Тераса на даху: оформлення літнього даху, дизайн
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Тераса на даху: оформлення літнього даху, дизайн


Тераса, будучи відкритим настилом на заздалегідь підготовленій підставі, виконує ряд функцій, головними з яких є забезпечення відпочинку та створення естетичного ефекту. Сьогодні ми поговоримо про влаштування терас на дахах будівель. Це рішення, безумовно, є практичним і неординарним одночасно. Будь-який відвідувач такої тераси зможе гідно оцінити ефект такої споруди.

Тарраса - незабутні відчуття

Традиційно, тераси виконуються з дерева, хоча в принципі можливе використання будь-яких матеріалів, у тому числі поєднання того ж дерева із сучасними технологіями.

Тераса повинна мати настил, основу та обов’язково огорожу – адже йдеться про дах. Настил може бути виконаний з терасної дошки і покладений на перекриття, що несе, такий варіант можливий лише для терас на даху. Додатковими елементами, монтаж яких здійснюється одночасно з пристроєм терас для досягнення цілісного та закінченого ефекту, є перила, легкі стіни, капітальний або знімний дах, всілякі надбудови (гойдалки, мангали, каміни та ін.), басейни, ліжка та кухонні меблі.

Додаткові елементи на терасі

Кухонні меблі на терасі

Джакузі на терасі

Захисний тент на терасі

Спальна зона на терасі

Безумовно, тераса – це спосіб поєднання житлового простору з навколишнім ландшафтом, завдяки цій споруді можна залишити стіни, насолодитися природою, навколишнім світом та не відчути дискомфорту. На терасі можна створити звичну, домашню обстановку, що дозволить використовувати її постійно.

Як вже було зазначено вище, основним матеріалом для влаштування терас залишається дерево. Воно, як і всі інші матеріали, що використовуються при будівництві, має відрізнятися підвищеною стійкістю до атмосферного та біологічного впливу.

Раніше як основний матеріал частіше використовували тік, сьогодні перевага надається іншим, не менш відомим, породам тропічної деревини: іпі, іроко, талі, кемпас, подук та ін. Вони можуть використовуватися і в умовах помірного клімату – їм не страшний сніг та мороз. З порід деревини помірного пояса при будівництві терас частіше використовуються модрина та дуб. Ялина і сосна вимагають додаткового догляду вже після невеликого терміну експлуатації.

Важливо, щоб вола на терасі не накопичувалася — тоді, за умови правильного догляду, тераса порадує вас протягом багатьох років і вимагатиме догляду не більше ніж раз на сезон.

Дерево – основний матеріал для облаштування терас

Дерево спеціальних порід як основний елемент дизайну терас на даху

Дерев'яна тераса

Тераса на даху – це унікальний спосіб збільшення корисної площі з дотриманням норм затишку та комфорту. Як правило, вона закладається ще в процесі будівництва, адже для терас необхідний плоский дах із спеціальною системою схилу для води, який дозволить захистити внутрішні конструкції будинку.

Затишна та комфортна тераса

Правильно організований дах легко витримає великі навантаження, тому без побоювань тераса може доповнитися масивними меблями, декоративними рослинами, басейном, додатковим дахом.

Тераса на даху — це повноцінна площа, яка може використовуватися в різних цілях: облаштування кімнат, плавальних центрів, спортивних майданчиків, місця для барбекю та ін.

Розкішна тераса на даху

Використання тераси

Панелі, настили або плити виступають в якості несучої основи для подібних конструкцій, вони покриваються шаром паро-і гідроізоляції, утеплювачем і армованою стяжкою, що вирівнює. Не обходиться в процесі влаштування терас без водостічних систем, які можуть ховатися всередині стін.

Важливим елементом тераси на даху є парапет чи поруччя, оскільки від них залежить рівень безпеки людей. Залежно від можливостей замовника та професіоналізму дизайнера, можна використовувати всілякі рішення: розкішні ковані елементи, дерев’яні перекриття, огорожі з натурального каменю та ін.

Огородження на терасі

Вихід з будинку на терасу вимагає правильної організації – це дозволить досягти єдності в інтер’єрі та забезпечити захист приміщень усередині будинку від впливу атмосферних явищ.

Зона, що з'єднує будинок з терасою

Дах у подібних терас може бути відсутнім або бути знімним тентом, який при виникненні необхідності впоратися з основними функціями, а в інший час не завадить насолодитися великою кількістю свіжого повітря.

Також тераси роблять у вигляді повністю закритих веранд чи закритого приміщення. У будь-якому випадку пристрій тераси – справа непроста, вона вимагає наявності певних знань і навичок, тому потрібно довірити процес фахівцям. Тоді і безпека буде забезпечена, і проблем у процесі експлуатації не виникне.

Тераса, як правило, доповнює шикарні інтер’єри всередині будинків, є проявом достатку та смаку. Тому і до питання підбору меблів слід ставитись уважно. Найбільш доречним варіантом меблів для тераси на даху стануть предмети з натуральних матеріалів, плетені крісла та стільці.

Меблі на терасі

Ідеально впишуться в інтер’єр тераси предмети меблів строгих геометричних форм, невеликих розмірів.

Стильні меблі - найкраще рішення для тераси на даху

М’які меблі дозволять максимально насолодитися відпочинком на свіжому повітрі.

М'які меблі на терасі

Якщо тераса на даху використовується недовго, доречно використовувати легкі меблі, які можна в будь-який час перенести.

Досягти максимального затишку та гармонії в інтер’єрі тераси допоможуть живі кімнатні рослини, дерева, посаджені зі стильними вазонами.

Дотримуючись всіх правил улаштування терас, ви зможете отримати найкращий варіант для відпочинку, де комфорт, зручність, стиль та практичність залишаться невід’ємними елементами.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *