дизайн інтер'єру, ідеї для ремонту
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

дизайн інтер’єру, ідеї для ремонту

Передпокій у скандинавському стилі (80 фото)

Перше приміщення, куди потрапляє людина, приходячи до будинку – це передпокій. І, звичайно, будь-якому господареві хочеться бачити її просторою, світлою, з доброзичливою, гостинною атмосферою. Передпокій у скандинавському стилі стане найкращим рішенням, яке внесе в невеликий замкнутий простір нотки сучасності, що поєднуються з природністю оздоблення, теплом дерев’яної підлоги та меблювання. Застосування в оформленні різноманітних світлих тонів та яскравих вкраплень підкреслить самобутність стилю, його оригінальність.

Особливості скандинавського стилю

Скандинавський напрямок зародився у північних широтах, де клімат став вирішальним чинником у дизайні. Суворі затяжні зими, недостатня кількість сонячного світла – це викликало у людей потребу робити своє житло світлим та просторим. До особливостей стилю можна віднести такі показники:

1. Велика кількість вільного простору. Щоб його досягти, необхідно підібрати компактні функціональні меблі, відмовитися від зайвих декорацій. В інтер’єрі є лише предмети, що несуть функціональне навантаження. Ніякої розкоші та химерності.

2. Основний колір стилю – білий, що робить приміщення максимально світлим. В обробці можна поєднувати його з такими пастельними тонами, як бежевий, небесно-блакитний, світло-зелений, а також світло-сірий. Обстановку оживлять яскраві червоні, зелені чи сині акцентні вкраплення.

3.Оздоблення та меблювання виконуються з використанням натуральних матеріалів. Вид природної деревини, натурального каменю, хутра, шкіри привнесуть в інтер’єр тепло домашнього затишку.

4. Меблі відрізняються практичністю та функціональністю – нічого зайвого. Вона повинна бути виконана з масиву або принаймні матеріалів, що імітують натуральне дерево світлих порід (сосну, ялинку, березу, бук).

Дизайн передпокою в скандинавському стилі.
Дизайн передпокою в скандинавському стилі.

Колірні рішення

Ми вже говорили про те, що скандинавський напрямок характеризується насамперед білизною оформлення. Для умов передпокою, де природне світло не надходить, а невеликі габарити самі собою створюють тиск, білий колір стає найбільш виграшним. Але не завадить і внести деяку різноманітність у дизайн за допомогою додаткових кольорів та відтінків. При цьому світлі тони можуть становити основу інтер’єру, а яскраві насичені (червоний, помаранчевий, жовтий) – стати акцентами, розбавляючи та пожвавлюючи обстановку.

Сіра передпокій у скандинавському стилі

Сірий колір має величезну кількість відтінків, але, беручи його за основу в скандинавському напрямку, краще зупинитися на найсвітлішому варіанті вибіленого сірого тону. У поєднанні з дерев’яною підлогою, білим кольором меблів, вхідними дверима та стелі він створить нейтральний монохромний інтер’єр.

Оформлення однієї сірої стіни на тлі основного білого оздоблення візуально розширить простір, а підняти стелю допоможе ще один прийом, коли нижня частина стін оформляється в сірих тонах, а верхня — білим кольором. Ця комбінація вигідна ще й тим, що сірий колір набагато практичніший за білий – оформлення ним нижньої частини стіни допоможе уникнути видимих ​​ознак вуличного пилу.

Внести різноманітність в таку обстановку допоможуть яскраві елементи декору, наприклад, килимок з орнаментом, помаранчевий пуф, постери в яскравих рамках. Доповнять інтер’єр вазони із живими рослинами.

Сірий передпокій у скандинавському стилі - Дизайн інтер'єру
Сірий передпокій у скандинавському стилі - Дизайн інтер'єру

Оливкова передпокій у скандинавському стилі

Оливковий колір у поєднанні з простими лаконічними формами меблів і елементами декору створять в приміщенні комфортну затишну обстановку. Для відкритого скандинавського оформлення необхідно використовувати найсвітліші відтінки оливкового кольору у поєднанні з білими елементами. Чудово виглядатимуть оливкові шпалери з білими дерев’яними меблями: стіновими панелями, комодом, відкритими полицями.

