Стандартні розміри ліжок: односпальне, полуторне, двоспальне
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Стандартні розміри ліжок: односпальне, полуторне, двоспальне

Розміри ліжок: односпальні, полуторні, двоспальні

Коли справа стосується сну, то недостатньо просто підібрати якісне дерев’яне ліжко, покласти пружний матрац, застеливши цю красу приємною на дотик постільною білизною. Важливо, щоб відпочиваючі могли комфортно розміститися на поверхні так, щоб не звисали ноги або не лякало величезний простір. Сьогодні ми поговоримо про те, які розміри ліжок бувають і як вибрати серед них ідеальний варіант.

Попередні виміри

Вибираючи ліжко, виходячи з його розмірів, доведеться враховувати одразу кілька аспектів. Розглянемо кожен із них по порядку.

Площа кімнати

З тим, що меблі повинні вписуватися в приміщення, нічого складного немає. Попередньо необхідно виділити місце для майбутнього ложа в спальні і прикинути — чи зручне подібне розташування. Особливо це актуально для маленьких кімнат, де доводиться раціонально задіяти кожен квадратний метр. Визначившись з вибором, зробіть виміри території, що виділяється — ця інформація знадобиться в магазині.

Розміри ліжок - Площа кімнати

Габарити власників

І все-таки важливіша зручність не в кімнаті, а на ліжку, тому наступна величина, яку потрібно визначити, — габарити власників. У розрахунок береться ріст і обсяги людини, до них додаються запасні 20-30 см. Це мінімальні параметри, враховуючи які, можна не переживати за неприємні «сюрпризи», що начебто звисають по краях рук.

Щоб визначити відповідний розмір, вирушайте прямо в магазин — це ефективніше за будь-які підрахунки. Потрібно лягти на ліжко, а руки скласти так, щоб кінчики пальців стикалися, а лікті були розставлені. Якщо вони звисають, значить місця на ложі недостатньо при поворотах.

Розміри ліжок - Габарити власників

Активність під час сну

Навіть ідеальне за розмірами ліжко не підійде людям, які проявляють активність уві сні. Наприклад, деякі часто змінюють положення тіла, інші лежать, широко розкинувши кінцівки. Таким господарям у будь-якому випадку потрібно вибирати ширші меблі, які нададуть простір для неконтрольованих пересувань, особливо в парі.

Розміри ліжок - Активність під час сну

Як визначитися із розміром ліжка?

Але на цьому робота із цифрами не закінчується. З необхідними для майбутніх меблів параметрами ви можете прийти хіба що до мебляра, який сконструює ідеальний варіант. У магазині доведеться обирати серед представленого асортименту, зважаючи на кілька показників.

Різні системи заходів

Матраци та постільна білизна вибирають після покупки ліжка, щоб вони ідеально підійшли під параметри. Зверніть увагу на виробника – від цього залежить сумісність елементів.

Річ у тім, що системи заходів різняться у різних частинах світу. Їх лише дві: англійська, яка використовується в США, і метрична характерна для європейських країн. Американські компанії вказують розміри у дюймах, а італійські – у сантиметрах.

Проблема у тому, що з конвертації виходять незручні числа. Наприклад, довжина 80 дюймів і ширина 60 дюймів перетворяться на 203,2 і 152,2 см відповідно. Ви навряд чи знайдете матраци з такими параметрами.

Розміри ліжок - Системи мір

Висота ліжка

Цей показник не сильно впливає на зручність, хоча когось близьке чи дальнє розташування щодо статі може бентежити — все індивідуальне. У звичайних ситуаціях висота відповідає швидше за естетичний аспект, допомагаючи вписати меблі в інтер’єр.

Отже, найчастіше зустрічаються ліжка з такими показниками: низьке (20-30 см), середнє (40-60 см), високе (70-90 см).

Зрозуміло, що в кімнаті з низькими стелями зможе «вжитися» лише низьке або, у крайньому випадку, середнє ліжко. А щасливі власники просторої нерухомості можуть дозволити собі будь-який варіант.

Для інтер’єру в стилі мінімалізм характерні приземлені меблі. А ось класичний не зазнає скромності — ліжко в такому разі має виглядати як королівське ложе, і висота тут відіграє не останню роль.

Розміри ліжок - Висота

Оптимальна довжина ліжка

Спочатку відзначимо, що цей показник, як і ширина, відноситься не до каркаса виробу, а до матраца. Відповідно, величина самого ліжка буде більшою за ці одиниці.

Щоб визначити відповідну довжину меблів, приплюсуйте до власного зростання 30 см. Для людини із середніми габаритами буде досить поширених моделей — 190 і 200 см. Набагато рідше виробники виготовляють вироби з довжиною 195 см.

А ось високорослому покупцеві знадобиться більше простору для міцного сну. У таких випадках потрібно шукати ліжка від двох метрів. Втім, можна замовити виріб з індивідуальними параметрами, додатково заплативши.

Розміри ліжок.

Розміри односпального ліжка

Основна цифра, яка нас цікавить, – це ширина конструкції. Виходячи з цього, ліжка бувають трьох видів: односпальне, полуторне і двоспальне.

Вважається, що одній людині для комфортного сну вистачить 60 см. До цього показника виробники додають 10 см – мінімальний розмір односпального ліжка готовий. У такому ложі зможе виспатися навіть доросла людина, яка не відчуває дискомфорту чи нестачі місця під час сну. Але найбільш комфортним варіантом вважається модель 90 см. При цьому стандартні розміри односпального ліжка в Європі трохи більші і становлять 90-100 см.

Компактні ліжка середньої та великої висоти часто йдуть із вбудованими під каркасом ящиками, призначеними для зберігання постільної білизни. Такі моделі часто виготовляються у вигляді розкладного крісла або ліжка-купе, що дозволяє заощадити простір у маленьких кімнатах.

Розміри односпального ліжка
Розміри односпального ліжка
Розміри односпального ліжка

Розміри полуторного ліжка

Такі ліжка — щось на зразок проміжного варіанта між односпальним та двоспальним. Ще недостатньо щоб вільно спати вдвох, але вже забагато для однієї людини.

Ширина полуторного ліжка варіюється від 120 до 160 см, але тільки при верхньому показнику на ній вміститься доросла пара, яка бажає зберегти площу в маленькій спальні.

«Напівторка» — чудове рішення для людей з активним сном або великими габаритами. А ось сімейній парі з такими самими проблемами краще звернути увагу на двоспальні види.

Зазначимо, що знову ж таки вітчизняний стандарт відрізняється від прийнятого за кордоном. Там полуторними ліжками вважаються ті, що більше ніж 140 см.

Розміри полуторного ліжка
Розміри полуторного ліжка
Розміри полуторного ліжка

Розміри двоспального ліжка

Кордон між попереднім і цим видом досить умовний: максимальна ширина полуторного ліжка збігається з мінімальним двоспальним. Починаючи зі 160 см, конструкції для кількох людей не мають чіткого верхнього кордону, хоча рідко зустрічаються у продажу ті, що йдуть понад два метри.

А ось європейці, мабуть, люблять розкіш і простір, тому випускають двоспальні ліжка із шириною від 180 см до 200 см, які називаються «королівськими».

Цікаво, але саме двоспальні ліжка можуть відрізнятися формою. Крім стандартних прямокутних, вони бувають квадратними, овальними і навіть круглими. Останній вигляд виглядає особливо розкішно у просторій спальні, при цьому маючи максимально великі розміри.

Слід враховувати, що розмістити у приміщенні ложе шириною 200 см можна, тільки якщо стіна за ліжком більше 3.5 м, так як по обидва боки меблів повинні залишатися проходи не менше 70 см.

Розміри двоспального ліжка
Розміри двоспального ліжка
Розміри двоспального ліжка

Дитячі моделі

Дбайливі батьки можуть зіткнутися з певними труднощами під час вибору ліжка для дитини. Діти дуже швидко дорослішають, у зв’язку з чим простір для відпочинку має збільшуватися пропорційно до їх зростання. Звичайно, можна подумати наперед і купити модель стандартних розмірів – все одно дитина колись виросте. Але не кожному підійде такий варіант. Проникливі виробники пропонують товари кількох категорій із різними пропорціями:

1. Ліжка для новонароджених та дошкільнят – розміри 120 см х 60 см.
2. Моделі для школярів – розміри 160 см х 80 см.
3. Підліткові ліжка – розміри 180 см х 90 см.

Усі представлені моделі дуже умовні через нерівномірність зростання дітей. При цьому для дитини, що росте, важливо, щоб було достатньо багато простору, щоб уникнути падінь при переміщенні.

Дитячі ліжка - Розміри
Дитячі ліжка - Розміри

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *