види, особливості, переваги та недоліки, ідеї для інтер'єрів
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

види, особливості, переваги та недоліки, ідеї для інтер’єрів





Пробкова підлога (65 фото): види та особливості

У списку покриттів для підлоги пробка з’явилася зовсім недавно, через що даний матеріал поки не користується широкою популярністю. Проте, не можна залишити без уваги численні переваги подібної обробки. Максимальна екологічність, відмінна тепло-і звукоізоляція, міцність і пружність роблять пробкову підлогу ідеальним варіантом для дитячих кімнат, спалень, віталень. Деякі його різновиди можна експлуатувати і в таких приміщеннях, як ванна, кухня, передпокій. Естетичність сучасних пробкових покриттів задовольнить найвибагливіші смаки і чудово доповнить внутрішнє оздоблення будь-якого будинку.

Плюси та мінуси підлоги з пробки

Порівнюючи кору коркового дуба зі звичайною деревиною, слід зазначити її пористу, губчасту структуру, яка визначає багато фізичних характеристик цього матеріалу. Як сировина найчастіше застосовуються подрібнені та спресовані між собою гранули, а для декоративних цілей служить зрізаний тонким шаром шпон. Природні особливості пробки позитивно впливають на мікроклімат у приміщенні, роблячи його теплішим та комфортнішим для життя. До переваг даного покриття відносяться:

Екологічність. Натуральний склад пробкової підлоги робить його одним з найбезпечніших видів обробки, який можна порівняти хіба що з паркетом або дошками з масиву. Для виготовлення технічної (будівельної) пробки використовується крихта, але сполучною в ній виступає не синтетичний клей (як, наприклад, ДСП), а природна речовина суберин, що міститься в корі. Листи пресуються під дією високої температури та пари, після чого їх розрізають на блоки необхідного розміру та застосовують за призначенням.

Теплота. Унікальність пробки полягає в її структурі — під мікроскопом в одному кубічному сантиметрі можна нарахувати до 40 млн. осередків, схожих на об’ємні бджолині стільники. Кожен осередок має 14 граней, а порожнеча всередині заповнена повітрям. Така будова робить пробку найтеплішим, найлегшим і в той же час міцним матеріалом. Він не пропускає холоду, що йде від нижніх шарів підлоги, і зберігає в приміщенні приємні для людей умови.

Звукоізоляція. Пориста текстура дає пробці ще одну вагому перевагу – здатність поглинати будь-які звуки. Під час ходьби такою підлогою кроки будуть максимально тихими – ніяких скрипів чи стуків, які часом так дратують сусідів і будять маленьких дітей. При цьому шумозаглушення працює в обидві сторони, що особливо важливо у багатоповерхових будинках.

Зручність. Ще один значний плюс — це ортопедичний ефект пробкового покриття. Пружинний матеріал амортизує рухи, зменшуючи навантаження на хребет та стопи. При падінні на таку підлогу скляний посуд, кераміка, мобільні телефони та інші цінні речі, швидше за все, залишаться цілими та неушкодженими. Також еластичність пробки допомагає уникнути травм у малюків, які тільки вчаться самостійно ходити.

Гіпоалергенність. На відміну від ламінату, пластику, ковроліну, пробка зовсім не накопичує електростатичну напругу, а отже, не притягує пил. Навіть при нагріванні матеріал залишається нейтральним, не випаровуючи жодних запахів чи шкідливих речовин.

Стійкість до плісняви, грибків, шкідників. Навряд чи знайдеться у світі інший органічний матеріал, який за мікробіологічною стійкістю можна було б порівняти з корою коркового дуба. Недарма саме з неї вирізають затички для найдорожчих вин, які в такому вигляді можуть зберігатись не одне століття. Антисептичні властивості пробки дозволяють назавжди забути про гниття і плісняву, яка іноді зустрічається в надто вологих приміщеннях і швидко вражає звичайну дерев’яну підлогу. Крім того, це покриття зовсім не боїться комах та гризунів.

Стійкість до вологи. Найдрібніші бульбашки повітря всередині пробки та мембранна поверхня осередків настільки добре захищають матеріал від проникнення води, що його навіть використовують при будівництві плавального транспорту – човнів, яхт та кораблів. У побутових умовах найкращу водонепроникність мають рулонні пробкові підлоги, наклеєні на спеціальний каучуковий клей, тому що в них немає деревної складової і вони мають мінімум стиків, в яких могла б накопичуватися волога.

До недоліків пробкової підлоги можна віднести досить високу ціну за квадратний метр, а також схильність до механічного стирання, проколів і подряпин. Дане покриття можуть пошкодити гострі підбори-шпильки, металеві ніжки меблів, пазурі домашніх тварин. Для захисту від негативних впливів підлога із пробки зазвичай покривається декількома шарами лаку, але в цьому випадку губляться деякі переваги природного матеріалу.

Пробкова підлога - Плюси та мінуси
Пробкова підлога - Плюси та мінуси
Пробкова підлога - Плюси та мінуси

Види коркових покриттів

Залежно від типу монтажу, пробкова підлога поділяється на дві категорії — клейова, яка просто наклеюється на підготовлену рівну поверхню, і замковий (плаваючий), що укладається на кшталт ламінату за принципом шип-паз. Кожен із них має свої плюси та мінуси, а також власну сферу застосування.

Клейова пробкова підлога — це звичайний шар пресованої пробки, поверх якого, для більшої декоративності, може бути нанесений дерев’яний шпон або фотодрук. Він випускається як і рулонах, і у вигляді окремих елементів прямокутної чи квадратної форми. Дане покриття настилається поверх ідеально рівної, сухої і чистої основи з бетону, полімерів, що самозатвердіють, фанери.

Для скріплення може використовуватися клей на водній основі, каучуковий або синтетичних смолах. Найкраще вибирати склад із натуральним каучуком – він дорожчий, зате не пропускає вологу та не забруднює повітря токсичними випарами. Клей на водній основі підійде лише для сухих приміщень. Порізані плити іноді продаються з нанесеним липким шаром, і, щоб їх поклеїти, досить просто зняти захисну плівку.

Замкова/плаваюча пробкова підлога складається з твердої основи — листів фанери, ДВП, гідроплити (водонепроникна суміш ПВХ і кварцу), поверх якого приклеєна пробка, оформлена шпоном або фотодруком і покрита захисним лаком. Зовнішній декоративний шар може мати будь-яку фактуру – дерево, що імітує, камінь, бетон, з якими завгодно малюнками або принтами. При цьому кольорові візерунки не наклеюються на ПВХ-плівку, а наносяться безпосередньо на пробку, попередньо пофарбовану в фоновий колір (звичайно білий).

Монтується плаваюча підлога так само, як ламінат або паркет – елементи з’єднуються встик за допомогою бездоганно підігнаних кріплень «шип-паз», вирізаних у твердій основі плит. Для посилення тепло- та звукоізоляції, а також додаткового вирівнювання знизу іноді настилається шар рулонної пробки або іншої підкладки, але, як правило, без клею.

Пробкова підлога.
Пробкова підлога.
Пробкова підлога.

Пробкова підлога в інтер’єрі

Враховуючи всі перераховані вище переваги, пробка може стати вельми гідним варіантом при виборі обробки для підлоги для будь-якої кімнати. Якщо комусь не до душі дрібнозерниста поверхня в природно-коричневих тонах, завжди можна вибрати шпоновані або принтовані вироби. На вигляд таку підлогу не відрізнити від справжнього паркету, але при цьому він зберігає корисні якості пробкового матеріалу.

Пробкова підлога в дитячій кімнаті

Важко знайти вдалий тип покриття для кімнати дитини, ніж пробка. Тихий, теплий, пружний, екологічний, неалергенний, що легко піддається очищенню, така підлога є оптимальним рішенням при оформленні дитячої. Він забезпечить малюкам максимальний комфорт під час ігор та зробить пересування набагато безпечнішим, значно пом’якшуючи удари від падінь. У той же час звукоізолюючі властивості пробки вбережуть чуйний сон немовлят і зменшать роздратування сусідів знизу, скаржаться на тупіт або біганину чад, що підростають.

Пробкова підлога в дитячій кімнаті
Пробкова підлога в дитячій кімнаті

Пробкова підлога в спальні

У кімнаті для сну пробкове покриття завжди створює додатковий затишок. Крім того, що його тепла природна фактура утихомирює і заспокоює, за такою статтю приємно ступати босоніж. Кроки по ньому зовсім не чути, тож, якщо комусь знадобиться встати вночі чи рано-вранці, сон іншої людини не буде порушений скрипом половиць. Також, на відміну інших типів обробки, пробка не накопичує пил, зберігаючи у приміщенні здоровий мікроклімат.

Пробкова підлога в спальні
Пробкова підлога в спальні

Пробкова підлога у вітальні

Природна фактура корка гармонійно впишеться в середземноморський, африканський, тропічний дизайн залу. Також їм можна цікаво доповнити сучасний мінімалізм чи лофт. Для класичного оформлення більше підійде підлога із пробки, що шпонується під дерево, або з фотодруком у нейтральній кольоровій гамі.

Пробкова підлога у вітальні
Пробкова підлога у вітальні

Пробкова підлога на кухні

Для кухні бажано вибирати водовідштовхувальну пробкову підлогу клейового типу або замкову на підставі з гідроплити. За текстурою він може бути звичайним зернистим, з малюнком а-ля керамічні плити, під камінь, натуральну дошку та ін. Пробка в даному приміщенні нерідко застосовується як альтернатива теплій підлозі, адже вона сама по собі тепла і не вимагає додаткових витрат на обігрів. Ще одна приємна якість – посуд, падаючи на таку пружну поверхню, з великою ймовірністю залишиться цілою.

Пробкова підлога на кухні
Пробкова підлога на кухні

Пробкова підлога в передпокої

У коридорі коркове оздоблення створює м’яку, ненав’язливу обстановку. Вона пом’якшує кроки, з порога налаштовуючи тихий домашній лад. Але, щоб уникнути механічного стирання та пошкодження підборами, у цій зоні квартири пробку рекомендується покривати захисним лаком у кілька шарів.

Пробкова підлога в передпокої
Пробкова підлога в передпокої

Пробкова підлога у ванній

Клейова пробка в санвузлі – дуже практичний, теплий та комфортний варіант покриття для підлоги. Вона здатна замінити всілякі килимки і підігрів, оскільки не ковзає, тепла на дотик (можна ставати босоніж) і, до того ж, має прекрасні вологовідштовхувальні властивості. Щоб під таку підлогу не потрапляла вода, основа повинна бути з бетону з полімерною заливкою, що вирівнює, клей — якісним, а шви і стики — повністю герметичними.

Пробкова підлога у ванній кімнаті
Пробкова підлога у ванній кімнаті

Пробкове покриття для підлоги.

Якщо Ви все ще сумніваєтеся, чи варто використовувати пробку для оздоблення підлоги у своїй квартирі, будинку чи офісі, перегляньте приклади у фотогалереї на цій сторінці. Тут зібрана велика колекція варіантів застосування цього матеріалу у різних приміщеннях та стилях інтер’єру. Представлені знімки допоможуть визначити, чи підійде корковий підлогу для тих чи інших цілей і наскільки добре він впишеться в конкретний тип дизайну.

Коркова підлога - фото
Коркова підлога - фото
Коркова підлога - фото
Коркова підлога - фото
Коркова підлога - фото
Коркова підлога - фото
Коркова підлога - фото
Коркова підлога - фото
Коркова підлога - фото
Коркова підлога - фото
Коркова підлога - фото
Коркова підлога - фото
Коркова підлога - фото
Коркова підлога - фото
Коркова підлога - фото
Коркова підлога - фото
Коркова підлога - фото
Коркова підлога - фото
Коркова підлога - фото
Коркова підлога - фото
Коркова підлога - фото
Коркова підлога - фото
Коркова підлога - фото
Коркова підлога - фото
Коркова підлога - фото
Коркова підлога - фото

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *