осучаснені варіанти дизайну на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

осучаснені варіанти дизайну на фото


Вітальня кімната є «серце» вдома, т.к. служить, перш за все, як для сімейного відпочинку, так і приміщенням для прийому гостей, у зв’язку з чим в цій кімнаті необхідно створити максимально комфортну і затишну обстановку, чому безперечно сприятиме камін — символ домашнього вогнища і мрія кожного. Одним словом, цей варіант є просто безпрограшним.

У чому полягає перевага вітальні з каміном

По-перше, камін у вітальні створює особливий затишок. Більше того, він здатний стати в інтер’єрі справжньою родзинкою, яка є основною окрасою приміщення. Адже камін відразу притягує до себе погляди людей, що входять до кімнати. Біля нього ми звикли збиратися із сім’єю чи з друзями, відзначаючи різноманітні свята.

Правда, справжній камін можна встановити лише в приватному будинку, де площа вітальні не менше 20 кв м. Також для цього необхідна наявність міцної підлоги, здатної витримати подібне важке навантаження. Взагалі, встановлення каміна – справа досить непроста, яка потребує майстерності. Не рекомендується займатися цим складним процесом самостійно, щоб уникнути виникнення пожеж у разі порушення кладки.

Докладніше про каміни різних видів.

Електро-каміни

Для власників міських квартир багатоповерхових будинків існують не менш привабливі електричні каміни, різноманітність яких на сьогоднішній день не перестає вражати.

Електорокамін

Головними їх перевагами є:

 • безпека;
 • естетичність;
 • простота експлуатації;
 • регулювання температурного режиму

Складаються електричні каміни із двох головних частин – це портал (обрамлення) та вогнище.

Фальш-каміни

Іншими словами, фальш-каміни є імітацією порталу каміна, зроблену своїми руками, причому практично з будь-якого матеріалу. У портал цей можна поставити не тільки дрова, але й безліч інших предметів, таких як свічки, квіти, фотографії — будь-які предмети декору, що гармонують з інтер’єром вітальні.

Фальш

Для того, щоб зробити фальш-камін найбільш подібним до справжнього, рекомендується прикріпити дзеркало до стіни порталу, перед яким поставити свічки. Світло запалених свічок буде відображатися в дзеркалі, тим самим, множачись і візуально роблячи фальш-камін глибшим.

Дров’яні каміни

Даний вид підходить для власних будинків або котеджів, де є можливість створити ефектну простору вітальню з каміном, що є головним акцентом у дизайні приміщення. До того ж, дров’яний камін надзвичайно приваблює звуком потріскуючих полін.

Дров'яний

Головним завданням дизайнерів в даному випадку є обробка порталу, а також димаря каміна. Не слід забувати і про місце зберігання дров.

Газові каміни

Подібний вигляд практично нічим не відрізняється від попереднього в дизайнерському значенні. У цьому вся варіанті виключається місце для складування дров, т.к. камін лише імітує їх і працює на газі, чудово опалюючи приміщення та підтримуючи певну температуру.

Газовий

Кутові каміни

Даний вид каміна підходить для розміщення навіть у вітальні з маленькою площею, представляючи собою моделі невеликих розмірів.

Кутовий камін

Дизайн вітальні з кутовим каміном можливий різноманітний від модерну до кантрі, в залежності від стилю каміна, який може бути декількох видів:

 • класика;
 • висока класика;
 • модерн;
 • кантрі;
 • бароко;
 • лаконічний

Дизайн вітальні з каміном та способи його розміщення

Для того, щоб камін гармонійно вписався в інтер’єр і не випав із загальної концепції приміщення, слід грамотно підійти до його вибору, благо, для цього існує величезна кількість їх видів з оздобленням з таких матеріалів, як мармур, натуральний камінь, метал та ін. всього, вітальні з каміном виконані в класичному стилі, де дуже доречні світлі стіни, ліпнина, а також лаковані дерев’яні меблі. Але камін також чудово поєднуватиметься і зі стилем кантрі або хай тек.

Непогано розмістити перед каміном м’які меблі з журнальним столиком. На самому каміні чудово виглядатимуть такі предмети, як статуетки, фотографії або годинник.

Каміни поділяються на три види:

 • острівний — вважається найбільш зручним і практичним типом каміна, що розташовується в середині приміщення і ефективно віддає тепло;
 • пристінний — вимагає дотримання деяких правил, а саме, не допускається його розміщення біля зовнішньої стіни, інакше все тепло піде назовні, а також не варто розташовувати камін з відкритою топкою поблизу дерев’яних сходів;
 • вбудований — вбудовується в колону або в стінну нішу і займає мінімум місця, у зв’язку з чим особливо рекомендуємо для невеликих приміщень

Декілька порад, які допоможуть при встановленні каміна

Існує кілька нюансів, які слід враховувати при встановленні каміна у вітальні:

 • не слід розміщувати камін біля зовнішніх стін будинку, інакше, він опалюватиме не будинок, а атмосферу (не рекомендується розташовувати камін між двома вікнами);
 • найкраще розташувати камін біля стіни, розташованої перпендикулярно до віконної;
 • меблі необхідно розставити таким чином, щоб навколо каміна утворився затишний куточок;

Якщо господарі будинку – любителі теплих бесід та душевного спілкування біля каміна, то настійно рекомендується на невеликій відстані розташувати біля каміна один навпроти одного диван та крісло, а між ними поставити столик, наприклад, кавовий. З обох боків каміна можна розмістити, наприклад, етажерку, тумбочку або шафку також, на невеликій відстані, не далі витягнутої руки.

Якщо господарі будинку – затяті любителі перегляду телепередач, у такому разі телевізор і камін повинні бути розташовані на перпендикулярних стінах, внаслідок чого вітальня придбає камінну та телевізійну зони. Але в жодному разі, не можна розміщувати телевізор, що висить безпосередньо над каміном. У такій ситуації людина, яка сидить на дивані, розташованому біля протилежної стіни навпроти каміна, неминуче почне метатися між чарівним видовищем полум’я в каміні та телевізійною картинкою. Про те, що зрештою переможе телевізор, неважко здогадатися.

Як оформити камін

Перш за все необхідно визначитися з матеріалом облицювання каміна, і тільки після цього підбирати аксесуари для камінної полиці. Для того, щоб камін органічно виглядав в інтер’єрі, слід використовувати в облицюванні хоча б один колір, який є в вітальні.

Зазвичай над каміном вішають дзеркало або картину, при цьому додаючи різні скриньки, вазочки та інші декоративні штучки. Тут дуже важливий момент. Якщо камінна полиця оформлена симетрично, візуально камін виглядає легше, а інтер’єр класичніший. Якщо ж стиль вітальні кантрі або сучасний, у такому разі найбільш характерно асиметричне оформлення камінної зони і самого каміна, що надає інтер’єру свою особливу принадність, т.к. камін дуже структурує простір і «задає ритм». Отже, при оформленні каміна потрібно пам’ятати основне правило – ассиметричное оформлення виглядає суворіше, тобто. класичніший, у той час, як асиметричний – навпаки, динамічніший і розкутіший.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *