Як правильно розставити меблі у квартирі: облаштовуємо кімнату ергономічно
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як правильно розставити меблі у квартирі: облаштовуємо кімнату ергономічно


Вишуканий дизайн, витончений стиль та ексклюзивний декор, безумовно, відіграють важливу роль у зоровому сприйнятті інтер’єру. Але головним чинником успішної організації простору насамперед є грамотне розміщення меблів. У статті розглянемо основні моменти її правильного розміщення.

Планування простору

Вимірюємо приміщення

Насамперед виміряйте довжину і ширину вашої кімнати, а також всі меблі, які плануєте в ній розмістити. Після цього відобразіть план на міліметрівці, набравши масштаб 1:3. Окремо на аркуші паперу намалюйте предмети меблів, дотримуючись пропорцій, і обережно виріжте кожен із них. Тепер ви можете вільно прикладати паперові макети, доки не знайдете найбільш прийнятний для себе варіант.

Чортаємо план розміщення меблів

По можливості скористайтеся спеціальною комп’ютерною програмою. Сьогодні є безліч варіантів, що дозволяють експериментувати з розмірами, аранжуванням, кольоровою гамою та стилем.

Організація простору за допомогою комп'ютерної програми

Для організації простору важливо визначити центральний елемент кімнати. У вітальні це може бути картина, камін, телевізор і навіть вікно; у спальні – найчастіше ліжко; на кухні – обідній стіл.

Вибираємо основний координатор кімнати

Необхідно знайти найкраще місце для головного фокусу, який відразу привертатиме увагу улюблених гостей, а ті, у свою чергу, гідно оцінять відмінний смак господарів будинку.

Акцентувати увагу на головному елементі кімнати допоможуть додаткові предмети та аксесуари: у спальні – тумбочки з нічниками біля ліжка, а у вітальні – картини та дзеркала навпроти розкішного дивана. ТБ тут краще виглядатиме в оточенні гарних стелажів або книжкових полиць.

Полиці доповнюють основний елемент кімнати

Від вибору так званого координатора кімнати залежатиме і подальше розташування меблів. Створіть деяку представленість вітальні за допомогою привабливого і сприятливого для прийому друзів входу, як це показано нижче на малюнку.

Привабливий вхід

Оптимальна відстань між диванами, що стоять навпроти одного – 1,8 – 2,4 м.

Не слід захаращувати простір кількома великими предметами. Уникайте зайвих елементів, наприклад, стільців уздовж стін або біля дверей. Врахуйте – відмінна прохідність та свобода пересування – головне правило комфорту та гармонії.

Окрему увагу також приділіть кутам. У компактному приміщенні заповніть їх потрібними предметами, що не вимагають до себе особливої ​​уваги. Це може бути невеликий стелаж або ваза для підлоги. У просторій кімнаті дуже вишукано виглядатимуть меблі, розставлені під кутом. Але врахуйте таке розташування займає багато місця, тому для маленької кімнати не підійде.

Оригінальне розміщення меблів

У просторих приміщеннях, у вітальні чи спальні, диванчики та стіл повинні бути розташовані один до одного на відстані витягнутої руки. Таке позиціонування максимально комфортне для чаювання та водночас не обмежує гостей.

Позиціювання поверхонь

Зверніть увагу на рівні. Висота поверхонь повинна відповідати зонам, в яких вони знаходяться: наприклад, декоративний кавовий столик у кутку вітальні зазвичай вище, ніж стіл у центрі між двома диванами або кріслами.

Важливу роль організації простору також грає висвітлення. Часто у вітальні чи спальні зустрічаються кілька абажурів чи світильників. Тут важливо розмістити столики таким чином, щоб приємне м’яке світло від світильників проникало в кожен куточок кімнати. Також правильно спроектуйте оптимальну відстань між лампами та розетками.

Оптимальне освітлення

Якщо в кімнаті є два виходи, то між ними обов’язково має бути вільний прохід. Він може бути прямим або у вигляді дуги довкола куточка для гостей.

Вільний прохід

Крім того, такі проходи вдало поділяють просторі вітальні на зони. Також хорошим рішенням буде використання меблів для розподілу великих відкритих приміщень на функціональні зони, але це необхідно враховувати на ранніх стадіях процесу. Наприклад, спинки диванів або високий видний стелаж замість стіни візуально обмежать вітальню від їдальні.

Розподіл простору на функціональні зони за допомогою меблів

Уникайте перешкод у кімнатах, які можуть перешкодити вільному пересуванню.

Правильне розміщення меблів у будинку

Ще раз переконайтеся в тому, що всі меблі та розетки легко доступні, що має важливе значення у повсякденному побуті. Так, ви без особливих зусиль зможете дістатися ближньої полички або розетки, щоб зарядити мобільний телефон та будь-який інший медіа-пристрій.

Оптимальне розташування розеток

Високо розміщені картини та інші настінні прикраси візуально збільшують простір. Але більшого ефекту вільного приміщення можна досягти за допомогою дзеркал: вигідно відбиваючи світло, вони помітно подвоюють обсяги.

Підберіть килими за розміром тієї зони, в якій плануєте їх розмістити — надто маленькі або великі будуть безглуздо у просторій вітальні.

Розташування килимів

У невеликій кімнаті добре виглядатимуть довгі штори, створюючи видимість високих стель. Меблі в даному випадку найкраще вибирати компактні, світлі, простих форм. Не захаращуйте простір безліччю сувенірів, фотографій, картин та інших дрібниць.

Вигідним рішенням буде розмістити аксесуари та предмети меблів за принципом симетрії: картини в одній стилістиці по обидва боки дивана; крісла та дивани, що стоять навпроти в шаховому порядку, або полиці по обидва боки від телевізора. Це чудовий спосіб створення оптимальних пропорцій та успішної організації простору.

Принцип симетрії

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *