорої перегородки використовувати той же матеріал, що і для драпірування віконних прорізів в поєднаному приміщенні.

Зонування приміщення

Зона вітальні за тюлем

Відділення сегменту для сну та відпочинку

Ефектне зонування

Ще один спосіб застосування напівпрозорого тюлю в інтер’єрі вітальні чи зали – драпірування скляних дверей. Вихід на терасу або задній двір зручно драпірувати за допомогою тюлю не тільки для захисту від сонячних променів та сторонніх очей, можна залишати завісу як захист від комах при відчинених дверях.

Вітальня з виходом на терасу

Тюль для панорамних дверей

Вітальня з виходом на заднє подвір'я

Тюль із жовтим відтінком

Штори та тюль для панорамних вікон та дверей

Драпірування по периметру

Біле оформлення вікон

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.