Більш насичений оливковий колір може бути присутнім в інтер’єрі скандинавської передпокою як окремі елементи на тлі біло-сірої обробки. При цьому північний характер дизайну підкреслять теплі тони грубуватих, незабарвлених дерев’яних меблів.

Оливкова передпокій у скандинавському стилі - Дизайн інтер'єру
Оливкова передпокій у скандинавському стилі - Дизайн інтер'єру

Чорний передпокій у скандинавському стилі

Комбінація повністю протилежних кольорів білого і чорного в поєднанні з дерев’яним меблюванням буде виглядати досить цікаво в цьому напрямку. Тут важливо не переборщити з чорним тоном – він має бути в обмеженій кількості. Це може бути, наприклад, килимок для підлоги, панель з гачками для верхнього одягу або більш скромні елементи — рамки для фотографій, вазони. Сміливим, але вартим уваги стане рішення оформити підлогу чорним кольором, який відмінно гармонуватиме зі світло-сірими стінами, білою стелею і меблями.

Чорний передпокій у скандинавському стилі.
Чорний передпокій у скандинавському стилі.

Оздоблення та матеріали

Особливість стилю полягає в простоті обробки стін, стелі та підлоги. Але водночас процес оформлення може бути досить трудомістким. Оскільки стіни і стеля повинні мати однотонні світлі площини, необхідно їх якісно вирівняти за допомогою штукатурки і лише потім наносити матеріал.

Стіни

Для обробки стін у скандинавському стилі найбільш підходящими варіантами є фарбування, побілка або обклеювання однотонними шпалерами. Будь-які малюнки та візерунки виключені. Перевага має білий колір, проте можливе й оформлення з додаванням подібних світлих відтінків (молочного, кремового та ін.). Якщо стіни спочатку були цегляні, одну з них можна залишити в первозданному вигляді — вона стане акцентом інтер’єру.

Дизайн передпокою в скандинавському стилі - Оздоблення стін
Дизайн вітальні в скандинавському стилі - Оздоблення стін

Підлога

Підлога в скандинавському стилі має бути виключно дерев’яною. Дошки розкриваються лаком або фарбуються в білий колір. Але не завжди є можливість застосувати натуральне дерево і, як показує практика, в умовах передпокою це не зовсім практично, тому що вуличний пил та бруд міцно осідає на масиві, ускладнюючи прибирання. Можна скористатися матеріалами, що його імітують, наприклад, постелити ламінат або покласти керамічну плитку, що імітує світлі породи дерева.

Дизайн вітальні в скандинавському стилі.
Дизайн вітальні в скандинавському стилі.

Стеля

Стельову поверхню фарбують водоемульсійною фарбою або просто білять. Щоб не ускладнювати процес трудомістким вирівнюванням поверхні, можна стелю оформити натяжним полотном, але виключно матовим, що імітує побілку.

Дизайн вітальні в скандинавському стилі.
Дизайн вітальні в скандинавському стилі.

Меблі для передпокою в скандинавському стилі

Оскільки для сканді-стилю характерна простота і природність, меблі встановлюються дерев’яні, світлих порід, невеликих розмірів, але в той же час добротні. Тут вітаються грубі дерев’яні конструкції без будь-яких помпезних предметів. Відкриті стелажі, настінна вішалка з гачками, столик, табурет чи лава – цього, власне, цілком достатньо.

Одним із основних елементів будь-якої передпокою є дзеркало. Крім свого основного призначення воно виконує додаткову функцію розширення простору, тому вітаються моделі великих розмірів, настінні або підлогові, виконані в строгому стилі.

У невеликих квартирах передпокій може бути єдиним місцем, де реально розмістити містку систему зберігання у вигляді шафи-купе. У такому разі краще його двері зробити дзеркальними, щоб не порушувати зовнішнім виглядом сучасної конструкції гармонію стилю.

Дизайн передпокою в скандинавському стилі.
Дизайн передпокою в скандинавському стилі.

Декор та освітлення

Хоча простота, функціональність і відсутність химерності є визначальними критеріями, нотки тепла та гостинності не завадять. Декором може стати килимок для підлоги, виконаний в яскравих етнічних візерунках, декоративні подушечки на лаві, фотографії в кольорових рамках, забавні вироби з дерева або кераміки, яскраві елементи одягу, парасольки. Вазон із живою рослиною також оживить «північний мінімалізм». Це може бути, наприклад, драцена, яка не потребує особливих умов.

Оскільки природне освітлення у вигляді вікон у передпокої найчастіше відсутнє (за винятком приватних будинків), електричного підсвічування має бути якнайбільше. Як висвітлення використовуються невеликі стельові світильники з однотонними плафонами, жодного кольорового скла. Також можна скористатися вбудованими світлодіодами, спотами. Біля дзеркала, при необхідності, встановлюється непомітне бра, а біля лави можна розмістити торшер.

Дизайн передпокою в скандинавському стилі - Декор та освітлення
Дизайн передпокою в скандинавському стилі - Декор та освітлення
Дизайн передпокою в скандинавському стилі - Декор та освітлення

Маленька передпокій у скандинавському стилі

Для маленької передпокою в кілька квадратних метрів краще вибрати білий колір обробки стін і стелі, оскільки він сприятиме освітленню всіх куточків. Підлога при цьому може бути сірою або оформленою під світле дерево. Головний принцип – якнайменше меблів. Тут можна обійтися гачками на стінах для верхнього одягу, невеликими підвісними полицями під головні убори, тумбою, що виконує одночасно роль лави.

Невід’ємним елементом стане велике дзеркало у дерев’яній оправі, що сприятиме збільшенню простору. Масивне, правильної прямокутної форми, воно вдало підкреслить стиль і посилить освітлення невеликої кімнатки.

Освітлювальними приладами не варто захоплюватися – нехай їх буде кілька, але оригінальних, що дають яскраве природне світло. Можна встановити вбудовані світлодіодні світильники круглої або квадратної форми.

Маленька передпокій у скандинавському стилі.
Маленька передпокій у скандинавському стилі.

Дизайн передпокою в скандинавському стилі.

Передпокій у скандинавському стилі, незважаючи на простоту, може бути абсолютно непередбачуваною. Зрозуміти основні принципи побудови дизайну, поєднання лояльної палітри кольорів і яскравих фарб допоможе добірка фото, з якою Ви можете ознайомитися далі. Дивіться та насолоджуйтесь теплом та затишком скандинавського побуту!

Передпокій у скандинавському стилі.
Передпокій у скандинавському стилі.
Передпокій у скандинавському стилі.
Передпокій у скандинавському стилі.
Передпокій у скандинавському стилі.
Передпокій у скандинавському стилі.
Передпокій у скандинавському стилі.
Передпокій у скандинавському стилі.
Передпокій у скандинавському стилі.
Передпокій у скандинавському стилі.
Передпокій у скандинавському стилі.
Передпокій у скандинавському стилі.
Передпокій у скандинавському стилі.
Передпокій у скандинавському стилі.
Передпокій у скандинавському стилі.
Передпокій у скандинавському стилі.
Передпокій у скандинавському стилі.
Передпокій у скандинавському стилі.
Передпокій у скандинавському стилі.
Передпокій у скандинавському стилі.
Передпокій у скандинавському стилі.
Передпокій у скандинавському стилі.
Передпокій у скандинавському стилі.
Передпокій у скандинавському стилі.
Передпокій у скандинавському стилі.
Передпокій у скандинавському стилі.
Передпокій у скандинавському стилі.
Передпокій у скандинавському стилі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *