Шпалери для кухні - 80 фото, які вибрати, комбінування шпалер та ідеї дизайну
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Шпалери для кухні — 80 фото, які вибрати, комбінування шпалер та ідеї дизайну





Шпалери для кухні (80+ фото)

Нерідко, починаючи ремонт у квартирі, власники в останню чергу думають про те, як облаштувати кухню, адже вона є одним із головних приміщень, без якого важко обійтися. Тут потрібен особливий підхід, зокрема у виборі оздоблювальних матеріалів. Крім того, що вони повинні бути досить витривалими, не зайвими є естетичні характеристики. Шпалери продовжують залишатися на піку популярності, оскільки мають безліч варіантів оформлення. Давайте розглянемо, як вибрати шпалери для кухні, які особливості потрібно врахувати, щоб створити ідеальний комфортний інтер’єр.

Види шпалер для кухні

Сьогоднішній ринок надає величезний вибір шпалер, але, враховуючи, що кухня — приміщення досить специфічне, при покупці дуже важливо звернути увагу на матеріал. Підвищена вологість, пара, перепади температур, забруднення, часто важко виводяться — всі ці умови змушують віддавати переваги вологостійким полотнам, що миються.

Як визначити якість шпалер з маркування

Купуючи шпалери, потрібно не тільки послухати рекомендації продавця, але й уважно вивчити маркування виробника, яке є на кожному рулоні. У таблиці, наведеній нижче, можна ознайомитися зі стандартними позначеннями характеристик, що застосовуються до шпалер.

Як бачимо, вони поділяються на безліч категорій, від вибору якої залежатиме як практичність, довговічність покриття, так і вартість полотна. Наприклад, найбільш економічним варіантом стануть шпалери з однією хвилею. Звичайно, вони мають деякий опір вологим умовам, але якісно помити їх вам не вдасться.

Кожна додана хвиляста лінія в маркуванні говорить про більшу опірність полотна вологим умовам і можливості без побоювань його помити, а щіточка підкаже, що полотна не бояться грубішого чищення. Безумовно, найнадійнішим варіантом стануть шпалери з трьома хвилями та щіткою, але у продажу вони зустрічаються досить рідко, оскільки мають високу вартість, що значно знижує попит.

На що ще потрібно звернути увагу — це стійкість полотен до яскравого освітлення, адже Ви не хочете, щоб шпалери зблякли вже на другий-третій рік, втративши повністю свою декоративну функцію. У таблиці також можна побачити, якими знаками характеризується світлостійкість. Якщо ви вирішите заощадити і взяти найпростіші щодо цього шпалери, можливо, мити їх не доведеться, так як свій зовнішній вигляд вони втратять набагато раніше, ніж забрудниться.

Види шпалер для кухні - Як визначити якість шпалер з маркування
Види шпалер для кухні - Як визначити якість шпалер з маркування

З яких матеріалів виготовляють

Існують різноманітні варіанти шпалер, що миються, але, здебільшого, вони поділяються на дві основні групи — мають паперову основу або флізелінову. Якщо говорити про якість, паперові шпалери багато в чому поступаються і не прослужать дуже довго, але мають нижчу вартість. Такими полотнами можна обклеїти обідню зону, де вони будуть віддалені від «зони ризику».

Флізелінова основа забезпечує тривалий термін експлуатації полотен. Шпалери можуть бути повністю флізеліновими або вкритими декоративним вініловим шаром. Перевага таких полотен ще й у тому, що вони здатні маскувати невеликі дефекти стін, особливо якщо це шпалери зі спіненого вінілу, що має об’ємний вигляд. Є й так званий кухонний вініл – полотна, створені для перебування якраз у таких екстремальних умовах. Їх легко доглядати, а свій початковий вигляд шпалери зберігають довгі роки. Швидше вони встигнуть вам набриднути, ніж втратить колишню красу.

Ще один сучасний варіант шпалер для кухні, що заслуговує на увагу, – скловолоконні, які мають цікаву текстуру. Їх можна без побоювання помити чи пофарбувати.

Найбільш незвичайний вид шпалер – рідкі. Справедливо було б віднести їх до розряду шпаклювального матеріалу, оскільки вони мають схожий метод нанесення, але, оскільки вони названі шпалерами, варто і за них замовити слово. Оформлення рідкими шпалерами надає додаткового затишку приміщенню, тому краще оформити ними зону з обіднім столом. Потрібно врахувати, що не всі шпалери можна мити, тому зверніть увагу на маркування.

Для оформлення акцентної стіни або певної ділянки просторої кухні можна використовувати пробкові шпалери, що миються, металізовані полотна, які, хоч і мають високу вартість, виглядають просто приголомшливо.

Види шпалер для кухні - З яких матеріалів виготовляють
Види шпалер для кухні - З яких матеріалів виготовляють
Види шпалер для кухні - З яких матеріалів виготовляють

Що потрібно знати, вибираючи шпалери з малюнком

Величезний вибір шпалер дозволяє вибрати для кухні як однотонні полотна, так і малюнки, що містять. Якщо Ви надаєте перевагу строгості в оформленні інтер’єру, можна обклеїти кухню полотнами зі скловолокна або флізеліновими шпалерами, призначеними під фарбування. Їхня оригінальна структурна поверхня красиво виглядатиме навіть у білому кольорі, до того ж, завжди можна змінити колірну палітру.

Багато хто віддає перевагу шпалерам з візерунками. Тут слід врахувати, що малюнки на полотнах здатні кардинально вплинути на сприйняття геометрії простору. Наприклад, великі елементи на стіні візуально її наближатимуть, тому для маленької кухні це не найкращий варіант. Дрібні принти виглядають ненав’язливо, створюють деяку динамічність в обстановці, яку можна заспокоїти за рахунок однотонних штор.

Шпалери в смужку теж мають свої невеликі хитрощі, наприклад, вертикальна смуга візуально «підніматиме» стелю, а горизонтальна – розширюватиме стіну. Щоб кімната виглядала більше, але залишалася пропорційною, шпалери в смужку можна чергувати в інтер’єрі.

Особливу атмосферу створюють у приміщенні фотошпалери, якими, як правило, обклеюють стіну біля обіднього столу. Важливо правильно підібрати малюнок, щоб він був яскравим і дратував під час трапези. Хорошим варіантом стануть зображення соковитих фруктів, міських вуличок, краєвиди, квіти. У просторих приміщеннях чудово виглядатимуть 3D-фотошпалери з перспективою, які створять відчуття просторовості.

Шпалери для кухні - Що потрібно знати, вибираючи шпалери з малюнком
Шпалери для кухні - Що потрібно знати, вибираючи шпалери з малюнком
Шпалери для кухні - Що потрібно знати, вибираючи шпалери з малюнком

Колір шпалер для кухні

Колірну палітру для будь-якого житлового приміщення варто вибирати, ґрунтуючись на особистих переконаннях – інтер’єр повинен радувати господарів, а не дратувати, будучи виконаний із суворим дотриманням правил. Якщо ви віддаєте перевагу світлим тонам – це буде додатковим плюсом. Кухні в багатоквартирних будинках найчастіше не можуть похвалитися великими габаритами, а світла палітра зробить приміщення просторішим, повітрянішим. Можна взяти за основу світлі фарби шпалер, наприклад, бежеву, кремову або світло-сіру, і вже на такому тлі оформити окремі ділянки яскравішими або візерунковими полотнами.

Білі шпалери в умовах кухні теж мають право на існування, особливо, якщо йдеться про мінімалістичні або скандинавські інтер’єри, але клеїти їх краще далеко від зони робочого трикутника (мийка, плита, холодильник). Не обов’язково використовувати суто білі, можна підібрати перламутрові, світло-пісочні тони, шпалери з вибіленим малюнком різних кольорів.

Темні кольори також мають право на існування в умовах кухні, але тільки якщо вона має велику площу або має великі вікна, що виходять на південь. Похмурі шпалери в маленькій кухні ще більше посилять і без того тісну обстановку, зате оформлення однієї зі стін такими полотнами сприятиме її візуальному віддаленню, роблячи простір глибшим.

Кухня може бути одягнена в будь-який райдужний колір. Жовті і помаранчеві тони зроблять приміщення світлішим і життєрадісним, а зелені, навпаки, заспокоять і позитивно вплинуть на травну систему, забезпечуючи відмінний апетит. Червоні шпалери по-різному впливають людей. Динаміка цього кольору однієї людини може підбадьорити, а в іншої викликати роздратування. Тут варто придивитися до відтінків яскраво-червоного і вибрати, наприклад, вишневі шпалери або рожеві. Добре, якщо вони матимуть візерунки із вплетенням білих, бежевих чи коричневих тонів.

Вибираючи шпалери для кухні, не забувайте і про те, що для кожного стилю існує найбільш прийнятний колір і малюнок. Наведемо кілька наочних прикладів:

— Мінімалістичному напрямку в дизайні, як ми вже згадували раніше, характерна біла однотонна палітра, але не виключені варіанти із сірими або бежевими шпалерами. У таких приміщеннях часто оформляють акцентні стіни, щоб відвернути увагу від пустельної обстановки. Для цього можна включити в дизайн сизійні графічні полотна або темно-бежеві шпалери з геометричними малюнками;

— Прованс в інтер’єрі передбачає ніжні відтінки польових кольорів, тому найкращим варіантом для кухні стануть шпалери волошкового, світло-зеленого, рожевого або пісочного відтінку, здебільшого з дрібними рослинними візерунками та орнаментами;

— Стиль лофт, хоч і досить своєрідний, зараз перебуває на піку популярності. Найкращим варіантом для такої «промислової» кухні стануть шпалери сірих, білих, коричневих тонів, що імітують цегляну кладку або бетон;

— Для шпалер у стилі ретро характерні бежеві, зелені, коричневі тони, які найчастіше перегукуються між собою. Варіантів може бути багато, і вибір візерунків залежить від того, в яку саме епоху ви хочете повернутися — це і великі квіткові принти, і стримана смужка, і коханий багатьма господинями колишніх часів горошок;

— Класичний напрямок характерний для великих просторих приміщень, але й маленька кухня може стати справжнім прикладом елегантної розкоші. Тут доречні бежеві, оливкові, бордові полотна із витонченими візерунками та вензелями. Чудово виглядатимуть вставки з металізованих шпалер, обрамлені молдингами.

Колір шпалер для кухні
Колір шпалер для кухні
Колір шпалер для кухні

Шпалери для кухні.

Подальший огляд пропонуємо продовжити на сторінках нашої фотогалереї. Тут ми постаралися зібрати найкращі приклади оформлення кухонь шпалерами. Сподіваємось, вони допоможуть Вам зробити свою кухню найкрасивішою, затишною та оригінальною. Приємного перегляду!

Шпалери для кухні - фото
Шпалери для кухні - фото
Шпалери для кухні - фото
Шпалери для кухні - фото
Шпалери для кухні.
Шпалери для кухні.
Шпалери для кухні.
Шпалери для кухні - фото
Шпалери для кухні - фото
Шпалери для кухні - фото
Шпалери для кухні.
Шпалери для кухні - фото
Шпалери для кухні - фото
Шпалери для кухні - фото
Шпалери для кухні.
Шпалери для кухні.
Шпалери для кухні - фото
Шпалери для кухні.
Шпалери для кухні - фото
Шпалери для кухні - фото
Шпалери для кухні.
Шпалери для кухні.
Шпалери для кухні - фото
Шпалери для кухні - фото
Шпалери для кухні.
Шпалери для кухні - фото
Шпалери для кухні - фото
Шпалери для кухні.

Відео: Гарні шпалери в інтер’єрі кухні

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *