
Дизайн інтер’єру мансарди > 140 фото – яку кімнату влаштувати у дизайні мансарди
Під мансардою мається на увазі простір під дахом, виготовлений у вигляді житлової кімнати. Зазвичай їх облаштують під двосхилим покрівлею, щоб отримати більше корисної площі. Але є варіанти мансард з односхилим покрівлею або ламаною. В останньому випадку можна отримати чимало додаткового простору.
Зміст:
Що таке мансарда?
До 17 століття мансарда використовувалася як звичайнісіньке житлове приміщення горищного типу. Першими почали їх облаштовувати французи, оскільки їхні житла з високими дахами оптимально підходили до створення кімнат під покрівлями.
Своєю назвою приміщення завдячує відомому архітекторові Франсуа Мансару, який втілив чимало цікавих архітектурних ідей у стилі бароко та класики. Саме він перший при облаштуванні екстер’єру та інтер’єру мансарди почав використовувати декор, великі вікна та цікаві дизайнерські рішення.
Робити під дахом житлове приміщення на той час мови у Франції було лише модно, а й вигідно. Мешканці будинків мали сплачувати податки, розмір яких був залежний від поверхів будівлі. При цьому приміщення під дахом вважалося технічним та не враховувалося.
У Росії її мансарди стали популярними у 18 столітті за часів правління Петра першого. Тоді масово будували будинки з мансардами або переробляли під них вже існуючі будівлі. Однак така тенденція була тривалий час популярною.
У 20 столітті до 90-х практично не було житлових горищних кімнат. Лише наприкінці минулого століття про них знову згадали, коли з’явилися нові будматеріали та технології будівництва. Тоді ж фахівці почали активно продавати різні стилі інтер’єру мансард.
На сьогоднішній день, простір під дахом все рідше використовується для зберігання речей. Багато хто вже встиг оцінити всі переваги такого приміщення і приваблює дизайнерів для втілення задуманих ідей.
Види мансард
Розглянемо докладніше види горищних приміщень, про які ми вже згадували на початку статті.
Покрівлі такого типу є однією похилою площиною, створеною за рахунок різної висоти стін або крокв. Дизайн проект мансарди з односхилим дахом реалізується нечасто, так як різниця у висоті між стінами або кроквами повинна становити більше 2,5 метрів. Через крутий нахил каркасна основа повинна витримувати велике навантаження, тому вимагає посилення в процесі будівництва, а значить і збільшення фінансових витрат.
Важливо, щоб кут нахилу був щонайменше 34 – 45⁰. Тоді на покрівлі не буде накопичуватися велика кількість снігу.
Інтер’єр кімнати з такою покрівлею виглядає нестандартно. Сама конструкція сприяє монтажу великого вікна.
Найпоширеніший варіант таких приміщень. За невеликих грошових витрат можна отримати комфортну для проживання кімнату.
Щоб було достатньо простору та можна було реалізувати дизайн мансарди з двосхилим дахом, бажано робити нахил ската 25-60⁰. Але треба враховувати, що кути між основою даху та підлогою заберуть площу.
З двосхилим дахом кімната може бути трапецієподібною, але якщо дозволяє площу, можна зробити і квадратне приміщення. Вікна роблять зазвичай у даху та фронтоні.
Такий тип покрівлі – різновид двосхилий. На відміну від звичайного схилу, на ламаній покрівлі є виступи у вигляді кутів. Крокви являють собою ламану лінію. За рахунок цього їхнє будівництво ускладнюється.
За рахунок такої конструкції площа приміщення стає більшою і практичнішою. Тому для дизайнерів інтер’єр мансарди з ламаним дахом – чудове поле для реалізації творчих ідей. Такі приміщення можуть використовуватися не тільки як кімната, а як відокремлене житло.
- Чотирисхилі
Дах складається з чотирьох скатів, іноді два з них замінюють вальмами. Таке рішення має низку переваг. По-перше, покрівля виглядає привабливо, по-друге, можна отримати просторе приміщення, по-третє, підвищується стійкість до вітрових навантажень.
Мінуси такої мансарди теж є. Побудувати таку конструкцію буде коштувати дорожче, також зростають витрати на внутрішнє утеплення, яке забере зайвий простір.
Переваги мансарди
Приміщення під дахом дає чимало таких переваг:
- Збільшує корисну площу житла.
- Не потрібні значні фінансові витрати, які знадобилися б для зведення ще одного повноцінного поверху.
- Так як конструкція даху не важка, під мансарду не потрібні особливі вимоги до фундаменту будинку. Необов’язково він має бути масивним.
- Менше шуму, порівняно з нижніми поверхами.
- Внутрішній інтер’єр мансарди може уособлювати захоплення та інтереси господаря житла та сприяти їх реалізації (наприклад, кабінет для автора, майстерня для художника).
- Можливість реалізувати чимало цікавих ідей.
- Приміщення можна виготовити з балконом.
Варіанти використання приміщень під дахом
Найчастіше освітлення в мансарді обмежене. Тому слід створити додаткові вікна в даху, або подбати про хороше штучне освітлення. Не варто переживати, що через вікна надто яскраво світитиме сонячне проміння. Завжди можна на вікна встановити жалюзі (якщо вони під нахилом) або повісити щільні штори для вікон без ухилу.
Якщо дизайн мансарди передбачає романтичну обстановку або кінозал, вибирайте точкове освітлення, приховане неонове підсвічування або світильники, що рівномірно розсіюють світло.
Розглянемо як можна перетворити приміщення під дахом.
- Студія чи кабінет
Коли людина любить вдома займатися професійною діяльністю, сучасний інтер’єр мансарди може бути кабінетом або студією для творчих робіт. Відокремленість приміщення дозволяє зосередитись на улюбленій справі. Також не слід забувати про правильне оформлення кімнати. Найкраще, якщо вона поєднуватиметься за стилем з іншими приміщеннями і при цьому уособлює діяльність господаря в обробці, декорі і навіть меблів. Але можна створити і класичну обстановку, характерну для офісу.
З точки зору практичності це теж зручно, оскільки вітальня або спальня не включатимуть робочий стіл або інше приладдя, характерне для кабінету.
Інтер’єр невеликої мансарди доцільно облаштувати під спальню. Таке рішення практично завжди безпрограшне. По-перше, спати під дахом романтично. По-друге, можна перед сном милуватися нічним небом із вікна, вбудованого в покрівлю. По-третє, буде нижчий рівень шуму з вулиці та нижніх поверхів.
Навіть у невеликому приміщенні можна розмістити ліжко та тумби. Якщо не вистачає місця для шафи, його замінить вбиральня – навіть під низькими точками скату покрівлі вдасться вмонтувати полиці для речей. Дизайн спальні в мансарді може включати не тільки найнеобхідніші меблі, але і елементи декору, характерні для обраного стилю.
Картини з умиротвореними сюжетами, торшери та невеликі статуетки ефектно доповнять обстановку.
- Кухня-вітальня
Якщо провести каналізацію та водопостачання, дизайн кімнати на мансарді вдасться облаштувати під кухню-вітальню. У такому приміщенні можна проводити час у родинному колі, відпочивати з друзями або готувати кулінарний шедевр, насолоджуючись видом з вікна в покрівлі.
Похилі вікна забезпечать гарне освітлення вдень та вид гарного зоряного неба вночі. Приміщення доцільно використовувати як основну кухню, і як додаткову кухню-вітальню.
Другий варіант більш практичний, тому що не зовсім зручно буде піднімати та спускати, наприклад, консервацію або великі пакети з продуктами для щоденного приготування. Інша річ, коли на мансарді можна організовувати зустрічі з друзями, готувати коктейлі та легкі закуски.
Багато дітей люблять горищні приміщення, та й чимало написано казок, в яких жили головні герої або відбувалися події під горищем. Навіть дизайн маленької мансарди вдасться облаштувати під дитячу кімнату, щоби зробити бажання дитини реальністю.
Дизайн дитячої в мансарді може включати не тільки основні меблі, але і декор, що асоціюється з улюбленими казковими персонажами.
Навіть якщо не вдасться розмістити на мансарді двоповерхове ліжко, місця достатньо для двох звичайних дитячих ліжечок. Замість шафи під схилами можна зробити вбиральню.
Подбайте, щоб вікна були безпечними – у недосяжності для дітей чи з дитячими замками.
- Тренажерний зал
Дизайн сучасної мансарди може бути тренажерним залом. Для цього достатньо буде на нековзному покритті розташувати тренажери, степи, килимок для шейпінгу.
У високих точках приміщення можна вільно піднімати руки та проводити активні заняття спортом. Під схилами зручно зберігати екіпірування та інше приладдя для спорту. Це практичне рішення, яке дозволяє не заповнювати житлові кімнати тренажерами.
Щоб тренування проходило веселіше, у приміщенні можна встановити телевізор. Це дозволить не лише включати музичні канали, а й комплекси вправ.
✽ ✽ ✽
Щоб ознайомитись з варіантами робіт дизайнерів, переходьте до галереї інтер’єрів з більш ніж 3 000 фото. У нас представлені цікаві варіанти дизайнерських рішень перетворень горищних поверхів на комфортні кімнати, в яких хочеться проводити час щодня.

