Дитяча для двох дітей - не просте завдання з облаштування інтер'єру для їхніх батьків
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Дитяча для двох дітей — не просте завдання з облаштування інтер’єру для їхніх батьків


Якщо у дитячій кімнаті живе двоє дітей.

Дуже часто в нашому житті настають такі щасливі моменти, що ми розуміємо, що незабаром наша сім’я ще збільшиться у розмірі, і, можливо, не раз. Як бути з дитячою спальнею, чи варто при цьому відразу обладнати кімнату для двох дітей? Чи можливо малюків потрібно буде укладати спати у різний час? Яким має бути інтер’єр дитячої кімнатиякщо діти ростуть різної статі, як врахувати обидва інтереси? Ну, і нарешті, як розділити дитячу спальню, якщо різниця у віці у дітей досить суттєва, і чи це потрібно зовсім?
Напевно, ці питання неодноразово виникали перед батьками на початку ремонту або при придбанні нового житла, якщо у них більше однієї дитини. Це раніше, за радянських часів питання вирішувалося мінімальною площею спальні, добре, якщо вона була окремим, і простим двоярусним ліжком. А тепер хочеться не обділити жодну дитину теплом і затишком, і створити всі необхідні умови для розвитку інтелектуальної та творчої особистості в кожному з дітей. Не простим питанням стає і інтер’єр спальніякщо у вас близнюки або двійнята.

Що потрібно дотриматися в інтер’єрі будь-якої дитячої?

Ну, почнемо з найпростішого: два автономних повноцінних спальних місця. Якщо в сім’ї ростуть хлопчик і дівчинка, то постарайтеся розташувати їхні спальні місця в різних кінцях кімнати, щоб не виникало конфліктів, і кожен із дітей відчував відповідальність за порядок саме у своїй частині простору. І якщо діти з великою різницею у віці, необхідно зі спальними місцями зробити те саме, інакше ви порушите сон одного з малюків.
Також необхідно заздалегідь обумовити, хто б де хотів спати з дітьми, щоб потім уникнути образ і розчарувань. Адже саме інтер’єр дитячої кімнати залишається в нашій пам’яті на довгі роки, і з ним пов’язано безліч теплих та зворушливих спогадів. Друге, чому обов’язково слід приділити максимум уваги – це письмовий стіл для дитини. Не важливо, чи буде він вбудованим в меблеві стелажі, або стаціонарним і окремим, у кожного з дітей він повинен бути особистим, знову ж таки для того, щоб не виникало психологічної переробки простору.
Цей факт можна лише опустити, якщо різниця у віці у дітей більше 10 років, тут не буде конкуренції, але в такому разі старшій дитині, напевно, навіть захочеться мати окрему спальню, а не розташовуватися в одному приміщенні з метушливим та рухливим малюком. Подумайте про максимальне денне освітлення робочих місць і обов’язкове штучне у вечірній час доби. Адже зір, задатки якого є у нас у дитинстві, дається людині один раз, і реабілітація його з дитячих років, ми думаємо, не входить у ваші плани.

Завіси або штори на віконних отворах також обов’язково повинні бути в наявності в інтер’єрі дитячої. Тому що сонячні промені часто можуть давати відблиски від екрана комп’ютера або заважати дитині читати книжку, робити уроки. Та й увечері багато дітей бояться засипати, якщо у вікно їм видно зоряне небо, або ж незрозумілі темні краєвиди.

Гардероб або вбудована шафа в дитячій кімнаті теж спочатку має бути розрахована на двох користувачів. Адже ви ніколи не привчіть дітей до порядку, якщо буде незрозуміло, хто за якусь частину шафи відповідає. А потім дитині буде складно поводитися в колективі в школі або дитячому садку, де апріорі прийняті якісь правила та умовності. Навіть зони для зберігання іграшок намагайтеся зробити індивідуальними. Ймовірно, це займе більше місця, зате у вас буде цілковита впевненість у правильному підході до виховання дітей.

Не заощаджуйте на такому питанні, як спрямованість інтер’єру на захоплення або хобі дитини. Якщо один з ваших малюків росте рухливим і любить спортивні вправи, то влаштуйте йому такий куточок із усім необхідним спорядженням. А якщо друга ваша дитина спокійніша і творчіша натура і воліє самотньо помалювати, створіть всі умови, щоб розвинути і цей талант. Можливо, діти будуть захоплюватися і тим, і іншим періодично, тим краще, різноманітністю деталей та предметів в інтер’єрі дитячої, ви тільки сприятимете цьому масштабному розвитку.

І не забувайте, що психологи рекомендують з періодичністю приблизно один раз на три роки оновлювати інтер’єр дитячої спальні, тому що діти ростуть та їх захоплення змінюються, а відповідно має змінюватись і обстановка кімнати. І може бути потім, через багато років, саме ваш син чи дочка, скаже вам спасибі за те, що у них була справді така дитяча кімната, яка запам’яталася надовго. Адже саме ви цього й домагалися, чи не так?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *