
Теплий інтер’єр у дизайні квартири
Декорування в’язаними фрагментами в нинішніх внутрішніх оздобленнях можна побачити лише зрідка. Серйозні в’язані вироби тут є ще рідше. Тим не менш, подібний оформлювальний хенд-мейд неухильно розширює свою присутність у дизайні внутрішніх житлових та робочих об’ємів. До уваги потенційних покупців нині пропонують дрібниці ручної в’язки в асортименті, що розширюється: пледи, серветки, абажури, декоративні подушечки тут доповнюються панно, оригінальними іграшками-сувенірами і навіть меблевими елементами.
Пов’язаний вручну трикотаж дозволяє залучати пряжу як на основі вовни та ворсу, так і її тонкий бавовняний різновид. Створення трикотажного оформлення може стати одним із засобів вираження свого творчого початку для тих, хто володіє прийомами такого рукоділля. Ті ж, кому не знайомі прийоми поводження зі спицями і гачком, тепер можуть вибрати речі, що сподобалися, із запропонованих на ринку дизайнерами. Можна також замовити щось професійним рукоділкам.
Недосвідченому в даному питанні споживачеві часом буває важко навіть уявити весь спектр подібних речей. Нижче буде коротко зазначено деякі різновиди предметів цього оформлювального напряму.
Меблі
Кілька років тому увага до в’язаних елементів меблів знову зросла багато в чому завдяки зусиллям дизайнера Італії Патріції Уркіоли. Вона ввела моду габаритні пуфи з вовняним верхом. Тема видалася цікавою, і у 2012 році зусиллями різних оформлювачів було напрацьовано чимало варіантних виконань таких меблів. Найбільш гармонійно такі оформлювальні включення співвідносяться з мінімалізмом або кантрі-стилем у загальному оздобленні кімнати.
Серед колірних рішень найчастіше вибираються білий, бежевий, всі відтінки коричневого, червоного, синього. Потрібні класичні орнаменти у вигляді смуг, кіс, обрамлень.
Якщо житло виконане в стилі хай-тек, то будуть доречні яскраві поєднання кольорів і неординарні візерункові малюнки. Сидіння-куби у вітальні та міні стільці у дитячій можуть бути покриті в’язаними яскравими чохлами.
Штори, килимки, подушки, пледи
Полотно суцільної в’язки практичніше використовувати в невеликих шторах на частину вікна. Такі шторки дуже просто зняти та поміняти. Якщо розміри завіси великі, то розумніше обмежитися в’язаним облямівкою і вставками. Так, в обстановку привноситься певний традиціоналізм, а термін служби самих виробів зростає.
Килимки, як правило, мають круглоовальну або квадратну форму та відносно невеликі розміри. Вони можуть виглядати як клапоть вовни або бути закінченим художнім витвором. Шанувальники кантрі-дизайну безперечно віддадуть перевагу підлоговим килимам у вигляді доріжок з їх традиційним смугастим візерунком. Тумбочки і столи можна розташувати на килимових елементах з великою рельєфною фактурою та облямівкою з бахроми.
Подушки та пледи ручного в’язання підійдуть практично до будь-якої обстановки та оформлювального напрямку. Тут можна до нескінченності експериментувати з поєднаннями розмірів, кольору, матеріалу та текстури в’язаної поверхні. Ці аксесуари незмінно привносять в оздоблення житла ще більше комфорту та затишку.
Чарівність в’язаних «дрібниць»
Будь-яке закінчене дизайнерське виконання досягається грамотним та виваженим підбором складових елементів, їх поєднанням. Для надання обстановці завершеності часом буває досить кількох незначних деталей.
Збільшується інтерес до в’язаних абажурів. Такі дрібниці самі по собі приємні оку. При включеному світильнику їхня здатність до унікального перетворення світлового потоку може важливо змінити акценти у сприйнятті всього інтер’єру. М’яке розсіяне світло того чи іншого відтінку може заспокоювати, підвищувати тонус, налаштовувати зосередження.
Предмети в’язаного оформлення відмінно поєднуються з посудом. Серветки, розетки, декоративні вази з вовни зможуть додати насиченості в кухонну обстановку. А прихватки, чохли та ковпаки для заварних чайників несуть до того ж цілком конкретне утилітарне призначення.
Макраме або вовняною в’язкою з успіхом прикрашаються високі вази, цукерниці, стилізовані посудини для напоїв. Накладки для горщиків для квітів і кашпо можуть перетворити домашній квітник або невелику оранжерею.
Взагалі, в’язані «фенечки» можна розташувати в різних куточках житла. Так можна декорувати рамки для картин і фотографій, різні коробки тощо. Звичні предмети знайдуть новизну, індивідуальність і виразність.

