фото дизайну кухні з буфетом, поради щодо вибору сучасного серванту для кухні
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

фото дизайну кухні з буфетом, поради щодо вибору сучасного серванту для кухні


Встановлюють його, як правило, поціновувачі класичного стилю інтер’єру. Якщо планується, щоб саме у такому стилі була виконана кухня, буфет має бути тут обов’язково. У статті розповімо про основні особливості, різновиди, а також запропонуємо ознайомитися з великою кількістю тематичних фотографій.

Різновиди буфетів для кухні

У традиційному розумінні буфет являє собою масивну закриту тумбу, в якій зберігається кухонне приладдя. Конструкція не передбачає можливості підвішування. У верхній частині є шафа, обладнана дерев’яними дверцятами з прозорим або напівпрозорим склом. Між верхньою і нижньою частиною деяких моделей є стільниця, на якій присутні часто використовувані приладдя, статуетки, вази і так далі.

При необхідності можна поставити буфет на кухню відкритого або закритого типу. Перші також називаються «вітринами». Це спеціальна шафа, в якій є полиці, захищені скляними дверима. Конструкція передбачає наявність вузького або високого пеналу, розміщеного на підлозі. Інший популярний варіант – вітрину виготовляють із прямокутною чи квадратною формою, монтуються на кухонній тумбі. Подібні конструкції називаються надставками.

Дизайн: Світлана Ільїна

Продукція поділяється на кілька категорій, залежно від розміру або форми. Найбільш оптимальним варіантом вважається три-або дводверна тумба з наявністю скляних вітрин. Подібний варіант користується популярністю багато в чому завдяки можливості зберігати велику кількість речей. Нижня закрита тумба здатна забезпечити комфортне використання великогабаритного приладдя, включаючи сковороди, каструлі, глеки, або побутову техніку. Верхня вітрина кухонного буфету відводиться під декоративні цілі – наприклад, поставити візу чи сервіз.

Така продукція забирає мінімальну кількість вільного простору. Достатньо заздалегідь спланувати місце розташування біля стіни. Найчастіше буфет має ширину від 1.2 до 2 метрів, висоту до двох метрів, а також глибину до 45 сантиметрів.

З іншого боку, можна скористатися скромнішими за розмірами варіантами. Дуже добре вписується у кухні буфет-сервант. Власник не зіткнеться з труднощами, пов’язаними з підбором розташування. Конструкція розроблена таким чином, щоб не викликати дискомфорту при переміщенні мешканців будинку по кухонній території.

Дизайн: Марія Пилипенко та Катерина Федорова

Де поставити буфет?

Хоч і кухня з буфетом є більш практичною, слід заздалегідь замислитись над тим, де його поставити. За наявності просторої кімнати оптимальним рішенням є розташування буфета неподалік столу, або біля входу в приміщення. Жоден відвідувач не зможе не звернути увагу на такий сервант.

За наявності великого вільного простору в окремій кімнаті, звичайно, найкраще помістити його саме там. Виробники постачають меблі великою кількістю додаткових секцій. Також є можливість поєднання кутової вітрини та великого серванту. Як показує практика, досягнення більшої практичності передбачається наявність великої кількості відкритих полиць.

Купуючи сервірувальний бар-буфет з кількома відсіками, відведеними під зберігання ємностей з напоями, можна домогтися розмежування вільного простору студії або звичайної квартири. Використовуючи такий буфет, кухня буде розділена на дві зони – для приготування страв та вітальні. Таке рішення дійсно функціональне та зручне, оскільки жителям не доводиться постійно приходити на кухню.

Колір кухонних меблів

Найбільшою популярністю користуються такі колірні рішення:

  • коричневий. Виконується у колір деревини. Такий варіант має попит серед любителів старовини, яким важливо зберегти автентичність дизайнерського вигляду в цілому;
  • білий. Найчастіше буфет білий для кухні використовується для створення унікальних дизайнерських рішень, де старовинна фурнітура добре поєднується із сучасними предметами інтер’єру;
  • вишневий. Головна особливість таких буфетів полягає у досягненні ефекту дорожнечі. Зазвичай, при виробництві таких буфетів застосовуються дорогі сорти деревини. Поверхня рясно покривається лаком, завдяки чому покриття отримує глянцеву фактуру;
  • сірий. Продукція, оброблена сірою фарбою, також добре вписується в інтер’єр, де поєднуються старовинні та сучасні предмети фурнітури.

Деякі компанії та приватні реставратори пропонують своїм клієнтам антикварний буфет на кухню, фото якого ви можете побачити нижче. Головна особливість полягає в тому, що вигляд імітує тривале використання, включаючи сліди потертостей.

Дизайн: Марія Пилипенко та Катерина Федорова

Стилі дизайну

Щоб досягти єдиного зовнішнього вигляду, який отримає кухня, буфет повинен відповідати ряду параметрів, включаючи не тільки розмір, але стиль виконання. Ви можете самостійно спробувати змінити старий буфет, або придбати готову продукцію. У разі пропонується кілька варіантів на вибір.

  1. Класичний буфет. Як правило, виготовляється з дорогої породи деревини, додатково прикрашається гравіюванням або різьбленням. З його допомогою з’являється можливість вигідно підкреслити строгість дизайну.
  2. Кантрі. Не вимагає від фурнітури жодної строгості та екстравагантності. Тут все навпаки – такий буфет може мати простенький дизайн або бути зістареним штучними способами. У цьому випадку висуваються дві вимоги – використовувати виключно натуральне дерево і не захищати його поверхню лакофарбовими матеріалами.
  3. Прованс. В цьому випадку зазвичай використовуються буфети для кухні, фото яких ви можете подивитися в цьому матеріалі. Допускається різьблене оздоблення, але можна обійтися і без його використання. Такі буфети властиві подібному стилю. Простий та витончений, одночасно супроводжується нотками романтичного стилю. Чудово поєднується з фурнітурою, також обробленої під старовину. Виробники переважно користуються світлими фарбами.
  4. Ретро. Такий буфет, як правило, піддають штучному старінню. Практика показує, що в наш час знайти оригінальну фурнітуру, виконану в такому стилі, дуже складно. Кухня відразу ж наповнюється нотками душевності та теплоти.
  5. Сучасні стиль. Найчастіше сучасний буфет на кухню виготовляється з пластику. Додатково застосовується акрил, матове скло. Допускається використання хромованих та полірованих алюмінієвих вставок. Тут немає зайвих деталей. Продукції властиво мати гладку поверхню без декору. Є простими та місткими. У внутрішній частині є величезна кількість різних пристроїв, що забезпечують комфорт використання.

Матеріали для виготовлення та їх поєднання

Спочатку кухонні буфети виготовлялися із деревини. Це чудовий матеріал, що має високий запас міцності, є гарним та довговічним. Тим не менш, виробники розпочали поступовий перехід до альтернативних варіантів. Все частіше застосовується МДФ та ДСП плита. Конструкції, створені з використанням, характеризуються стійкістю до забруднень, мають хороший запас міцності, легко обробляються, у своїй мають мінімальну вартість.

Деякі кухонні буфети створюються із пластику. Найчастіше мається на увазі виготовлення окремих елементів, хоча є і повністю пластикові моделі. Мають мінімальну вагу, їх важко подряпати, при цьому можна надати практично будь-якої необхідної форми.

Незважаючи на те, що в сучасних кухнях буфети встановлюються дедалі рідше, вони все одно залишаються популярними. Вибір того чи іншого варіанта моделі багато в чому залежить від дизайнерських уподобань та персональних потреб господаря будинку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *