Готичний стиль в інтер’єрі: особливості оформлення, характерні риси
Якщо хочете дізнатися людину ближче, то зверніть увагу на її житло, стиль якого формується відповідно до його світогляду. На тлі будь-якого дизайну готичний стиль відрізняється своєю неповторністю, оригінальністю та перевагою темним тонам, серед яких домінує чорний, але застосовується також бордовий та фіолетовий. Рідше зустрічається салатний, рожевий та білий кольори, але додаються вони не для того, щоб тішити око. Тільки та людина, якій по-справжньому подобається чарівна атмосфера готичної культури, захоче перебудувати під неї інтер’єр свого житла. У ньому обов’язково має бути щось неповторне і трохи похмуре, оскільки, на думку готовий, навіть у смерті є романтизм.
Готичний стиль не зробиш у маленькій квартирі або в невеликому заміському будинку, тому що для створення такого дизайну потрібен простір заміського будинку чи елітної квартири.
Хоча цей стиль має на увазі велику висоту приміщення, все ж таки його застосування можливе і не при сильно високих стелях.
Матеріали, які потрібні для створення стилю
Поняття «готичний стиль» порівняно нове, хоч і почав він розвиватися в XII столітті тому для його створення будуть потрібні матеріали, якими свого часу користувалися готи. Це дерево та грубо оброблений камінь. Звичайно, мало хто застосовуватиме оригінальні матеріали. Тому що для цього потрібно робити замок у середньовічному стилі, а це потрібно далеко не кожному, але застосування таких матеріалів для оздоблення приміщення допоможе досягти бажаного результату.
Так як готичний стиль не втратив своєї актуальності, то світильники, створені в цьому стилі, чудово підходять для того, щоб з їхньою допомогою створити середньовічну атмосферу. Вигляду невеликого попиту їх виробляється порівняно небагато, а часто й у поодиноких екземплярах, тому є можливість створити оригінальний інтер’єр, що підкреслює індивідуальність. Однак навіть якщо світильник призначений суто для готичного стилю, це зовсім не означає, що він підійде для будь-якого дизайну. У кожному випадку потрібний індивідуальний підхід.
Увага приділяється не тільки освітлення, а й підсвічування та світлових ефектів, за допомогою яких створюється особлива таємничість, властива готиці. Крім того, світильники в готичному стилі сприяють створенню оригінальних, повних гармонії та затишку інтер’єрів.
Відмінною рисою готичного стилю є використання вікон, що прагнуть вгору, і подібних до них арок. Як декор можуть використовуватися ажурні вежі та орнаменти, застосування яких дуже характерне для своєрідного готичного стилю, тому його не можна сплутати з іншими стилями. Атмосфера приміщення виходить наповненою величі та витонченості. Вікна можна прикрасити орнаментами, або вітражами. Сучасний готичний стиль прагне схожості із середньовічними замками, оскільки на вікна і арки завжди звертається більше уваги, ці елементи грають важливу роль створенні стилю. Головне пам’ятати, що завдання не переробити житло в середньовічний замок або храм, а максимально наблизити середньовічний стиль, зробивши витончене компонування із сучасних матеріалів.
Також важливо приділяти увагу меблям, щоб вийшла гармонійна картина.
До готичних меблів належать буфети з високими ніжками, двостулкові шафи з шістьма фільонками, ліжка та стільці, у яких високі спинки. Прийнятні меблі тільки з деревини і вони повинні бути прикрашені різьбленням. Крім цього, вибираються потужні меблі. Такий інтер’єр виходить великоваговим, з великою кількістю вишуканих деталей, і сприймається грубувато. Якщо є можливість, то не тільки вікна, а й двері потрібно зробити у готичному стилі.
Відмінною рисою готики, у застосуванні цього стилю до стелі, є потяг догори. Звичайно, добре коли про це думається ще при проектуванні будівлі, але якщо стеля не надто висока, то надати йому «готичний» вигляд допоможе використання ліпнини, створення ефекту склепіння, а також пристрій з відкритими оформленими кроквами.
Як аксесуари можуть послужити скульптури різних міфічних істот, левів, драпірування, картини або зброю лицаря.
Хоча готичний стиль багатьма сприймається як «ретро», оскільки з ним поринаєш за старих часів, все-таки це стиль сучасний, тому що зараз не будують монументальні та величні готичні будівлі. Він лише допомагає створити відчуття давнини, і при досягненні максимального ефекту дозволяє захоплюватися отриманим результатом, ніби ми перенеслися в давню епоху. Однак при всьому бажанні оформити інтер’єр у готичному стилі, враховуючи всі канони практично нереально, тому що готика – це справжній стиль замків, для якого потрібно багато простору, а його немає здебільшого. Тому шанувальникам готики доводиться використовувати прийоми стилю, щоб надати інтер’єру готичних рис.