особливості, як вибрати, як наносити (60 фото)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

особливості, як вибрати, як наносити (60 фото)

Водоемульсійна фарба для стін та стель: особливості, як вибрати, як наносити

Фарбування – обов’язковий крок майже будь-якого ремонту. Оздоблення водоемульсійною фарбою користується великою популярністю. Це її відмінними характеристиками поруч із доступною ціною. Сучасний ринок оздоблювальних матеріалів рясніє величезним вибором. Пропонуємо разом вивчити якості цього покриття та підібрати відповідні варіанти.

Головні особливості

Фарба проста у використанні, це чудова альтернатива багатьом матеріалам для обробки стін та стель. Емульсія відрізняється низкою переваг:

— швидко висихає в порівнянні з іншими видами фарби;

— Дуже безпечний та нешкідливий матеріал. Суміш створюється без використання шкідливих речовин, тому застосовується навіть у лікарнях та приміщеннях для дітей;

— Фарба позбавлена ​​різкого запаху. Свіжозабарвлене приміщення випромінює певний аромат, який не дратує почуття нюху та повністю вивітрюється з приміщення протягом кількох тижнів;

— Склад справді універсальний — підходить для фарбування житлових кімнат, ванної та кухні;

— Забарвлення проходить без особливих зусиль, цей оздоблювальний матеріал рівно і добре лягає на різні поверхні. Інструмент чудово очищається, на відміну від олійних фарб.

З основних недоліків можна виділити лише необхідність дотримуватися певної температури під час проведення фарбувальних робіт. Для водоемульсійної фарби вона повинна падати нижче +5С, інакше шари не ляжуть рівномірно або фарба відшарується.

Водоемульсійна фарба - Особливості
Водоемульсійна фарба - Особливості

Технічні характеристики водоемульсійної фарби

Покриття має специфічні характеристики, які слід враховувати при виборі матеріалу обробки.

1. Особливості складу. Фарба складається з групи антисептиків, латексу, загусника та певного наповнювача.

2. Дуже в’язкий матеріал. Показник залежить від кількості води для отримання правильної суміші.

3. Висихає досить швидко. При правильній температурі у приміщенні фарба висихає лише за 2–12 годин. Ідеальні умови – 20 градусів тепла та близько 60% вологості повітря.

Водоемульсійна фарба - Технічні характеристики
Водоемульсійна фарба - Технічні характеристики

Види водоемульсійної фарби

Фарба представлена ​​в декількох видах, кожен з яких має свої особливості, переваги та недоліки. Поговоримо про них докладніше.

Акрилова фарба водоемульсійна. Найбільш популярний вид емульсії, що ґрунтується на акрилових смолах. Найчастіше склад доповнюється латексом. Подібні фарби чудово справляються з вологим прибиранням.

Кілька шарів фарби цього виду можуть приховати невеликі нерівності або тріщини. Область застосування подібної обробки велика — дерево, цегла або бетон, скло і навіть метал (але з попередньою ґрунтовкою).

Силіконова водоемульсійна фарба. Майже повністю аналогічна попередньому варіанту, але в цьому випадку як основа використовується силіконова смола.

Цей вид дорожчий за акрилові аналоги, що пояснюється відмінною сумісністю з мінеральними поверхнями, а також тим, що дана фарба приховує помітніші дефекти. Це повністю паронепроникне покриття, яке не боїться різних грибків.

Силікатна фарба водоемульсійна. Виготовляються на основі водного розчину та рідкого скла з додаванням спеціальних пігментів. Основні якості, за які цінують цей варіант – висока стійкість до атмосферних явищ, паро- та повітропроникність.

Мінеральна водоемульсійна фарба Склад ґрунтується на цементі або гашеному вапні. Рекомендується застосовувати при фарбуванні бетону або цегли, але застосовується і для інших будматеріалів. Незважаючи на багато переваг, термін служби цього виду залишає бажати кращого.

Водоемульсійна фарба.
Водоемульсійна фарба.

Як вибрати водоемульсійну фарбу

Ви вирішили зупинитися на водоемульсійній фарбі для обробки стін або стель? У такому разі потрібно грамотно підійти до її вибору.

1. Не покладайтеся повністю на продавців-консультантів, адже їхня основна мета – продати товар. Не в кожному випадку працює закономірність «чим дорожча фарба, тим краще». Окрема суміш для фарбування має свої конкретні завдання.

2. Альтернативна назва для цього виду фарб – вододисперсійна фарба. Тому не пропускайте банки із написом «ВД».

3. Перед покупкою ознайомтеся з назвою та інструкцією, з якої можна отримати багато відомостей – витрата, скільки вона висихає та інші характеристики. Ця інформація не буде зайвою.

4. Не намагайтеся надто економити на фарбувальному матеріалі, оскільки ринок наповнений підробками.

5. Якісна водоемульсійна фарба завжди біла. Додати їй відтінки допоможуть спеціальні пігментні суміші, які купуються окремо.

Як вибрати водоемульсійну фарбу

Як підібрати колір

Як вам відомо, емульсійне покриття завжди біле. Для надання кольору використовується кілька способів. Розфарбувати її можна за допомогою спеціального апарату чи вручну. У багатьох точках продажу надається послуга з колорування. Від вас потрібно лише підібрати потрібну фарбу і бажаний пігмент. Далі фахівець замішає суміш, і вона набуде необхідного відтінку.

Якщо ви не знайшли відповідний магазин, де вам нададуть цю послугу або вирішили зробити все самостійно, алгоритм досить простий. Придбайте пігмент, що фарбує, і змішайте його з основою, використовуючи будівельний міксер. Виконується це так: в невеликій ємності фарба поєднується з пігментом і поступово додається в основну банку. Подібні дії допоможуть досягти ідеального та рівномірного кольору.

Перед нанесенням безпосередньо на стіну випробуйте суміш на невеликій і непомітній ділянці. Дайте їй повністю висохнути та оцініть результат. Це дозволить вам зрозуміти, як виглядає тон насправді, оскільки в рідкому вигляді суміш набагато яскравіша і насиченіша. Обов’язково враховуйте, скільки матеріалу вам необхідно заготовити для фарбування всієї необхідної площі, досягти однакового відтінку досить важко, і це потребує досвіду.

Водоемульсійна фарба.
Водоемульсійна фарба.

Підготовка стін

Щоб фарба лягла без розлучень та рівномірно, вам необхідно підготувати стіни. Для цього застосовується штукатурка, грунтовка та шпаклівка із застосуванням спеціальних оздоблювальних матеріалів. Перед фарбуванням стіни обов’язково мають бути сухими, рівними та твердими. Це запорука правильної основи емульсії.

Повністю огляньте поверхню під фарбування. Якщо на ній будуть виявлені тріщини або нерівності, допускається замазати їх, використовуючи алебастр. Сліди від жиру або плісняви ​​видаляються кислотним або лужним розчином. Цей вид фарби не наноситься на раніше забарвлені, масляні або лаковані поверхні, а також синтетичні матеріали. Тому якщо поверхня була пофарбована або обклеєна шпалерами, потрібно повністю очистити її.

Стіну, що має значні перепади (від 2 см і більше) вирівнюйте за допомогою штукатурки, якщо вони менші, то застосовується шпаклівка. Після цього виду робіт стіна в обов’язковому порядку шліфується, а пил забирається з використанням пилососа або вологого прибирання. Проштукатурена площа повинна висихати не менше 3-4 тижнів, інакше водоемульсійна фарба не ляже на неї рівномірно, а ви не отримаєте бажаного результату.

Виконавши підготовчі процедури, переходьте до ґрунтувальних робіт. Вони значно зменшують витрату суміші, що фарбує, а також покращують рівномірність нанесеної фарби. Не забудьте про час повного висихання стін.

Якщо поверхня вже піддавалася чистовій обробці, то ґрунтувати її не потрібно. Натомість застосовується перший шар фарби, розведеної водою.

Перераховані вище підготовчі роботи дозволяють нанести фарбу рівно, красиво і правильно.

Водоемульсійна фарба - Підготовка стін
Водоемульсійна фарба - Підготовка стін

Як наносити водоемульсійну фарбу

Для нанесення цього виду фарбувального матеріалу використовують валики, пензлики та губки. Кожен із цих малярних інструментів має своє призначення та корисні властивості:

— Валиком можна рівномірно наносити фарбу на стіни та стелі. Для водоемульсійної фарби вибирайте середній або довгий ворс, але він має бути м’яким;

— Пензликом зручно зафарбовувати кути і важкодоступні ділянки;

— Губка надає незвичайної текстури.

Для зручності розділимо процес нанесення на такі етапи:

1. Використовуйте лоток для фарби – це набагато зручніше та заощадить матеріал. Наливайте фарбу помалу. Проводьте пензлем по периметру, інші частини прокатайте валиком;

2. Щоб підвищити якість нанесення фарби, вимокайте валик, а потім проведіть по картону або паперу. Це дозволить розподілити її за ворсом поступово;

3. Починайте фарбувати зверху донизу. Завдяки такому шляху ви можете виправляти краплі, що стікають, в процесі роботи;

4. Якщо поверхня стіни або стелі покрита фінішною штукатуркою, то наносите кілька шарів, оскільки штукатурка вбирає фарбу. Додаткові шари зроблять колір свіжішим і більш насиченим;

5. Не потрібно намагатися наносити фарбу рясно замість декількох шарів — це не дозволить досягти бажаного результату, а лише посилить ситуацію. Краще витратите більше часу на 2–3 шари;

6. Нові шари наносяться лише після повного висихання попереднього. Добре, що цей вид обробки висихає швидко. Остерігайте шари від пилу та сміття.

Фарбування з використанням емульсії – це досить просте заняття, яке не вимагає професійних умінь. Головне – вибрати правильну фарбу, яка буде відповідати приміщенню та умовам навколишнього середовища. Не намагайтеся зробити швидко, робіть акуратно, і результат, безперечно, порадує вас!

Як наносити водоемульсійну фарбу
Як наносити водоемульсійну фарбу
Як наносити водоемульсійну фарбу
Як наносити водоемульсійну фарбу

Водоемульсійна фарба в інтер’єрі.

Ми зібрали безліч красивих та незвичайних прикладів застосування цього виду оздоблювального матеріалу. Тепер, коли ви знайомі з його особливостями, якостями та характеристиками, вам буде значно простіше розібратися у цьому величезному розмаїтті дизайнерських рішень.

Водоемульсійна фарба в інтер'єрі.
Водоемульсійна фарба в інтер'єрі.
Водоемульсійна фарба в інтер'єрі.
Водоемульсійна фарба в інтер'єрі.
Водоемульсійна фарба в інтер'єрі.
Водоемульсійна фарба в інтер'єрі.
Водоемульсійна фарба в інтер'єрі.
Водоемульсійна фарба в інтер'єрі.
Водоемульсійна фарба в інтер'єрі.
Водоемульсійна фарба в інтер'єрі.
Водоемульсійна фарба в інтер'єрі.
Водоемульсійна фарба в інтер'єрі.
Водоемульсійна фарба в інтер'єрі.
Водоемульсійна фарба в інтер'єрі.
Водоемульсійна фарба в інтер'єрі.
Водоемульсійна фарба в інтер'єрі.
Водоемульсійна фарба в інтер'єрі.
Водоемульсійна фарба в інтер'єрі.
Водоемульсійна фарба в інтер'єрі.
Водоемульсійна фарба в інтер'єрі.
Водоемульсійна фарба в інтер'єрі.
Водоемульсійна фарба в інтер'єрі.
Водоемульсійна фарба в інтер'єрі.
Водоемульсійна фарба в інтер'єрі.
Водоемульсійна фарба в інтер'єрі.
Водоемульсійна фарба в інтер'єрі.
Водоемульсійна фарба в інтер'єрі.
Водоемульсійна фарба в інтер'єрі.
Водоемульсійна фарба в інтер'єрі.
Водоемульсійна фарба в інтер'єрі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *