
Як використовувати синьо-блакитні відтінки в інтер’єрі ванної кімнати
Блакитний колір та його відтінки традиційно є одними з найпопулярніших і затребуваних, коли йдеться про інтер’єр ванної кімнати. І це не дивно, адже жоден інший колір не здатний створити те неповторне почуття розслабленості та спокою, яке легко досягається за допомогою блакитної палітри. Лазур, бірюза, колір морської хвилі… назви відтінків блакитної гами безпосередньо пов’язані з морем, а значить, викликають виключно позитивні асоціації, нагадуючи про прекрасні літні дні, відпустку, проведену на морському курорті і свіжий бриз. І, мабуть, ванна кімната є найкращим приміщенням для створення подібного, романтичного і розслаблюючого інтер’єру.
Як будь-який інший колір, блакитний має безліч відтінків, кожен з яких має індивідуальне звучання і може кардинально змінити інтер’єр. Так, наприклад, деякі ніжно-блакитні тони підходять лише для декорування дитячої кімнати, в інтер’єрі вони будуть виглядати недоречно. Зверніть увагу на відтінки із сірим або зеленуватим підтоном, вони виглядають більш «доросло» та елегантно.
Для створення шикарного і навіть дещо драматичного інтер’єру використовуйте глибокі темно-сині кольори, проте пам’ятайте, що будь-який темний відтінок неминуче візуально зменшує простір. Якщо ванна кімната має скромну площу, заздалегідь продумайте освітлення в ній, воно має компенсувати темний колір. Якщо з якихось причин освітлення все ще залишається мізерним, зменшіть кількість синього кольору в приміщенні, наприклад, відмовтеся від фарбування в цей колір всіх стін, замість цього придбайте кілька аксесуарів вибраного відтінку.
Що стосується поєднання блакитних тонів, в більшості випадків з цим не виникає проблем — сині добре виглядають з багатьма відтінками. При роботі з сучасними стилями інтер’єру особливо виграшно блакитний виглядає з білим і сірим кольорами, а для класичних стилів розгляньте поєднання з пісковим та жовтувато-коричневим.
Палітра блакитних відтінків неймовірно багатогранна, вам залишається лише вибирати між яскравим бірюзовим, насиченим синім або крижаним блакитним.
Блакитний колір особливо виграшно виглядає у поєднанні з текстурою мозаїки та плитки, можна сказати, це вже класика інтер’єрів ванних, а в даному проекті особливо гарне поєднання різних відтінків. Такий прийом робить стіни візуально легшим, а приміщення просторішим. Вбудовані у стелю світильники підсилюють ефект.
Якщо ви не хочете перевантажувати простір ванної комати кольором, а, навпаки, прагнете в максимально спокійному і нейтральному інтер’єрі, цей проект може послужити чудовим прикладом для наслідування. Дизайнер зупинив вибір на нейтральному сірому кольорі, в який пофарбовані стіни та плитка для підлоги, а для того, щоб розбавити палітру, використовувався туалетний столик небесно-блакитного відтінку. Подібний варіант декорування чудово підійде для невеликих ванних кімнат, адже ніжна та стримана кольорова гама візуально розширює простір.
Ця ванна є ідеальним зразком того, наскільки вдало виглядає поєднання блакитного кольору з теплими відтінками деревини, при цьому кількість дерев’яних поверхонь може бути абсолютно будь-яким, навіть невеликі деталі небесно-блакитного відтінку миттєво перетворюють будь-який інтер’єр.
Відповідно до теорії колірного кола, найкращим чином поєднуються між собою відтінки, розташовані в цьому самому колі діагонально, тобто утворюють контрастні пари. Саме такою парою є холодний блакитний та помаранчевий, які стали основою палітри у даній ванній кімнаті. Оздоблення з натуральної деревини має виражений теплий підтон, який урівноважений класичним холодним блакитним та доповнений білим. Так, за допомогою дуже обмеженого набору кольорів дизайнеру вдалося створити яскравий та наповнений індивідуальністю інтер’єр.
У цьому проекті блакитний став частиною цілої палітри кольорів: його доповнили зелений і білий відтінки, які змішалися на малюнку плитки для підлоги. Крім того, чудовий небесний відтінок з’явився ще й на дверцятах туалетного столика. Завдяки тому, що стіни і стеля пофарбовані в білий, інтер’єр виглядає легко і неймовірно свіжо.
Класичний прийом для роботи з палітрою кольорів, який особливо актуальний для створення традиційних стилів інтер’єру у ванній кімнаті. Вифарбуйте шафки або інші меблі в синій, а стіни покрийте фарбою того ж кольору, але на кілька тонів світліше.
Інтер’єр цієї ванної кімнати виглядає оригінально, свіжо та сучасно завдяки використаному синьому відтінку, в який пофарбовані стіни. На його фоні чудово виглядає широка біла раковина незвичайної форми та стильні аксесуари. Безперечна перевага використання пофарбованих поверхонь замість обробки плиткою полягає в тому, що колір у такому випадку можна змінювати так часто, як вам заманеться і це не забере багато часу та сил.
Якщо головним акцентом в інтер’єрі вашої ванної комати має стати шикарна ванна (така, наприклад, як у даному проекті), і ви хочете ще більше підкреслити її, відмінним рішенням буде використати яскравий та насичений синій колір як фон. У такому разі вже не потрібно ніяких додаткових декоративних елементів — інтер’єр виглядатиме стильно та неординарно.
Якщо вам хочеться поекспериментувати з насиченими, темними фарбами в інтер’єрі ванної кімнати, але ви боїтеся, що результат може виявитися непередбачуваним або навіть невдалим, ми радимо почати декорування з гостьовою ванною. У цьому приміщенні ви і ваша сім’я проводите значно менше часу, ніж у головній ванній, тому навіть такий сміливий густий чорнильний синій, як на даному фото, не набридне і не відчуватиметься важким і таким, що давить.
Інтер’єр цієї ванної кімнати, виконаний в м’яких і ніжних сіро-блакитних тонах, сприяє розслабленому настрою і довгому прийняттю ароматних ванн з гарною книгою і вокалом вина.
При розробці інтер’єру ванної кімнати декорування стелі найчастіше зводиться до мінімуму або зовсім забувається. Але тільки погляньте, як стильно виглядає стеля, оформлена в темно-синіх тонах! Стриманий сучасний дизайн, розкішна кольорова гама та чистота ліній та форм — секрет розкішної ванної кімнати.
ви також можете ознайомитись з інтер’єрами ванних кімнат, які були створені у нашій студії.

