Переваги та недоліки використання еркера у квартирі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Переваги та недоліки використання еркера у квартирі


Еркер у квартирі.  Гідність чи недолік?

Не важливо, чи дісталася вам квартира в історичній частині міста, чи ви стали щасливим володарем нової та просторої квартири у новозбудованому будинку, наявність еркера у квартирі завжди створює масу питань та подивів. Що поставити в еркері, як утеплити його, і як має виглядати еркер, щоб стати плюсом а не мінусом кімнати, в якій він знаходиться?

Почнемо з того, що спочатку визначимося, що ж насправді являє собою еркер. Еркером прийнято називати частина стіни будівлі, що виступає з площини, яка має власну основу і власну частину даху по верху еркера. Найчастіше еркер має напівкруглу або багатогранну форму, засклену по всьому периметру. Хоча іноді трапляються і прямокутні еркери. А основою еркера, як правило, служить консольна балка, або еркер- це продовження плити перекриття, яка є основною в суміжній з еркером кімнаті.

Ситуація з використанням еркера як корисної житлової площі пов’язана з двома не простими моментами. По-перше, якщо еркер у вас все ж таки частина старої квартири, то він не утеплений, має маленьку площу, а вікна його часто вузькі та високі. Через такі вікна багато господарів квартир губляться в стилі оформлення кімнати, і ніяк не можуть придумати, що ж робити з таким еркером, і як скористатися тим, що вже є в наявності.
Перше, що можна зробити в даному випадку, це зробити максимальне утеплення стін та підлоги, у тій частині, яку займає еркер, і по можливості перенести в нього опалювальні прилади, або потроїти на площі еркера зону з теплими підлогами. Так ви уникнете питань пов’язаних з появою вогкості та цвілі в цій частині простору. А меблі та штори, поміщені в еркер і з часом не втратить свого первісного стану та не зіпсуються від вологості та холоду.

Зовсім інша проблема, виникає в новобудовах, де еркери, як правило-це частина загальної архітектури будівлі, та їх скління до підлоги – заздалегідь передбачено архітекторами. Добре якщо теплотехнічний проект вашої квартири заздалегідь продуманий, і під еркерами або вже знаходяться невисокі опалювальні прилади, або вже влаштована тепла підлога. В іншому випадку, вам, перш за все необхідно зайнятися цим питанням, інакше ваш прекрасний скляний еркер з найширшим оглядом і видовим склінням в зимовий період року перетворитися на місток холоду, інею і конденсату.

Друге питання, яке господарі квартири задають найчастіше, чи потрібно прикрашати еркер шторами, закривати в ньому вікна, чи краще всю конструкцію еркера залишити на огляд і гостям вашого будинку? Це дуже делікатне питання, і відповідь на нього залежить від площі еркера і від висоти віконних отворів усередині нього.
Якщо еркер маленький, вікна в ньому не відрізняються особливою шириною, обмежтеся римськими шторами спокійних кольорів. Вони візуально не вкрадуть у вас простір, зате з їх допомогою ви захистите приватність вашого житла від надмірного сонячного проміння вдень, або від чужих поглядів на ваш будинок вечорами.
Якщо еркер широкий, а стелі в цій кімнаті мають висоту близько 3 метрів, то таке рішення надає вам майданчик для втілення всіх ваших фантазій, пов’язаних з домашнім текстилем. Тільки не забувайте при цьому, що оформлення вікон — є частиною загального стильового задуму дизайну кімнати, і воно не повинно жити автономно своїм життям, як часто буває.

Можливо, найкращим рішенням із декорування еркера виступить його просте оформлення шторами та тюлем нейтральних світлих відтінків. Такі штори не будуть лідерами в інтер’єрі, і ви зможете не відштовхуватися від їх структури та кольору при покупці якихось декораторських дрібниць, та й за загального ремонту кімнати теж.

Цікаве питання виникає і щодо меблювання еркера. Якщо цей елемент архітектури у вас знаходиться поблизу кухні, то еркер – це найкращий варіант облаштувати в ньому столову зону. У напівкруглий еркер чудово вписується обідній стіл круглої форми, та безліч стільців, розташованих навколо. Так можна оформити незабутній куточок відпочинку, який захопить ваших гостей вдома своїм затишком та неординарністю.

Еркер, розташований у вітальні зоні господині люблять прикрашати кімнатними рослинами, або навіть створювати там зелений куточок, схожий на частину зимового саду у квартирі. Тоді не варто утеплювати еркер спочатку, і його температура стане оптимальною для вирощування як квітучих так і не квітучих рослин, а соковите достаток з їхнього листя порадує ваш погляд не раз у прохолодну зимову пору року.

Справжнім подарунком стане наявність еркера у спальній кімнаті. Якщо площа і планування спальні дозволяють, постарайтеся в цій зоні розташувати спальне місце. І тоді кожне ранкове пробудження буде пов’язане у вас зі спостереженням за сходом сонця, а така краса не може не надати сил і енергії, які змусять вас оптимістичніше дивитися на речі і чинити великі справи протягом усього дня!

І важливо, що в будь-якому випадку, незалежно від площі та загального вигляду, еркер- це та особливість вашого інтер’єру, яка надасть йому більше природної освітленості і загального оптичного ефекту, за допомогою якого кімната здаватиметься великою, світлою і масштабною. Звичайно, це і є головна перевага вашої квартири, що потрібно було довести нам!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *