Приліжкові тумбочки (90 фото) - види та моделі, каталог, як вибрати
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Приліжкові тумбочки (90 фото) — види та моделі, каталог, як вибрати

Приліжкові тумбочки (90 фото): види та моделі

Тумбочки — прекрасне доповнення інтер’єру спальні, здатне внести частинку затишку, вишуканості, завершеності обстановки. Вони дарують своїм власникам комфорт, який так необхідний для відпочинку від повсякденної метушні та проблем. Тут легко розмістити всі необхідні дрібниці. Книги, журнали, мобільний телефон, гігієнічне приладдя, окуляри або просто філіжанка кави — все це знайде собі вдале місце як на відкритих, так і закритих від сторонніх очей поличках. Про те, якими бувають тумбочки і як правильно вибрати цей чудовий і потрібний предмет меблів, ми розповімо в подальшій статті.

Види приліжкових тумбочок

Сьогоднішнє розмаїття тумбочок настільки велике, що часом важко зробити правильний вибір у бік того чи іншого виробу. Серед основних факторів, що заслуговують на особливу увагу, можна виділити такі, як: габарити, форми, способи встановлення.

Залежно від розміру

В оформленні інтер’єру спальні важливо не захаращувати простір, залишивши достатньо вільного місця. Тумбочка не повинна знаходитися в стисненому положенні між стіною і ложем, тому вибирати її потрібно з урахуванням площі приміщення і розмірів ліжка. Умовно розрізняють три основні види:

Маленькі – чудово виглядають у невеликих спальних кімнатах. Незважаючи на свої скромні габарити, невелика тумбочка може мати достатньо поличок, щоб розмістити найнеобхідніші речі;

Середні — найпоширеніший варіант, що має різноманіття форм. Тумбочки, як правило, мають відкриті та закриті полички. На видних місцях встановлюються світильники, предмети декору, а приховані ніші дозволяють сховати від сторонніх очей особисті речі, підтримувати порядок;

Великі – призначені для просторих спалень. Їх містка система зберігання дозволяє розташувати не тільки найнеобхідніше приладдя, але і такі, як постільна білизна, піжами, рушники та ін.

Види тумбочок - Залежно від розміру
Види тумбочок - Залежно від розміру
Види тумбочок - Залежно від розміру

Залежно від форми

Важливе значення має форма меблів. Найбільш поширеними в цій категорії є квадратні та прямокутні тумбочки, які підходять для будь-якого приміщення. Їх можна розташувати у будь-якому місці кімнати.

Більш оригінально і нестандартно виглядають круглі та овальні вироби. Однак такі тумбочки підійдуть не кожній кімнаті — вони займають чимало місця, і встановити їх впритул до стіни не вийде.

Кутова конструкція тумбочки — чудовий варіант для невеликих спалень. Вона здатна зайняти собою порожній кут, надати інтер’єру довершеного вигляду і, крім усього іншого, бути досить місткою.

Окрему нішу у виробництві тумбочок займають дизайнерські розробки, здатні вражати оригінальністю форм. Тут можна зустріти найнесподіваніші, але досить ефектні рішення.

Види тумбочок - Залежно від форми
Види тумбочок - Залежно від форми
Види тумбочок - Залежно від форми

Залежно від розміщення

На відміну від колишніх часів, коли всі меблі були досить громіздкими і встановлювалися стаціонарно, нинішні конструкції більшою мірою дозволяють втілити бажані дизайнерські рішення. За способом встановлення тумбочки бувають двох видів, а саме:

1. Підлогові — встановлюються безпосередньо на підлогу або мають опорні ніжки, коліщатка;

2. Підвісні – сучасніший варіант, коли виріб монтується до стіни, створюючи відчуття легкості та невагомості конструкції. Підвісні тумбочки значно полегшують прибирання приміщення, даючи можливість безперешкодно помити або пропилососити підлогу, а новизна конструкцій ефектно доповнить будь-який сучасний дизайн.

Види тумбочок - Залежно від розміщення
Види тумбочок - Залежно від розміщення

Тумби-трансформери

На окрему увагу заслуговують тумбочки, здатні легко змінювати свою конфігурацію, виконуючи одночасно кілька важливих функцій. Наприклад, тумбочка-столик, що має висувний механізм, ідеально підійде тим, хто звик до вечірнього перекушування або раннього сніданку в ліжку. На стільниці легко розміститься ноутбук чи планшет для геймерів. Також є варіанти, коли додаткова поверхня кріпиться до бічної стінки. Сьогодні можна також зустріти такі моделі, як тумбочки з поворотною стільницею, під якою розташований відсік зберігання або «матрьошки», що складаються з декількох компактно-комбінованих елементів.

Тумби - Тумби-трансформери
Тумби - Тумби-трансформери
Тумби - Тумби-трансформери

Матеріали для виготовлення

Для виготовлення тумбочок використовуються найрізноманітніші матеріали, особливо коли маються на увазі дизайнерські розробки. Такі предмети меблів іноді робляться домашніми умільцями навіть із простої підручної сировини, наприклад, тари для овочів, спиляної колоди та ін. Що ж до найбільш популярних матеріалів, до них відносяться дерево та його замінники (ДСП, МДФ), пластик, скло та метал. Нерідко трапляються комбіновані варіанти.

Дерев’яні тумбочки

Такі меблі, безумовно, є найбільш екологічними. Вона виглядає благородно, особливо виготовлена ​​з дорогого натурального масиву. Тумбочка може мати строгі форми або бути прикрашена різьбленими візерунками. Економічні варіанти виготовляються із соснового шпону, але, враховуючи, що сосна відноситься до м’яких порід деревини, термін експлуатації таких тумбочок не є тривалим – часто першими деформуються місця кріплення на дверцятах або ящиках. Також дерево здатні замінити плити ДСП та МДФ, але при покупці меблів з цих матеріалів важливо звернути увагу на якість, щоб наявність шкідливих речовин не завдала шкоди здоров’ю.

Дерев'яні тумбочки - Матеріали для виготовлення

Пластикові тумбочки

Меблі з пластику в наш час стали досить популярними. Особлива перевага полягає в багатій палітрі кольорів, що дозволяє створювати як яскраві акценти, так і легкі меблеві композиції. Пластик відноситься до досить податливих в обробці матеріалів, що дає можливість виготовляти з нього оригінальні меблі, а незначна вага дозволяє встановити в спальні підвісну конструкцію.

Пластикові тумбочки - Матеріали для виготовлення

Скляні тумбочки

За останні роки з’явилося широке розмаїття меблів зі скла. Виробники зуміли досягти приголомшливої ​​міцності даного матеріалу, а дизайнери з успіхом використовують скляні елементи, виготовляючи меблеві гарнітури. Тумбочка зі скла буде виглядати легко і витончено, не захаращуючи простір. Вона може бути доповнена металевими, пластиковими чи дерев’яними фрагментами.

Скляні тумбочки - Матеріали для виготовлення

Металеві тумбочки

В даному випадку не йдеться про масове виробництво. Тумбочки з металу – справа рук індивідуальних майстрів. Найчастіше вони представлені кованими конструкціями, що успішно доповнюють вінтажні інтер’єри, хоча мають місце і вироби із суцільних металевих листів.

Металеві тумбочки - Матеріали для виготовлення

Як вибрати тумбочку: стилі

Вибір тієї чи іншої тумбочки залежатиме від того, які функції господарі планують на неї покласти. Вона може виконувати роль як невеликого столика-підставки, так і багатофункціональних меблів, які будуть містити різноманітні скриньки та полички для журналів, книг, косметичного приладдя та інших необхідних дрібниць.

Розмір тумбочки визначається загальною площею приміщення – в спальні меблі не повинні займати занадто багато простору. Якщо кімната невелика, краще зупинити вибір на компактних варіантах, особливо при розміщенні двох елементів по обидва боки ліжка. В даному варіанті варто також врахувати, що тумбочки повинні мати однотипний дизайн (іноді набувають цілих комплектів разом з ліжком). Якщо ж передбачається покупка однієї тумбочки, її краще розміщувати з правого боку від ліжка — як показує практика, кімната з таким розміщенням виглядає набагато затишніше.

Важливу роль виборі грає стиль інтер’єру, де дизайн меблів має визначальне значення. Наведемо деякі приклади, як може виглядати тумбочка ліжка в тому чи іншому дизайнерському рішенні.

Класичний

Коли ми говоримо про класику, звичайно ж, йдеться про меблі з натурального дерева, які повинні повною мірою підкреслювати шик і дорожнечу обстановки. Тумбочки можуть мати багате оздоблення, містити елементи різьблення, позолоти.

Як вибрати тумбочку - Класичний стиль

Прованс

Романтичний сільський стиль здатний заповнити інтер’єр пальні чарівними середземноморськими нотками. Тут віддається перевага присутності дерев’яних меблів, виконаних під старовину, з характерними потертостями та тріщинами. Найбільш популярними будуть світлі пастельні тони.

Як вибрати тумбочку - Стиль прованс

Лофт

Досить популярний сучасний напрямок передбачає простоту форм з промисловим акцентом. У виборі тумбочки ліжка віддається перевага максимальному лаконізму обробки з комбінацією масиву дерева і металевого каркаса.

Як вибрати тумбочку - Стиль лофт

Мінімалізм

Суворий мінімалізм, що не терпить химерності, найкраще буде підкреслений присутністю елементів меблів з чіткими формами. Це може бути прямокутна тумбочка білого, сірого, чорного кольору з глянсовою поверхнею та повною відсутністю декору. При цьому меблі відрізняються великою місткістю, нерідко поєднуючи кілька функцій.

Як вибрати тумбочку - Стиль мінімалізм

Хай тек

Тут знайдуть своє відображення найнесподіваніші креативні ідеї. Оригінальність виконання меблів з космічними формами та застосуванням таких матеріалів, як пластик і скло, стануть головними визначальними тумбочок хай-теківських спалень. У палітрі кольорів, як правило, переважають чорні, темно-сині відтінки, металік.

Як вибрати тумбочку - Стиль хай-тек

Східний стиль

Для різних напрямків східного стилю характерні низькі меблі, тому тумбочку в такий інтер’єр варто вибирати присадкувату, з невеликими ніжками, круглу або прямокутну. Тут цілком доречна присутність рослинних орнаментів та інших декоративних елементів.

Як вибрати тумбочку - Східний стиль

Приліжкові тумбочки.

Все багатство різноманітності такого негабаритного, але, водночас, досить значущого предмета інтер’єру, як тумбочка, ми зібрали на знімках фото-галереї. Тут можна ознайомитися з різними моделями та їх вдалим розташуванням у спальнях різної стильової спрямованості. Приємного перегляду!

Приліжкові тумбочки.
Приліжкові тумбочки.
Приліжкові тумбочки.
Приліжкові тумбочки.
Приліжкові тумбочки.
Приліжкові тумбочки.
Приліжкові тумбочки.
Приліжкові тумбочки.
Приліжкові тумбочки.
Приліжкові тумбочки.
Приліжкові тумбочки.
Приліжкові тумбочки.
Приліжкові тумбочки.
Приліжкові тумбочки.
Приліжкові тумбочки.
Приліжкові тумбочки.
Приліжкові тумбочки.
Приліжкові тумбочки.
Приліжкові тумбочки.
Приліжкові тумбочки.
Приліжкові тумбочки.
Приліжкові тумбочки.
Приліжкові тумбочки.
Приліжкові тумбочки.
Приліжкові тумбочки.
Приліжкові тумбочки.
Приліжкові тумбочки.
Приліжкові тумбочки.
Приліжкові тумбочки.
Приліжкові тумбочки.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *