різні варіанти по декорації труб та радіаторів опалення
Усі люди рано чи пізно замислюються про питання ремонту свого житла. Для когось це звичайний щорічний обряд, для когось потреба викликана часом і старістю колишнього ремонту. Хтось не обмежений у засобах та ідеях, а комусь необхідні економні рішення наболілих проблем. Одні готові до глобальних змін в інтер’єрі, інших все влаштовує, і вони просто хочуть освіжити приміщення.
Благо, сьогодні на ринку будівельних матеріалів є найширший асортимент товарів для здійснення ремонтів різної категорії складності та вартості. Інше питання: чи готова людина, яка затіяла ремонт до чогось глобального, чи хоче, щоб у життя не втілилася гумористична фраза про ремонт: почали в стилі хай-тек, закінчили в стилі хай так.
Кожна людина, здатна здорово оцінити можливості, заздалегідь планує ремонт і всі його нюанси. І буває так, що в ці плани не вписуються батареї, труби опалювальної, водопровідної та газопровідної системи. І не вписуються в плани вони не тому, що про них забувають, а тому що часом вони виглядають настільки не естетично, що, напевно, якби можна просто взяти гумку і стерти їх з картинки свого житла, багато б саме так і зробили.
Різні варіанти декорацій комунікацій
При нинішніх капітальних ремонтах усі комунікації прокладають таким чином, щоб вони були приховані у стінах чи підлозі. Але як бути, якщо на капітальний ремонт немає занадто багато сил та часу? Адже якщо косметичний ремонт можна зробити самотужки і в короткі терміни, то для того, щоб сховати труби, потрібно штробити стіни, робити на трубах відводи, які дозволять змінити їх місце розташування і тут без допомоги кваліфікованих фахівців просто не обійтися.
Це питання могло б стати глобальною проблемою, якби не сучасні матеріали, за допомогою яких можна змінити ситуацію, не вдаючись до великих витрат сил і часу.
Для початку потрібно визначитись:
- з областю роботи;
- із приміщенням, у якому необхідно сховати непотрібні елементи;
- з матеріалом, який найкраще підійде для цього.
Область роботи визначити нескладно, потрібно просто поставити запитання: чи потрібно, щоб ці труби тут було видно, чи їх необхідно приховати? Якщо нічого приховувати не потрібно, то питання вичерпане і можна сміливо приступати до косметичного ремонту, не морочачи на трубах. Якщо ж у квартирі є проблемні місця, які потрібно сховати, переходимо до наступного пункту.
Приміщенням із трубами та батареями, які необхідно сховати можуть бути ванна, кухня та житлові кімнати.
Матеріал слід підбирати в залежності від того, в якому приміщенні проводитиметься ремонт. Так, наприклад, для житлових кімнат підійде звичайний гіпсокартон, але використовувати його у ванній кімнаті та кухні не рекомендується, оскільки цей матеріал чутливий до вологи та може деформуватися з часом. Для приміщень із підвищеною вологістю краще вибрати вологостійкий гіпсокартон, пластикові панелі ПВХ або люксалон.
Як сховати труби та батареї
Для того, щоб сховати труби та батареї, потрібно спорудити конструкцію з перерахованих вище матеріалів, своєрідний короб.
Якщо йдеться про вертикальні труби, можна спорудити конструкцію у вигляді колони, яка успішно приховає проблемні місця. Це звичайно не буде колона в її класичному розумінні, а лише конструкція, що нагадує її по виду.
У разі горизонтальних труб можна спорудити таку ж конструкцію, якщо труба займає одну зі сторін приміщення. Залежно від того, на якій висоті від підлоги розташовуватиметься така конструкція, її можна наділити і функціональним навантаженням. Так наприклад, горизонтальна конструкція під стелею або ближче до неї може стати місцем для додаткових точкових джерел світла, якщо в цьому є необхідність. Конструкцію, розташовану ближче до центру стіни або на рівні підлоги, можна використовувати як додаткову полицю, на яку можна буде поставити рамки з фото, не дуже важкі горщики з кімнатними квітами та інші предмети декору, які не мають великої ваги.
Батареї можна декорувати під камін або тумбу. Для того щоб захована батарея не втратила своєї основної функції – обігріву приміщення, передню стінку можна зробити з ажурної фанери, через отвори якої надходитиме тепло в приміщення.
Створення каркасу для конструкції
Каркас для конструкції повинен бути виготовлений з такого матеріалу, на якому простіше буде кріпити обраний матеріал. Так для конструкції із гіпсокартону можна зробити каркас із оцинкованого металевого профілю, спеціально призначеного для цих цілей. Для люксалону чи панелей ПВХ можна підготувати рейковий каркас.
Перш ніж конструювати каркас, необхідно нанести розмітку на стіну. Щоб конструкція виходила рівною та пропорційною. Зробити це досить просто за допомогою рулетки та рівня. Після того, як розмітка зроблена, потрібно підготувати матеріал, розділивши його на відрізки необхідної довжини. У разі профіля для гіпсокартону можна скористатися ножицями по металу. Для дерев’яного каркаса знадобиться ножівка.
Коли всі частини каркасу будуть готові, можна починати кріплення. Зробити це досить просто за допомогою перфоратора та дюбелів. Важливо, щоб відстань між дюбелями була не меншою за 60 см, це дозволить зробити кріплення конструкції міцним.
Кріплення панелей ПВХ проводиться скобою до дерев’яної решетування. Поєднуються вони між собою за допомогою спеціальних пазів. Для оформлення кутів конструкції будуть потрібні додатково внутрішні або зовнішні кути. Кріплення гіпсокартону проводиться безпосередньо на каркас за допомогою шурупів. Кріплення люксалона складає спеціальні направляючі – гребінки, попередньо встановлені на рейковий каркас.
Вигляд та розмір конструкції залежатиме від фантазії власників приміщення. Головне, що такий спосіб дозволить задекорувати комунікації, таким чином, що людина, яка не знає про існування труб і батарей за конструкцією, може прийняти конструкцію за дизайнерську фішку, яка вдало впишеться в інтер’єр.